Ateş Oku RPG ~~ Hogwarts
Merhaba

Foruma Hoşgeldiniz

Kayıt Olduktan Sonra Rütbe Seçmelisiniz. Ve Daha sonra Lejant Oluşturmalısınız;
Ateş Oku RPG ~~ Hogwarts
Merhaba

Foruma Hoşgeldiniz

Kayıt Olduktan Sonra Rütbe Seçmelisiniz. Ve Daha sonra Lejant Oluşturmalısınız;
Ateş Oku RPG ~~ Hogwarts
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ateş Oku RPG ~~ Hogwarts

AnasayfaAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yapKapı

I. ve II. Sınıflar Ortak 1. Ders [OFFLİNE]

4 posters
YazarMesaj
George Crownie
Hogwarts Müdürü
Hogwarts Müdürü
George Crownie

Gerçek İsim : umut.
Lakap : geo.

Karakter Bilgileri
Rol Puanı:
I. ve II. Sınıflar Ortak 1. Ders [OFFLİNE] Left_bar_bleue100/100I. ve II. Sınıflar Ortak 1. Ders [OFFLİNE] Empty_bar_bleue  (100/100)
Patronus: Mantikor

I. ve II. Sınıflar Ortak 1. Ders [OFFLİNE] Empty
MesajKonu: I. ve II. Sınıflar Ortak 1. Ders [OFFLİNE]   I. ve II. Sınıflar Ortak 1. Ders [OFFLİNE] Icon_minitimeSalı Haz. 22, 2010 8:28 pm

Profesör online olamayacağı için ilk dersi ben yayınlıyorum. Tamamen ona ait bir derstir.

Not: Ders kurallarını okumadan derse girmeyiniz.

“Kahretsin!”

Hogwarts’ta gireceğim ilk derse geç kalıyordum. İlk ders… Birinci ve ikinci sınıflar için ortak olan ilk dersim. Ne yapacaktım, heyecanlıydım. Çıktığım ilk Quidditch maçından beri hiç bu kadar heyecanlanmamıştım. Alarm çalmaya devam ediyordu. İlk işim alarmı kapatmak oldu. Yatağımda doğruldum ve etrafıma baktım. Hızlıca yataktan kalkarak banyoya yürüdüm. Kısa bir duş aldıktan sonra aynanın karşısında saçlarımı kuruladım. Üstüme hızlıca bir şeyler geçirdikten sonra cüppemi giydim ve asamı ceplerinden birine koydum. Saate baktım. “Lanet olsun ders başlamak üzere!” deyip hızlandım. Birazdan öğrenciler sınıfa girecek fakat ben sınıfta olmayacaktım. Kötü bir gün… Aynada son bir kez kendime bakarak odamdan dışarı çıktım.

Hogwarts’ın soğuk ve eski duvarları bana çocukluğumu ve o zamanlar yaptıklarımı hatırlatıyordu. Aslında daha 22 yaşına yeni girmiştim ama gene de insana çok eskiymiş gibi geliyor. Merdivenlerin artık ne zaman ne tarafa gideceğini biliyordum ama gene de ara sıra insanı şaşırtıyorlardı. Duvardaki resimler “Günaydın profesör” diyorlardı, bende onlara selam verip geçiyordum. Neredeyse sınıfa varmıştım. Kapı aralıktı öğrenciler içerideydi… Kapının önünde bekleyerek derin bir nefes aldım ve kapıyı iyice araladım…

