Ateş Oku RPG ~~ Hogwarts
Merhaba

Foruma Hoşgeldiniz

Kayıt Olduktan Sonra Rütbe Seçmelisiniz. Ve Daha sonra Lejant Oluşturmalısınız;
Ateş Oku RPG ~~ Hogwarts
Merhaba

Foruma Hoşgeldiniz

Kayıt Olduktan Sonra Rütbe Seçmelisiniz. Ve Daha sonra Lejant Oluşturmalısınız;
Ateş Oku RPG ~~ Hogwarts
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ateş Oku RPG ~~ Hogwarts

AnasayfaAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yapKapı

Sihir Tarihi I. Ders | Tüm Sınıflar Ortak Ders [Offline]

5 posters
YazarMesaj
Alec R. Lucifer

Alec R. Lucifer

Gerçek İsim : ...

Sihir Tarihi I. Ders | Tüm Sınıflar Ortak Ders [Offline] Empty
MesajKonu: Sihir Tarihi I. Ders | Tüm Sınıflar Ortak Ders [Offline]   Sihir Tarihi I. Ders | Tüm Sınıflar Ortak Ders [Offline] Icon_minitimeCuma Ara. 18, 2009 2:04 am

Pencerenin başından çekildi ve yatağının etrafından dolanmak yerine üstünden geçerek gardırobuna ulaştı ve bu gün giymeyi planladığı elbiselerini çıkarttı. Sade giyinmeyi tercih etmişti, yine! Beyaz ve baklava dilimi kabartmalı bir gömlek, üzerine kahverengi ve mor çizgili siyah bir süveter, altına düz siyah ütülü bir pantolon, en son olarak da favorisi olarak kullandığı siyah ve üzerinde garip şekiller olan bir pelerin… Sıradan bir ders günü için yeterli gibi gözüküyordu. Giyinmeden önce dikkatli ve özenlice dağının ve kısa yatağının üzerine bıraktı eşyalarını. Banyoya girdi ve her akşam yaptığı gibi kişisel bakımını yaptı. Tekrar döndüğünde kendini olan azıcık güveni tekrar alevlenmişti. Bu günün ilk dersi olacağını fark etmişti. Profesör olarak uzun yıllar kat etmişti, fakat bu senenin ilk dersini işleyecekti. Ufak ve sade odasında aynaya uzun uzun baktı. Kısa bir zaman diliminin geçmesini bekliyor gibiydi. Hiç beklenmedik bir anda ağzını açtı ve: “ Seni seviyorum. ” dedi aynadaki yansımasına. Sonra odasında bir şey unutmamış gibi hızla kapısını araladı ve etrafa bakındı. Birkaç ayaklanmış ve dışarı hava almak için çıkan öğrenciden başka şato sessiz gibiydi. Alec sessizliği severdi. Odasından çıkarken biraz göz gezdirdi ve kendini hazır hissettiğinde dışarı adımını attı. Şimdi sade ahşap zeminde dersliğine doğru yürüyordu. Akşam saatlerini seviyordu, ders sakin oluyordu genelde. Tüm öğrenciler zıpırlıklarını sabahtan yapmışlardı ve artık onları elinde tutan yorgunluktu. [color:20f9="]Sınıfına vardığında tüm öğrenciler yerlerine yerleşmiş onu bekliyorlardı. Hemen masasına doğru gitti ve öğrencilere arkasını dönüp masasındakileri kontrol etti. Sonra dolabına ilerledi ve bir yandan: “ Kitaplar… defterler… notlar… yazıtlar… yedek asa… yedek cüppe… ne gerek varsa? “ diye mırıldanmaya başlamıştı. Sonra bunları dışından söylediğini fark etti ve hemen susarak kıkırdadı. Arkasını döndü, bu tarz heyecanlı ve istekli öğrencileri sürekli görüyordu ve derse olan hevesi artıyordu. Yine heveslenmişti, ufak bir tanıtım yapması gerekliydi. Yeni öğrencilere ne kadar iyi ve ne kadar rahat olduğunu göstermesi gerekliydi. “ Merhaba gençler! Hogwarts’a hoş gelmiş bulunmaktasınız. Elbette siz bana ne demeniz gerektiğini biliyorsunuz; Mr. Lucifer tabii. Ders kurallarım biraz esnektir fakat esneklik göstermediğim tek konu sakızdır. Yaklaşık 3 yıldır bu okulda görev yapıyorum, bundan önce Fransa’da bir okulda 1 sene kadar kısa bir dönem profesörlük