Ateş Oku RPG ~~ Hogwarts
Merhaba

Foruma Hoşgeldiniz

Kayıt Olduktan Sonra Rütbe Seçmelisiniz. Ve Daha sonra Lejant Oluşturmalısınız;
Ateş Oku RPG ~~ Hogwarts
Merhaba

Foruma Hoşgeldiniz

Kayıt Olduktan Sonra Rütbe Seçmelisiniz. Ve Daha sonra Lejant Oluşturmalısınız;
Ateş Oku RPG ~~ Hogwarts
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ateş Oku RPG ~~ Hogwarts

AnasayfaAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yapKapı

I. ve II. Sınıflar Ortak 1. Ders [OFFLİNE]

5 posters
YazarMesaj
Vincent Valentine

Vincent Valentine

Gerçek İsim : Beycan
Lakap : Vince, Vala

I. ve II. Sınıflar Ortak 1. Ders [OFFLİNE] Empty
MesajKonu: I. ve II. Sınıflar Ortak 1. Ders [OFFLİNE]   I. ve II. Sınıflar Ortak 1. Ders [OFFLİNE] Icon_minitimeCuma Ara. 18, 2009 7:15 pm

Not: Başlık geç Açıldığı için üzgünüm. Ders kurallarını okumadan derse girmeyiniz.

“Kahretsin!”

Hogwarts’ta gireceğim ilk derse geç kalıyordum. İlk ders… Birinci ve ikinci sınıflar için ortak olan ilk dersim. Ne yapacaktım, heyecanlıydım. Çıktığım ilk Quidditch maçından beri hiç bu kadar heyecanlanmamıştım. Alarm çalmaya devam ediyordu. İlk işim alarmı kapatmak oldu. Yatağımda doğruldum ve etrafıma baktım. Hızlıca yataktan kalkarak banyoya yürüdüm. Kısa bir duş aldıktan sonra aynanın karşısında saçlarımı kuruladım. Üstüme hızlıca bir şeyler geçirdikten sonra cüppemi giydim ve asamı ceplerinden birine koydum. Saate baktım. “Lanet olsun ders başlamak üzere!” deyip hızlandım. Birazdan öğrenciler sınıfa girecek fakat ben sınıfta olmayacaktım. Kötü bir gün… Aynada son bir kez kendime bakarak odamdan dışarı çıktım.

Hogwarts’ın soğuk ve eski duvarları bana çocukluğumu ve o zamanlar yaptıklarımı hatırlatıyordu. Aslında daha 22 yaşına yeni girmiştim ama gene de insana çok eskiymiş gibi geliyor. Merdivenlerin artık ne zaman ne tarafa gideceğini biliyordum ama gene de ara sıra insanı şaşırtıyorlardı. Duvardaki resimler “Günaydın profesör” diyorlardı, bende onlara selam verip geçiyordum. Neredeyse sınıfa varmıştım. Kapı aralıktı öğrenciler içerideydi… Kapının önünde bekleyerek derin bir nefes aldım ve kapıyı iyice araladım…

Öğrenciler heyecanla dönmüş bana bakıyorlardı. Aralarında çok küçük gözüküp, çok tatlı olanlar vardı. Rahatlamıştım… Gülümseyerek bütün sıraların önündeki masanın üstüne oturdum. “Merhaba çocuklar, benim ismim Richard John Schwarz. Sakatlanmadan iki sene önce quidditch milli takımında oynuyordum beni tanıyanlarınız olabilir. Okulda iki tane Profesör Schwarz olduğundan bana Profesör Richard veya Profesör John diyebilirsiniz. Bu yıl Karanlık Sanatlara Karşı Savunma dersini birlikte işleyeceğiz.” deyip sırıttım. Tahraya doğru döndüm ve ‘Konu: Petrificus Totalus’ yazdım ve öğrencilere dönerek tekrarladım “Bu gün ki konumuz Petrificus Totalus. Aranızda bu büyünün ne olduğunu bilen var mı?” diye sordum. Hufflepuff’lı bir öğrenci parmak kaldırdı ve ayağa kalkarak “Profesör, bu büyü kişilerin bedenlerini kilitleyip etkisiz hale getiren büyüdür.” Küçük Hufflepuff’lı doğru söylemişti. “Aferin küçüğüm. Hufflepuff’a beş puan.” Deyip tekrar sırıttım ve konuşmaya başladım “Bu büyü arkadaşınızın dediği gibi bedenleri kilitleyen bir büyüdür. Çok kolay bir büyü olmasına rağmen, çok da etkilidir. Hepiniz sıranızda duran hayvanları görüyorsunuz. Büyüye odaklanıp, bu büyüyü karşınızdaki hayvana uygulamanızı istiyorum. Öncelikle ben gösteriyorum.” Asamı karşımda duran fareye doğrulttum ve sakince “Petrificus Totalus” dedim. Fare anında kaskatı kesilerek yana doğru devrildi. “Evet, şimdi sıra sizde.”