Öğrenciler heyecanla dönmüş bana bakıyorlardı. Aralarında çok küçük gözüküp, çok tatlı olanlar vardı. Rahatlamıştım… Gülümseyerek bütün sıraların önündeki masanın üstüne oturdum. “Merhaba çocuklar, benim ismim Richard John Schwarz. Sakatlanmadan iki sene önce quidditch milli takımında oynuyordum beni tanıyanlarınız olabilir. Okulda iki tane Profesör Schwarz olduğundan bana Profesör Richard veya Profesör John diyebilirsiniz. Bu yıl Karanlık Sanatlara Karşı Savunma dersini birlikte işleyeceğiz.” deyip sırıttım. Tahraya doğru döndüm ve ‘Konu: Petrificus Totalus’ yazdım ve öğrencilere dönerek tekrarladım “Bu gün ki konumuz Petrificus Totalus. Aranızda bu büyünün ne olduğunu bilen var mı?” diye sordum. Hufflepuff’lı bir öğrenci parmak kaldırdı ve ayağa kalkarak “Profesör, bu büyü kişilerin bedenlerini kilitleyip etkisiz hale getiren büyüdür.” Küçük Hufflepuff’lı doğru söylemişti. “Aferin küçüğüm. Hufflepuff’a beş puan.” Deyip tekrar sırıttım ve konuşmaya başladım “Bu büyü arkadaşınızın dediği gibi bedenleri kilitleyen bir büyüdür. Çok kolay bir büyü olmasına rağmen, çok da etkilidir. Hepiniz sıranızda duran hayvanları görüyorsunuz. Büyüye odaklanıp, bu büyüyü karşınızdaki hayvana uygulamanızı istiyorum. Öncelikle ben gösteriyorum.” Asamı karşımda duran fareye doğrulttum ve sakince “Petrificus Totalus” dedim. Fare anında kaskatı kesilerek yana doğru devrildi. “Evet, şimdi sıra sizde.”

Bütün öğrenciler karşısındaki hayvana büyüyü deniyordu. Birkaç öğrenci iki-üç denemeden sonra başarmıştı, gerçekten sevindiriciydi. Diğer öğrenciler ise hayvanları yerinde zıplatıyor ve ya hiçbir şey yapamıyordu. Gülmemek elde değildi… Bir süre daha geçtikten sonra “Bu günlük bu kadar, başaramayanlar üzülmesin. Birkaç tekrar yaparsanız çok kolay olacaktır. Sizden çıkmadan önce bana bir parşomene adınızı, soyadınızı, binanızı ve bu dersten beklentilerinizi yazarak masama koymanızı istiyorum. Sonra çıkabilirsiniz.” Dedim ve öğrencileri izledim…
http://eskiao.roleplaylife.net
Alex Swain

Alex Swain

Gerçek İsim : Cenk
Lakap : Swain

MesajKonu: Geri: I. ve II. Sınıflar Ortak 1. Ders [OFFLİNE]   I. ve II. Sınıflar Ortak 1. Ders [OFFLİNE] Icon_minitimeÇarş. Haz. 23, 2010 2:37 am

Bugün Karanlık Sanatlara Karşı Savunma dersi vardı.Heyecanlıydım.Acaba profesör ne zaman gelicekti.Heleşükür geldi.Oda heyecanlı gözüküyor.Acaba nasıl geçicekti ders.Hepimizi selamladı.Sonra tahtaya döndü ve yazdı'' Petrificus Totalus ''konumuz bu dedi.

Profesör herkeze yönelik bir soru sordu:Bu büyü ne anlama geliyo ne büyüsü?

Hemen bir
Hufflepuff’lı
arkadaşım cevap verdi:

-
Profesör, bu büyü kişilerin bedenlerini kilitleyip
etkisiz hale getiren büyüdür.

Profesör doğru değip Hufflepuff'a 5 puan verdi.