yapmıştım. Derslerimde önem verdiğim olaylardan biri de ödevlerdir. Eğer ödevleri güzel olanlar olursa onları tüm sınıfta övebilirim. Bu arada unutmamanız için ismimi tahtaya yazayım ve sonra derse geçelim. “ dedi ve gülümseyerek cebinden asasını çıkarttı. Yazıyormuş gibi hareketler yaptı ve tahtada birkaç bölüm belirginleşmeye başladı. Harfler belirginleşti ve sonunda siyah tahtada beyaz ve kalın bir fontla Alec Lucifer yazısı ortaya çıktı.Konuşmaya girmeden önce tipik hareket olan dolabından kitap alma numarası yaptı fakat aldığı kitaplar dersle pek ilgili değildi. Birisi Muggle ve garip bir arkadaşının hediyesi ‘Psikopat’, diğeri ise kendi seçimi olan ‘Dolunayda Bir Gece’ idi. Yinede çaktırmadan bunları masasının üstüne koydu ve kafasında işlemeyi planladığı konuyu taradı. *Eski Mısır… bu ufaklıklar iyi bir giriş olurdu. Benimde teorilerime göre her sene giderek günümüze yaklaşırlar ve giderek daha çok bilgi öğrenirler. Şimdi derse başlayalım. Fazla düşünürsem yanlış bir izlenim verebilirim.* diye geçirdi içinden. Konuşmaya başlamadan önce genzini temizledi ve gözlerini ovuşturdu."Şimdi… benim planıma göre Eski Mısır Tarihi'nden başlamamız en doğrusu olacak. Biliyorsunuz ki –bildiğinizi umuyorum- Mısır’ büyünün başladığı yerlerden biridir. Fakat onların inancı daha farklı ve daha ürkütücüydü. Onlar kara büyücü demezlerdi, kara büyü derlerdi. O zamanlar iyi insanlarında zamanı geldiğinde kara büyü kullanması gerekliydi ki şu durumda da gerekebiliyor. Biliyorsunuz zaman tehlike zamanı, fakat bunun konumuzla bir ilgisi yok. Bu büyüleri yapabilen kişilerin tanrı vergisi bir yeteneği olduğu inanılırdı. Duruma bakılırsa doğru çünkü bir Muggle’ın elinde asa, zararsız bir sopadan başka bir şey değil. “ dedi ve duraksadı. Arkasını döndü ve masasında duran ufak bardaktaki, sağlıklı bir insana yetmeyecek kadar olan sudan bir yudum aldı. Şimdi tekrar sözlerine girebilirdi. Fakat önce etrafına bakındı ve ders atmosferinin bozulup bozulmadığını kontrol etti. Anlaşılan bu dersi böyle beklemiyorlardı. Tam bir eğlence konusuydu aslında. Hikaye gibi anlatılırdı, ama profesör gerçekten çok yorulurdu. Zor fakat eğlenceli bir meslekti. “ Su molasına kızmadığınız için teşekkür ederim. Neyse, nerede kalmıştık? Mısır’lı büyücüler - mezarlara lanet koymuşlardır. Bugünlerde Gringotts için çalışan lanet çözücüler mezarlarda kilitli hazineleri geri almaya çalışmaktadırlar. Ayrıca bir piramit’te zorla içine girip hazineleri almak isteyen bir Muggle iskeleti de bulunur. Büyü toplum tarafından kabul görür ve büyücülerin de bir saygınlığı vardır. Daha fazla söz söyleyip sizi yormak istemiyorum. Ödevinizde Mısır’daki bir olay hakkında bilgi istiyorum. Büyünün ilk örneği olan Seth’in Osiris’i parçalaması hakkında fikir, bilgi veya kaynak verirseniz sevinirim. İlk ders için yeterli. Çıkabilirsiniz. “ dedi ve yavaş adımlarla masasına geçip oturdu. Öğrencilerin sınıftan çıkmasını izlerken masanın üstündeki suyu bitirdi ve arkadaşının hediyesi olan kitabı açıp okumaya başladı.
Aragorn Sanguris
Gryffindor V. Sınıf
Gryffindor V. Sınıf
Aragorn Sanguris

Gerçek İsim : Göktürk

Karakter Bilgileri
Rol Puanı:
Sihir Tarihi I. Ders | Tüm Sınıflar Ortak Ders [Offline] Left_bar_bleue93/100Sihir Tarihi I. Ders | Tüm Sınıflar Ortak Ders [Offline] Empty_bar_bleue  (93/100)
Patronus:

