Ateş Oku RPG ~~ Hogwarts
Merhaba

Foruma Hoşgeldiniz

Kayıt Olduktan Sonra Rütbe Seçmelisiniz. Ve Daha sonra Lejant Oluşturmalısınız;
Ateş Oku RPG ~~ Hogwarts
Merhaba

Foruma Hoşgeldiniz

Kayıt Olduktan Sonra Rütbe Seçmelisiniz. Ve Daha sonra Lejant Oluşturmalısınız;
Ateş Oku RPG ~~ Hogwarts
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ateş Oku RPG ~~ Hogwarts

AnasayfaAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yapKapı

IV-V-VI. Sınıflar 1. Ders(OFFLİNE)

3 posters
YazarMesaj
Adney Scary

Adney Scary

IV-V-VI. Sınıflar 1. Ders(OFFLİNE) Empty
MesajKonu: IV-V-VI. Sınıflar 1. Ders(OFFLİNE)   IV-V-VI. Sınıflar 1. Ders(OFFLİNE) Icon_minitimePerş. Haz. 24, 2010 7:17 am

Çizgi romanı çok sürükleyici gidiyordu. Gözlerini ayırmadan okuyordu. Çatışmaları gerçekte yaşarmış gibi seslerini duyuyor sanki kurşunlar yakınından geçiyormuş gibi hissediyordu. Sayfalar ard arda çevriliyordu o kadar heyecanlıydıki hiçbir şeyi duymuyordu. Ardından son sayfaya gelmişti son sayfayıda okudu ve çizgi-romanı kapattı. Çizgi-romanın etkisinden kurtulmuştu hemen o kurşunların sesi yoktu yada yakınından geçen mermiler. Kitabı sert bir asa hareketiyle yok etti.

Kapı önündeki sesler artmıştı iyice sabırsız sesler geliyordu saate baktığında çok gecikmişti. Kapıyı asa hareketiyle açtı. Öğrenciler birden içeriye yığılmaya başladı itişerek giriyorlardı içeriye. Herkes sırasına yerleştiğinde büyük bir gürültü vardı etrafta. Kimi birbirine bulaşıyor kimisi küfür ediyordu. Kimisi ise normal bir şekilde konuşuyordu. Adney susturmak için öksürdü ses o kadar çoktuki öksürük sesi küçük bir sineğin vızıltısı gibi kalmıştı. Adney elini sıktı ve masaya sertçe vurdu çıkan ses herkesin ilgisini çekmeye yaramıştı. Herkes kendisine döndüğünde çok hififçe tebessüm etti ve tebessümü yüzünden sildi. Ayağa kalktı etrafta dolanmaya başladı ve konuşmaya normal bir tonla başladı:

" Evet yeni bir Hogwarts dönemine hoş geldiniz. Kendinizi iyi hazırlayın bu sene zor olacak." dedi herkes bir anda off çekmişti. Ama Adney buna mecburdu müfredatta ne varsa işlemeliydi. Daha sonra uzun süre beklediğini anladı ardından sert bir ses tonula konuşmaya başladı ama konuşmanın devamında ses tonunu biraz yumuşattı:

" Çocuklar bu hafta size ilginç bir konudan bahsedeceğim. Animagus. Evet arkadaşlar animagus bir insanın genetiğinde bulunan farklı şeylerle hayvan formuna dönüşmesidir. Yani kolay bir şekilde anlatmak gerekirse insanın hayvan olması." dedi sınıfın ilgisi buraya yoğunlaşmıştı bunu bölmemek için hemen devam etti:

" Evet her büyücünün animagusu farklıdır. Kimisi tavşanken kimisi aslan olabiliyor. İlerleyen zamanlarda kendi animagusunuzu bulamayı öğreneceksiniz. Şimdi bunun zamanı değil ama size animagusluktan bahsedeyim. Animagus halinizdeyken beyniniz yine normal bir insanın beyni gibi çalışır fakat vücudunuz geri kalanı hayvan formatına uyum sağlamıştır. Animagusunuza dönüşe bilmek ciddi bir konsantrasyon gerektirir. Kendi beyninizde animagusunuz için yer açmalısınız dönüşmek istediğinizde onu hissetmelisiniz içinizden akan kanın bir kısmınından ondan geldiğini asla unutmayın ve bu animagus olayını asla hafife almayın konsantrayon olamayan büyücülerin kimisinin yarı animagus olarak olduğunu gördüm. Yani yarısı tavşan yarısı insan yada yarısı insn yarısı tavşan ve animagus bir oyuncak değildir. Onu bir oyuncak olarak görmemelisiniz sonra yapabacığınız işlerde başınıza çok ciddi belalar açabilirsiniz." dedi. Saatine baktığında vakit epey geçmişti. Öğrencilere baktığında bilgileri not ediyorlardı. Biraz bekledikten sonra konuşmaya başladı:

"Evet arkadaşlar dersimiz bitmiştir. Beni dinlediğiniz için teşekkür ederim ve ödeviniz Animaguslar hakkında geniş bir bilgi ednimek bunları parşömenlere geçirerek bana ulaştırmanızı istiyorum." dedi ve gülümseyerek öğrencilerin çıkmasını bekledi öğrenciler çıktığında kendiside dışarı çıktı ve kapıyı kilitleyerek eve doğru yola koyuldu.