Bütün öğrenciler karşısındaki hayvana büyüyü deniyordu. Birkaç öğrenci iki-üç denemeden sonra başarmıştı, gerçekten sevindiriciydi. Diğer öğrenciler ise hayvanları yerinde zıplatıyor ve ya hiçbir şey yapamıyordu. Gülmemek elde değildi… Bir süre daha geçtikten sonra “Bu günlük bu kadar, başaramayanlar üzülmesin. Birkaç tekrar yaparsanız çok kolay olacaktır. Sizden çıkmadan önce bana bir parşomene adınızı, soyadınızı, binanızı ve bu dersten beklentilerinizi yazarak masama koymanızı istiyorum. Sonra çıkabilirsiniz.” Dedim ve öğrencileri izledim…
Harry Hoghwarts

Harry Hoghwarts

Gerçek İsim : cenk
Lakap : White_Wolf

MesajKonu: Geri: I. ve II. Sınıflar Ortak 1. Ders [OFFLİNE]   I. ve II. Sınıflar Ortak 1. Ders [OFFLİNE] Icon_minitimePaz Ara. 20, 2009 6:41 am

Harry sabah kalktığında fazla bir heycan hissetmiyordu. Derse geç kalmak
istemiyordu. İlk önce güzel bir duş aldı ve saçlarını iyice kuruladı
hasta olmak istemezdi. Öğrenci kıyafetini giyerek üstünü düzenledi,
gerekli kitap larını aldı ve odadan ayrıldı. Koldorda yürürken merak
içindeydi içinden " Acaba bu derste ne görücez. " gibi cümleler
gezdiriyordu. Kapının önüne gelmişti, elini yavaşça kapının topuzuna
uzattı içten bir nefes alarak elini sağa doğru çevirerek kapıyı açtı.
Ders başlamamıştı ve yerine gidip sakince oturdu. Kitap ını açtı ve
incelemeye
başladı. Kitaplarını incelerken kapının aralandığını gördü ve heycanla
o yöne döndüm. Kapıda Profesör Schwarz göründü. Bize gülümseyerek bütün
sıraların önündeki masanın üstüne oturdu. “Merhaba
çocuklar, benim ismim Richard John Schwarz. Sakatlanmadan iki sene önce
quidditch milli takımında oynuyordum beni tanıyanlarınız olabilir.
Okulda iki tane Profesör Schwarz olduğundan bana Profesör Richard veya
Profesör John diyebilirsiniz. Bu yıl Karanlık Sanatlara Karşı Savunma
dersini birlikte işleyeceğiz.” söyleyip sırıttı. Tahtaya doğru döndü ve tahtaya
‘Konu: Petrificus Totalus’ yazdı ve dönerek tekrarladı. Bu gün ki konumuz Petrificus Totalus. Aranızda bu büyünün ne olduğunu bilen var mı?” Hiç
bu konu hakkında bir merak salmamıştım ve susarak büyük bir merakla
Profesör Schwarz'ı izledim söylediği soru hakkındada bir fikrim yoktu.
Arkadasından
Hufflepuff’lı bir öğrenci parmağını kaldırdı ve aykağa kalkarak “Profesör, bu büyü kişilerin bedenlerini kilitleyip etkisiz hale getiren büyüdür.” Profesör Schwarz “Aferin küçüğüm. Hufflepuff’a beş puan.” Tekrar
sırıttı ve bende o sorunun cevabını defterime not aldım. Ardından