MesajKonu: Geri: Sihir Tarihi I. Ders | Tüm Sınıflar Ortak Ders [Offline]   Sihir Tarihi I. Ders | Tüm Sınıflar Ortak Ders [Offline] Icon_minitimeCuma Ara. 18, 2009 3:11 am

Kolay ve sıkıcı geçen bir Tılsım dersinden çıkmıştı.Derste öğrendikleri büyüyü ikinci defada başardığı için çok yorulmamıştı.Ancak o kadar sıkılmıştı ki sanki dün geceden beri aynı büyüyü deniyor gibiydi,ilk seferde büyüyü becerememesi bunun cabasıydı.Sırada ki dersin boş olduğunu düşünerek elindeki ders kitaplarını ve asasını cebine atarak ortak salona doğru yol aldı.Ortak salonları zindanda olduğu için iki kat inmek zorunda kaldı.Ortak salona gittiğinde şöminenin içindeki yanan odunlar çatırdıyordu.Birkaç üçüncü sınıf Slytherin’li bir köşeye oturmuş ödev yapıyorlardı.Birçok birinci sınıf ise derslerinin boşluğundan rahatça oturup konuşuyorlardı.Aragorn sınıf arkadaşlarının yanına gittiğinde sihir tarihi kitaplarını aldıklarını gördü.Seçmeli ders olarak kendisi de sihir tarihini alıyordu ancak bu dersin boş olduğuna neredeyse emindi.Arkadaşlarına sormaksızın şaşırarak mantar panoya doğru ilerledi.Panoda tılsımdan sonra el yazısıyla ‘Sihir Tarihi’ yazıyordu.Dersin boş olduğuna emin olan Aragorn küplere binmişti.Sinirden panoya bir yumruk atarak tılsım kitaplarını yere atmıştı.Salonda panoya yakın olan gözler ona doğru çevrilmişti.Bu durumdan biraz utanan Aragorn eski soğukkanlı tavrını takınarak hiçbir şey olmamış gibi kitaplarını yerden almıştı.Ortak salondaki siyah yeşil olan halılara istemeye istemeye basarak yatakhaneye çıkan merdivenlere doğru gidiyordu.Merdivenler artık eskimiş gibi gözüküyordu.Hogwarts’ın daha ikinci günü olmasına rağmen bir çok ayak izi vardı.Akşam cinlerin temizleyeceğini düşünüp aldırmadan yatakhaneye çıkmıştı.Her zaman dağınık olan valizlerin birine tılsım kitaplarını fırlatarak içinden bir of çekerek Sihir Tarihi kitaplarını almıştı.Bu ders bazen çok ilgi çekici olsa bile her zaman çok sıkılıyordu.Nedenini anlamadığı bir şekilde seçmeli ders olarakta hep bu dersi alıyordu.Tam olarak emin değildi ancak şuan sihir tarihi profesörleri yoktu.Geçen sene profesör olmadığında branşı olan müdürleri Alec Lucifer giriyordu.Müdürleri girdiğinde her zaman seviniyordu,çok cana yakın ve sıcak bir adamdı.Dersleri her zaman eğlenceli geçiyordu.Ama müdürleri Slytherin sınıfını pek seviyor sayılmazdı.Dersin başlamasına az bir süre kaldığını anlayınca adımlarını hızlandırmıştı.Dersliğe girdiğinde sınıfta herkes daha gelmemişti.Geç kalmadığını anlayınca içi rahatlamıştı.Kendi dönemlerinden bir Slytherin’in yanına oturmuştu.Yanına oturduğu çocuk bu durumdan rahatsız gözükmüyordu.Aragorn tahmin ettiği gibi derse müdürlerinin girdiğini görünce bir yandan üzülmüş,bir yandan sevinmişti.Derslik girilen ilk sınıfın olduğu belli oluyordu.Sınıf oldukça temiz gözüküyordu.Sessizliğin bozulması için arkadaşına doğru dönerek “Biz gelmeden bir şey söyledi mi?” dedi.Arkadaşı biraz şaşırmış gibi kafasını anlamayan bir surat ifadesiyle bakarak “Bende daha yeni geldim bilmiyorum.” Dedikten sonra konuşmanın devam etmesini istiyormuş gibi bir süre bakmıştı.Aragorn bu çocuğun mongol olduğunu düşünerek küçümser bir tavırla sınıf dolmadan kitabın içine biraz göz attı.İlk konunun mısırda sihir olduğunu görünce bu konunun tuhaf olacağını düşündü.Sınıftaki bütün sıralar dolunca profesör küçük sınıflara kendini tanıttı.Sonra kitaplarını masasına yerleştirerek oyalanmadan konuşmasına geçti.Mr. Lucifer mısırın sihirle ilgili tarihini verirken bir kulaklarını profesöre verip tüy kalemiyle kitabına bir şeyler yazıyordu.Arada bir uykusu gelirken sonunda ders bitimine gelmişti.Profesör Setin Osiris’i neden parçaladığı hakkında bir ödev vermişti.Ödevlerinin iyice biriktiğini düşünen Aragorn söylene söylene dışarı çıkmıştı.
Gabriella Anna Lynn