Out: Ödevlerinizi bana pm yoluyla ulaştırın
Evaline Mélita Draker

Evaline Mélita Draker

Gerçek İsim : Berşan.
Lakap : Eva.

MesajKonu: Geri: IV-V-VI. Sınıflar 1. Ders(OFFLİNE)   IV-V-VI. Sınıflar 1. Ders(OFFLİNE) Icon_minitimePerş. Haz. 24, 2010 3:13 pm

Sabah bir çığlığın sesiyle uyandım. Erken kalkmış olan 2. sınıflar büyü denerken yine bir kaza çıkarmışlardı. Sabahın köründe beni rahatsız ettikleri için onlara kızacaktım ama sinirlerime hakim oldum. Hem yorgundum da... Sadece kötü bir bakış atmakla yetindim, bu da onları korkutmaya yetmişti. Yavaşça yüzümde az önce yaşanan olayın tebessümüyle yatağımdan kalkıp üstümü giyindim. Hala esneyerek Büyük Salon'a indim. Ders programını açıp baktığımda ilk dersin Biçim Değiştirme olduğunu gördüm. Zevkli bir dersti. Sonra kahvaltıma başladım. Yine çok yememiştim. Bana göre sabah yemek yemek mide bulandırıcıydı. İnsanın sabahları yemek isteyesi yoktu. Sadece portal suyumu içtim. Kahvaltımı bitirdiğimde yavaşça 1. kata çıktım. İçeriye girmeye çalışıyordum ama 6. sınıflar herkesi itekliyordu. Facianın geçmesini bekledim.

Sonunda bitince içeri girdim ve boş bir yere oturdum. Etrafta çok gürültü vardı. O anda profesör elini masaya vurdu önce gülümsedi sonra hemen gülümsemesi yok oldu. Ve normal bir ses tonuyla konuşmaya başladı “
Evet yeni bir Hogwarts dönemine hoş geldiniz. Kendinizi iyi hazırlayın bu sene zor olacak.” dedi. Herkes buna memnun olmamış gibi davranmaya başladı. Benim de bunu pek memnun karşıladığım söylenemezdi doğrusu. Hangi öğrenci sevinirdi ki buna? Profesör sert bir şekilde “Çocuklar bu hafta size ilginç bir konudan bahsedeceğim. Animagus. Evet arkadaşlar animagus bir insanın genetiğinde bulunan farklı şeylerle hayvan formuna dönüşmesidir. Yani kolay bir şekilde anlatmak gerekirse insanın hayvan olması.” dedi. Bu konu ile ilgili genel bilgileri biliyordum ama ayrıntıya girmemiştim. Bu yüzden profesörü çok dikkatli dinlemiştim.

Profesörün genellikle konuşmanın ortalarında sesi daha yumuşuyordu. Ben olsam çok sert konuşurdum çünkü öğrencilerin bazıları çok ses çıkarıyordu. Bunların hepsini not ediyordum ve eksik bir şey var mı diye tekrar kontrol ediyordum. Sonra “
Evet arkadaşlar dersimiz bitmiştir. Beni dinlediğiniz için teşekkür ederim ve ödeviniz Animaguslar hakkında geniş bir bilgi ednimek bunları parşömenlere geçirerek bana ulaştırmanızı istiyorum.” dedi. Yine dalıp gittiğim için ödevi anlayamamıştım, yanımdakinin parşömenine baktığımda ödevi ondan geçirdim. Birde kendime çalışkan diyordum. Büyü yapmamak beni hayal kırıklığına uğratmıştı ama fazla önemsemeden ödevimi düşünürek sınıftan çıktım.
Aragorn Sanguris
Gryffindor V. Sınıf
Gryffindor V. Sınıf
Aragorn Sanguris

Gerçek İsim : Göktürk

Karakter Bilgileri
Rol Puanı:
IV-V-VI. Sınıflar 1. Ders(OFFLİNE) Left_bar_bleue93/100IV-V-VI. Sınıflar 1. Ders(OFFLİNE) Empty_bar_bleue  (93/100)
Patronus:

MesajKonu: Geri: IV-V-VI. Sınıflar 1. Ders(OFFLİNE)   IV-V-VI. Sınıflar 1. Ders(OFFLİNE) Icon_minitimeCuma Haz. 25, 2010 7:12 am