profesör Schwarz konuşmaya başladı bu nedenlede onu can kulağıyla
dinledim.
“Bu
büyü arkadaşınızın dediği gibi bedenleri kilitleyen bir büyüdür. Çok
kolay bir büyü olmasına rağmen, çok da etkilidir. Hepiniz sıranızda
duran hayvanları görüyorsunuz. Büyüye odaklanıp, bu büyüyü karşınızdaki
hayvana uygulamanızı istiyorum. Öncelikle ben gösteriyorum.” Diyerek asasını bir fareye doğrulttu ve sakince sihirli sözcükleri söyledi
“Petrificus Totalus.” Fare
anında kaskatı kesilerek yana doğru devrildi çok şaşırmıştım ve içimde
bu büyüyü denemek için büyük bir istek vardı. Ardından
“Evet, şimdi sıra sizde” diyerek sözünü tamamladı. Bende asamı cebimden çıkarttım ve önümdeki fareye doğrulttum, sakince sihirli sözcükleri söyledim “Petrificusss Totelus.” Fare
yerinden hoplamıştı. İçimden " Bunu başarabilirim yapabilirim galiba
sözlerde bir hatam var. Tekrar asamı sakince fareye doğrultup
“Petrificus Totalus!!” Diye
haykırdım ve fare kaskatı oldu birden bunu başardığım için çok
heycanlanmıştım. Ardından fare yana doğru devrildi. Başardım dedim bu
büyü 3-4 kez daha tekrar ladım. Ardından
Profesör Schwarz “Bu
günlük bu kadar, başaramayanlar üzülmesin. Birkaç tekrar yaparsanız çok
kolay olacaktır. Sizden çıkmadan önce bana bir parşomene adınızı,
soyadınızı, binanızı ve bu dersten beklentilerinizi yazarak masama
koymanızı istiyorum. Sonra çıkabilirsiniz.” dedi. Bende Parşomen çıkartıp istediklerini yazdım ve
Profesör Schwarz'a verip sınıftan ayrıldım.

Bazı imla hataların var. Sözlerin hepsini alıntı yapmışsın ama fena değil. Dersime ilk yazan olduğun içinde fazla puan alacaksın. Rp hoşuma gitti alıntıları azaltırsan çok daha yüksek alabilirsin. Puanın 19 Beklenenin Üstünde aldın
Ophélia Mea Schwarz

Ophélia Mea Schwarz

Gerçek İsim : Ahenk
Lakap : Lyke

MesajKonu: Geri: I. ve II. Sınıflar Ortak 1. Ders [OFFLİNE]   I. ve II. Sınıflar Ortak 1. Ders [OFFLİNE] Icon_minitimePaz Ara. 20, 2009 10:22 pm

Derin esnemelerle, gerinerek uyandığı yatağında yavaşça doğruldu Lisa. Odasının devasa pencerelerinden birine doğru çevirdi gözlerini. Güneşli bir güne daha uyanmak onu sevindirmişti. Üstündeki battaniyeyi sakin hareketlerle vücududan sıyırıp, yataktan çıkıverdi. Ağır adımlarla meşe ağacından yapılma, büyük kapılı kıyafet dolabına doğru yürüdü. Siyah bir etek ve uzun kollu siyah bir bluz alıp eline, banyoya girdi duş almak için. Sıcak duşun ardından giyinip aynanın karşısında saçlarını yapmaya koyuldu. Bu işi de bitirdikten sonra saatine baktı ve artık çıkması gerektiği kanısına vardı.