Profesör:
Hepiniz sıranızda duran hayvanları görüyorsunuz. Büyüye
odaklanıp, bu büyüyü karşınızdaki hayvana uygulamanızı istiyorum.
Öncelikle ben gösteriyorum
.Dedi ve büyüyü karşısında duran fareye yaptı fare bir anda kaskatı kesildi ve yana düşüştü.Sonra biz denedik çogumuz bir kaç deneğişte yaptı.Sonra Profesör:

-Bu günlük bu kadar, başaramayanlar üzülmesin. Birkaç tekrar
yaparsanız çok kolay olacaktır. Sizden çıkmadan önce bana bir parşomene
adınızı, soyadınızı, binanızı ve bu dersten beklentilerinizi yazarak
masama koymanızı istiyorum. Sonra çıkabilirsiniz.dedi ve bizi izlemeye başladı.
Krasus Kaguya

Krasus Kaguya

Gerçek İsim : Erdem
Lakap : Matsu

MesajKonu: Geri: I. ve II. Sınıflar Ortak 1. Ders [OFFLİNE]   I. ve II. Sınıflar Ortak 1. Ders [OFFLİNE] Icon_minitimeÇarş. Haz. 23, 2010 4:49 am

Yüzüne çarpan ışığın artmasıyla uyanmıştı. Göz kapaklarını yavaşça açtı ve yatakhaneyi gözden geçirdi. Yatakhane bom boştu. Herkes çoktan derse girmiş olmalı diye düşündü. Hiç arkadaşının olmamasının kötü yanlarından biri de buydu. Kimse onu uyandırmaya çalışmamıştı. Acele ile cübbesini giydikten sonra ders programına baktı. Hogwarts'taki ilk haftası olduğu için daha programı ezberleyememişti. Bu gün ilk defa K.S.K.S. dersine girecekti. Ama o daha ilk dersten geç kalacaktı. İlk izlenim içim berbat bir şeydi bu. İçinden belkide bu derse girmesem mi diye düşünüyordu. Ama bu olanaksızdı. Zorunlu derslerden birini ekemezdi. Yatakhaneden çıkmadan önce saate baktığında içi biraz rahatlamıştı. Çünkü daha dersin başlamasına çok az da olsa daha vakit vardı. Derse geç kalmamak için tüm gücüyle merdivenleri çıktıktan sonra sonunda K.S. dersliğine ulaşmıştı. Korktuğu gerçekleşmemişti. Tüm öğrenciler gelmesine rağmen Profesör daha gelmemişti. Gerçi sınıfa birden girdiğinde herkes ona baktığı için biraz utanmıştı.

Slytherin bölümüne doğru yavaşça yürüdükten sonra boş bir sıraya oturup Profesörü beklemeye başladı. Çok zaman geçmeden kapıdan içeri bir adam girdi. Bu adam büyük ihtimalle K.S.K.S öğretmeni olmalıydı. Gerçi adam biraz tanıdık gelmişti. Sanki bu yüzü daha önce görmüştü. Evet kesinlikle bu adamı daha önce görmüştü. Bu adam iki sene önce quidditch milli takımı. Sakatlandıktan sonra takımdan ayrılmıştı. Krasus düşüncelere dalmışken Profesör konuşmaya başladı.

“Merhaba çocuklar, benim ismim Richard John Schwarz. Sakatlanmadan iki sene önce quidditch milli takımında oynuyordum beni tanıyanlarınız olabilir. Okulda iki tane Profesör Schwarz olduğundan bana Profesör Richard veya Profesör John diyebilirsiniz. Bu yıl Karanlık Sanatlara Karşı Savunma dersini birlikte işleyeceğiz.”

deyip gülümsedi. Tahraya doğru döndü ve ‘Konu: Petrificus Totalus’ yazdıktan sonra bize doğru dönerek tekrarladı “Bu gün ki konumuz Petrificus Totalus. Aranızda bu büyünün ne olduğunu bilen var mı?”

Petrificus Totalus mu? Bunu büyüyü daha önce duymuştu. Ama daha önce hiç yapmayı denememişti. Gerçi daha ne işe yaradığını dahi bilmiyordu. Her halde bir çeşit savunma büyüsüdür diye düşündü. Ama ortaya atılıp bir şey söylemekten çekindi. Bu sıradı
Hufflepuff’dan bir öğrenci parmak kaldırdı ve ayağa kalkarak “Profesör, bu büyü kişilerin bedenlerini kilitleyip etkisiz hale getiren büyüdür.” diyerek sessizliği bozdu.