Hogwarts’a artık alışmıştı.Dördüncü güne gelmişlerdi herkes yorgunluktan ölürken Blacken ve Aragorn ödevlerinin başka bebelere yazdırdıkları için hiç sıkıntı çekmiyorlardı.Şapşal profesörler daha ilk haftadan tonla ödev verirken kıdemli altıncı sınıf olmanın verdiği havayla istediklerini herkese yaptırabiliyorlardı.Bahçede kabadayı gibi gezip diğeri bütün sınıflara laf atabiliyorlardı.Ancak Aragorn son zamanlarda millete laf atmak yerine Hogwarts’ın güzel kızlarını kesmeyi tercih ediyordu.Blacken sevgilisini düşünürken kendisi boş durmuyor Hogwarts’ın güzel kızlarından faydalanıyordu.Güzel bulduğu kızlardan öpmediği kalmamıştı nerdeyse.Kızları artık çorap gibi görmeye başlamıştı takıp çıkarıyordu.Hele kendinden küçük kızların onun ilgisini çekmek için sürekli göğüs ve bacaktan dekolte yapmaları onu iyice okula bağlıyordu.Böyle giderse bu sene okulda çok eğlenceli geçeceğini göstergesiydi.

Bugün ise okulda saçma bir muhabbet dolanıyordu.Aşk-ı Bihter adlı dizinin veda bölümüymüş.Muggleların pembe dizisi olarak düşünüyordu.Dizide çok seksi kızların oynadığını duyunca filmi izlemek isteği aklından geçmiyor değildi.Ancak filmi izlerse rakip sınıflarda dilden düşmeyeceği kesindi.Okuldaki kızları kullanarak bu istediğini aklından götürmeyi başarmıştı.

Cüppesinin cebinde sadece asasını bulundurarak elini sallaya sallaya Biçim Değiştirme dersine doğru ilerliyordu.Koridorlar yeni temizlenmiş olduğu belliydi.Her adım attığında yüzüne elmasın ve güneşin ışığı birleşip yüzüne vuruyor gibiydi.Ancak tablo dolu duvarlar için aynı şey söylenemezdi.Tabloların üstündeki toz yığınını görünce midesinin bulunmaması elinde değildi.Geçerken kızlara mı yoksa tablolara mı bakması gerektiğini düşünürken kendini boşlukta hissedip birden yere açık çekimde ‘Aaağğğğ’ diyerek kapaklanmıştı.Ağzına tam bir portakal sığacak şekilde oval biçimde açıktı.Teri aynı filmlerde olduğu gibi yere yavaşça süzülüp tam olarak ‘şap’ sesi çıkaracak şekilde düşüyordu.Yeni temizlenmiş Hogwarts’ın yerlerinin mahvettiğini hissetmişti.Etrafta birkaç bebe dışında kimse olmadığı için bozuntuya vermeden ayağı kalkmış yerler temiz olduğu için üstünü çırpması gerekmediği için tanrıya şükrediyordu.

Biçim değiştirme dersliğinin önüne geldiğinde ilk defa bir derse vaktinde yetiştiğini anlamıştı.Profesör Adney sınıfta hazırlıklarını yapıyordu.Herkes oturduğunda Aragorn ise arkadaki bir dolabın önüne geçmiş dirseklerinin dolabın üstüne koymuş bir şekilde yaslanıp sınıfı izliyordu.Profesörü hiç dinlemeden güzel kızları düşünüyordu.Sıklıkla ‘Animagus’ ismi kulağına çalınınca neyden bahsettiğini anlamıştı.Bu şeyin ne olduğunu biliyordu.İlerde kendisinin de bir animagus olma ümidiyle tekrar sersem bir gülücük takınmıştı.Daha sonra profesör bunları not alınması gerektiğini söyleyince önünde duran Gryffindor’lu bebenin arkasından kafasına vurarak ‘Yazdıklarının aynısını benim içinde yazacaksın çocuk ! ‘ diyerek canice gülümsedi.Ders bittiğinde parşömeni çocuktan alarak profesörün yanına gidip ‘Bakın profesör söylediğiniz her şeyi kelimesi kelimesine not alıyorum.’ Diyerek yalakalıkla belki daha çok not alacağını düşünmüştü.Daha sonra çıkarken parşömeni çöpe atarak derslikten çıktı.

IV-V-VI. Sınıflar 1. Ders(OFFLİNE)
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Sihir Tarihi I. Ders | Tüm Sınıflar Ortak Ders [Offline]
» I-II-III. Sınıflar 1. Ders(OFFLİNE)
» III. IV. ve V. Sınıflar Ortak 1. Ders [OFFLİNE]
» I. ve II. Sınıflar Ortak 1. Ders [OFFLİNE]
» I. ve II. Sınıflar Ortak 1. Ders [OFFLİNE]