Hogwarts'ın karmaşık koridor ve merdivenlerine hala daha alışamamıştı Lisa. Hergün sırf bu yüzden yeni maceralar yaşamaktan kurtaramıyordu bir türlü kendini. Birkaç merdiven inip çıktıktan sonra sonunda dersliğe ulaşmayı başardı. Çekinerek girdi içeri ve boş bir yer bulup oturuverdi. Sürekli etrafına, tavana bakınıyor, yeni gelen öğrencileri süzüp duruyordu. Ardından kalın ve karizmatik bir erkek sesiyle irkildi.

''Merhaba çocuklar, benim ismim Richard John Schwarz.''

Lisa iri yeşil gözlerini Profesöre odakladı. Ne kadar etkileyici bir sesi ve yüz hatları vardı. Lisa bu sene gerçekten şanslıydı. Profesörün anlattıklarını pür dikkat dinliyordu. Profesör Richard ilk önce kendinden bahsetti, ardından bugün görecekleri konuyu tahtaya yazdı. Tanrım! Ne kadar da karmaşık bir ismi vardı konunun. Profesör Petrificus Totalus büyüsü hakkında onlara bilgi vermeye başladı. Lisa'nın ilgisini çekmişti. Profesör verdiği bilginin ardından herkesin önünde duran hayvana anlattıklarını uygulamasını istedi. Lisa heyecanlanarak asasını önünde duran fareye doğru çevirdi ve iyice konsantre olduktan sonra hızlıca

''Petrificus Totalus!''

deyiverdi. Gözlerini açtığında farenin kaskatı kesildiğini ve gözleri pörtlemiş olarak yerde durduğunu gördü. Sevinçten çığlık atmamak için zor tuttu kendini. İlk denemede başarmış mıydı gerçekten? İnanamıyordu! Kolay konsantre olmasına borçluydu bunu. Binlerce kez içinden teşekkür etti Tanrıya. Profesör dersi bitirme konuşmasını yaptıktan sonra onlara her birinin adları ve soyadları ile bu dersten beklentilerini bir parşomene yazıp masasına bırakmalarını istedi. Lisa Profesörün kendine verdiği görevi yaptıktan sonra parşomeni masaya bıraktı ve ardından sakin adımlar ve güler bir yüzle derslikten ayrıldı. Önünde daha upuzun bir gün vardı...

Bir kaç imla hatası var ama çok da önemli değil. Genel olarak rp hoşuma gitti. Alıntı yapmamışsın bu çok güzel. Kendini biraz daha geliştirip imla hatalarına dikkat edersen ve kendini biraz daha zorlarsan ortaya çok güzel ve uzun bir rp çıkacaktır, bu şekilde rahatlıkla olağanüstü alabilirsin. Puanın 22 Beklenenin Üstünde aldın.
Alexander Jacques Black

Alexander Jacques Black

Gerçek İsim : Atakan Onur

MesajKonu: Geri: I. ve II. Sınıflar Ortak 1. Ders [OFFLİNE]   I. ve II. Sınıflar Ortak 1. Ders [OFFLİNE] Icon_minitimePaz Ara. 20, 2009 10:44 pm

Jack okulda yeni olmanın heyecanı ile akşam geç yatmıştı. Sabah erken kalkmak zorunda bırakıldığı için önce söylendi, ardından saate baktı. Olamaz saat geç olmuştu. Bugün ksksk nin ilk dersi vardı ve gecikiyordu. Hızla cübbesini giydi ve baş ucunda duran bir iki parşömenle beraber asası ve tüy kalemini alarak ortak salondan dışarı fırladı.

Hızlı adımlarla dersliğin önüne geldi. Kapı hafif aralanmıtı. Başını hafifçe içeri soktu ve göz ucuyla içeriyi süzdü. Profesör derse girmişti. Jack, geç kaldığını farkettirmemek için ufak ve sessiz adımlarla arka taraflarda bir yere oturdu. Yanında duran Ravenclawlı kıza baktı ve onun yüz ifadesini yapar gibi yaparak "Sorunun varsa söyleyebilirsin.Bu arada yanında oturmam seni rahatsız ediyorsa bu benim sorunum değil. Kendine başka boş yer bulabilirsin" dedi. Tam o sırada profesör "Alexander! Hemen ayağa kalk!" diye sert bir hitapta bulundu. Jack, korkudan titreyen bacaklarının üzerine kalktı ve "Özür dilerim profesör. Tekrar olmayacaktır." dedi. Profesör okulda yeni başlamanın verdiği merhamet ile ona izin verdi.