“Aferin küçüğüm. Hufflepuff’a beş puan.” profesörün bu sözleri Krasus'u biraz kıskandırmıştı. Bir an için o Hufflepuff öğrencisinin yerinde olmak istemişti.

“Bu büyü arkadaşınızın dediği gibi bedenleri kilitleyen bir büyüdür. Çok kolay bir büyü olmasına rağmen, çok da etkilidir. Hepiniz sıranızda duran hayvanları görüyorsunuz. Büyüye odaklanıp, bu büyüyü karşınızdaki hayvana uygulamanızı istiyorum. Öncelikle ben gösteriyorum.” Dedikten sonra asasını karşısında duran fareye doğrultup sakince “Petrificus Totalus” demesiyle. Fare anında kaskatı kesilerek yana doğru devrildi. “Evet, şimdi sıra sizde.”

Bu büyü ilgi çekici görünüyordu. Ama profesörün dediği gibi göründüğü kadar kolay olup olmadığından emin değildi. En azından kendi için. Çünkü büyüler hakkında biraz bilgisi olmasına karşın daha önce büyü yapmışlığı yoktu. Gerçi bu tembelliğinden kaynaklanıyordu. Hogwarts'a gelmeden önce hiç büyü yapmaya çalışmamıştı. Bu ilk olucaktı. Dikkatini topladı ve asasını önünde duran hayvana doğrulttuktan sonra "Petrificus Totalus" demesine rağmen hiç bir şey olmamıştı. Oysa profesörün yaptıklarının aynısını tekrar ettiğine emindi. Biraz utanmıştı. Ama etrafına baktığında diğerlerinin de kendinden farklı olmadığını görünce bu duygu kayboldu. Bu kadar çabuk pes etmiycekti. Bir kez daha asasını önündeki hayvana doğrultup "Petrificus Totalus" diyince bu kez geçen seferin aksine zavallı hayvan havaya doğru yükselip masaya geri düşmüştü. Sonuç yine başarısızdı. Üstelik bir kaç kişi büyüyü doğru yapmaya başlamıştı. Kendisi hala bunu başaramamıştı. Gerçi Krasus'un büyüyü doğru yapana kadar durmaya niyeti yoktu. Bir kez daha asasını önünde duran hayvana yönelttikten sonra bu sefer direk sözleri söylemek yerine biraz daha konsantre olmayı bekledikten sonra"Petrificus Totalus" dediğinde hayvanın kaskatı kesildiğini gördü. Bu başarı Krasus'a büyük bir gururlanma hissi vermişti. İlk K.S.K.S. dersini başarılı bir sonla bitirmişti.

Sınıfı terk etmeye hazırlanırken profesör “Bu günlük bu kadar, başaramayanlar üzülmesin. Birkaç tekrar yaparsanız çok kolay olacaktır. Sizden çıkmadan önce bana bir parşomene adınızı, soyadınızı, binanızı ve bu dersten beklentilerinizi yazarak masama koymanızı istiyorum. Sonra çıkabilirsiniz.” dedi. Bu da nerden çıkmıştı ki. Bu istek Krasus için saçma gelmişti. Belkide bir öğretmen olmadığı içindi.

Önüne bir parça parşömen çıkardı ve yazmaya başladı.

Ad & Soyad: Krasus Kaguya
Bölüm: Slytherin
Bu dersten beklentilerim: Kendimi korumak için gerekli yöntem ve büyüleri öğrenmek.