Jack tüy kalemini yanındaki öğrencinin mürekkebine batırdı ve parşömene basit bir yazıyla
"Petrificus Totalus" yazdı. Ardından asasını önündeki hayvana asasını uzattı ve yüksek sesle

Petrificus Totalus!!

dedi. Hayvanın birden kulakları, elleri ve kuyruğu uzamaya başladı. Yolunda gitmeyen birşey vardı. Hayvan giderek büyüyordu. Jack korkmuş bir yüz ifadesiyle "Neler oluyor?" dedi ve tam o sırada "Petrificus Totalus" sesi duyuldu. Hayvan hareket etmiyordu. Profesörü asasını Jack'in hayvanına uzatmış olarak gördü ve "Kahretsin" dedi ve tüm eşyalarını toplayarak dersliği terketti.

İmla hataları var. Hayal gücün çok hoşuma gitti, bazı yerlerde renklendirmeyi eksik bırakmışın ama genel olarak hoş bir rp. Puanın 21 Beklenenin Üstünde aldın.
Edgar C. Pendragon

Edgar C. Pendragon

Gerçek İsim : Bilgehan

MesajKonu: Geri: I. ve II. Sınıflar Ortak 1. Ders [OFFLİNE]   I. ve II. Sınıflar Ortak 1. Ders [OFFLİNE] Icon_minitimePerş. Ara. 24, 2009 7:26 pm

Edgar gözlerini yavaşça ovuşturdu.Güneş ışıkları gözlerine geliyordu, gözlerini açtı.Karşısındaki saate dikkatlice baktı saat çok geç olmuştu.Hemen ayağa kalktı dolabını açtı ve giysilerini alıp giydi.Hızlıca yatakhaneden çıktı ve koridorda koşmaya başladı.En sonunda sınıfı buldu ve kapısına doğru yöneldi.Kapıyı yavaşça açtı ve içeri girdi.Boş bir yer buldu ve hızlıca oturdu.Edgar tahtaya baktı "Petrificus Totalus" yazıyordu anlaşılan bu büyüyü yapacaklardı.Karşısında uzun kuyruklu, pis kokan bir fare vardı.Asasını kılıç çekermiş gibi çekti.Asasını fareye doğrulttu gözlerini kapattı içinden "Bunu yapabilirim evet bunu yapabilirim." diye sayıklıyordu.Gözlerini yavaşça açtı asasını sımsıkı kavradı ve "Petrificus Totalus" dedi sakin bir ses tonuyla.Karşısındaki fare bir kaç santim öteye fırlamıştı.Edgar 2-3 kez ard arda deniyordu ama hala olmamıştı.En sonunda son kez konsantre olmayı denedi gözlerini kapattı asasını fareye doğrulttu ve "Petrificus Totalus!!" diye bağırdı.Edgar gözlerini açtı ve fareye doğru baktı fare dona kalmıştı.Bu büyüyü yapmanın sevinciyle.Sırasına yaslanarak öğretmeni izlemeye başladı.

Çok kısa sürmüş ama öz. Renklendirmen gözümü yordu, hiç alıntı yapmamışsın bu güzel bir şey noktalardan sonra boşluk bırakmalısın. Puanın 19, Beklenenin Üstünde aldın.

I. ve II. Sınıflar Ortak 1. Ders [OFFLİNE]
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Sihir Tarihi I. Ders | Tüm Sınıflar Ortak Ders [Offline]
» III. IV. ve V. Sınıflar Ortak 1. Ders [OFFLİNE]
» III-IV-V. Sınıflar Ortak Ders. [OFFLINE]
» I. ve II. Sınıflar Ortak 1. Ders [OFFLİNE]
» III. IV. ve V. Sınıflar Ortak 1. Ders [OFFLİNE]