Profesörün isteklerini parşomene yazdıktan sonra parşomeni profesörün masasına bırakıp diğer öğrencilerle birlikte sınıfı terk etti.
Lucius Swain

Lucius Swain

Gerçek İsim : Ali
Lakap : Dark

MesajKonu: Geri: I. ve II. Sınıflar Ortak 1. Ders [OFFLİNE]   I. ve II. Sınıflar Ortak 1. Ders [OFFLİNE] Icon_minitimeCuma Haz. 25, 2010 8:14 pm

''Lanet Olsun''
-Yarın Karanlık Sanatlara karşı savunma dersim var acaba ne öğretevek.Heyecanlıyım görünüşe göre bu gece benim için uzun olucağa benziyor.Acaba ne yapsam uyuyacak değilim heralde ama olsun bir deyeceyim.
I. ve II. Sınıflar Ortak 1. Ders [OFFLİNE] Sleep

-Oh sabah erkenden kalkmak ne güzel heyecanlıydım ama rahat uyudum.Neyse derse girmem lağzım üstümü giyineyim.

O soğuk ve eski duvarların arasaında ilerleyim sınıfımı bulmadan önce yemek yemek için Büyük Salona gittim.Biraz yemek yedikten sonra sınıfımı buldum.Ama Profesör daha gelmemişti.Zilin çalmalarına yakın Profesör kapıda göründü.Heyecanla dönüp ona baktık oda heyecanlı görünüyordu.Yüzünde tatlı bir tebessümle masanın üstüne oturdu ve konuştu.

-Merhaba çocuklar, benim ismim Richard John Schwarz. Sakatlanmadan iki sene önce quidditch milli takımında oynuyordum beni tanıyanlarınız olabilir. Okulda iki tane Profesör Schwarz olduğundan bana Profesör Richard veya Profesör John diyebilirsiniz. Bu yıl Karanlık Sanatlara Karşı Savunma dersini birlikte işleyeceğiz.dedi ve bir daha sırıttı.

Sonra tahtaya doğru yöneldi ve ''Konu: Petrificus Totalus''yazdı.Bize dönerek konuştu.

-Bu gün ki konumuz Petrificus Totalus. Aranızda bu büyünün ne olduğunu bilen var mı?

Demesinin hemen ardından Hufflepuff'lı biri kalktı.

-Profesör, bu büyü kişilerin bedenlerini kilitleyip etkisiz hale getiren büyüdür.

Aferin küçüğüm. Hufflepuff’a beş puan.dedi ve yeniden sırıttı.

-Bu büyü arkadaşınızın dediği gibi bedenleri kilitleyen bir büyüdür. Çok kolay bir büyü olmasına rağmen, çok da etkilidir. Hepiniz sıranızda duran hayvanları görüyorsunuz. Büyüye odaklanıp, bu büyüyü karşınızdaki hayvana uygulamanızı istiyorum. Öncelikle ben gösteriyorum.

Asasını karşısında duran fareye doğrulttu ve sakin bir tavırla ''Petrifikulus Tolalus'' büyüsünü yaptıktan sonra hepimiz şaşırdık çünkü fare kaskatı kesilim yana devrilmişti.Profesör olaya el koydu ve dikkatinizi derse verin dercesine ''Evet, şimdi sıra sizde''dedi.

Bir kaç kişi hemen bir kaç
deneyişte başardı.Bazıları ise hayvanlarını olduğu yerde zıplatıyor bazıları ise bişey yapamıyordu.Aniden Profesör konuştu.

-Bu günlük bu kadar, başaramayanlar üzülmesin. Birkaç tekrar yaparsanız çok kolay olacaktır. Sizden çıkmadan önce bana bir parşomene adınızı, soyadınızı, binanızı ve bu dersten beklentilerinizi yazarak masama koymanızı istiyorum. Sonra çıkabilirsiniz.dedi ve bizim çıkışımızı izledi.

I. ve II. Sınıflar Ortak 1. Ders [OFFLİNE]
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Sihir Tarihi I. Ders | Tüm Sınıflar Ortak Ders [Offline]
» III. IV. ve V. Sınıflar Ortak 1. Ders [OFFLİNE]
» I. ve II. Sınıflar Ortak 1. Ders [OFFLİNE]
» III. IV. ve V. Sınıflar Ortak 1. Ders [OFFLİNE]
» III-IV-V. Sınıflar Ortak Ders. [OFFLINE]