Gabriella Anna Lynn

Gerçek İsim : Aslı /Selin
Lakap : Bülent&Aslı

MesajKonu: Geri: Sihir Tarihi I. Ders | Tüm Sınıflar Ortak Ders [Offline]   Sihir Tarihi I. Ders | Tüm Sınıflar Ortak Ders [Offline] Icon_minitimeCuma Ara. 18, 2009 4:17 am

Eğlenceli olan dersten çıkan Gabriella şimdi de Sihir Tarihi Dersliğine doğru gidiyordu.Sihir Tarihi dersliğinin ince ve dar kapısından geçen Gabriella boş bulduğu sıraya hemen oturarak arkadaşlarını beklemeye başladı.Arkadaşları tek tek geldikten sonra profesör normal bir şekilde ilerleyip masaya oturmuştu.Sonra arkasını dönmüş ve öğrencilere bakmıştı.Öğrencilere kendisini tanıtması gerekiyordu ve başlamıştı.Profesör “ Merhaba gençler! Hogwarts’a hoş gelmiş bulunmaktasınız. Elbette siz bana ne demeniz gerektiğini biliyorsunuz; Mr. Lucifer tabii. Ders kurallarım biraz esnektir fakat esneklik göstermediğim tek konu sakızdır. Yaklaşık 3 yıldır bu okulda görev yapıyorum, bundan önce Fransa’da bir okulda 1 sene kadar kısa bir dönem profesörlük yapmıştım. Derslerimde önem verdiğim olaylardan biri de ödevlerdir. Eğer ödevleri güzel olanlar olursa onları tüm sınıfta övebilirim. Bu arada unutmamanız için ismimi tahtaya yazayım ve sonra derse geçelim. “ demişti ve cebinden asasını çıkarmıştı.Asasyıyla yazıyormuş gibi yaparak tahta da ismi belirmişti.Zaman geçiyor ve orta da konuşmalar beliriyordu.En sonunda ki derse geçilebilmişti.Profesör ders konusunu söyledikten sonra ders devam ediyordu.Profesör "Şimdi… benim planıma göre Eski Mısır Tarihi'nden başlamamız en doğrusu olacak. Biliyorsunuz ki –bildiğinizi umuyorum- Mısır’ büyünün başladığı yerlerden biridir. Fakat onların inancı daha farklı ve daha ürkütücüydü. Onlar kara büyücü demezlerdi, kara büyü derlerdi. O zamanlar iyi insanlarında zamanı geldiğinde kara büyü kullanması gerekliydi ki şu durumda da gerekebiliyor. Biliyorsunuz zaman tehlike zamanı, fakat bunun konumuzla bir ilgisi yok. Bu büyüleri yapabilen kişilerin tanrı vergisi bir yeteneği olduğu inanılırdı. Duruma bakılırsa doğru çünkü bir Muggle’ın elinde asa, zararsız bir sopadan başka bir şey değil. “ dedi ve duraksamıştı.Ağzı kuruduğundan dolayı arkasını dönerek masasında duran sudan 1 bardak aldı.Sonra derse devam etti.“ Su molasına kızmadığınız için teşekkür ederim. Neyse, nerede kalmıştık? Mısır’lı büyücüler - mezarlara lanet koymuşlardır. Bugünlerde Gringotts için çalışan lanet çözücüler mezarlarda kilitli hazineleri geri almaya çalışmaktadırlar. Ayrıca bir piramit’te zorla içine girip hazineleri almak isteyen bir Muggle iskeleti de bulunur. Büyü toplum tarafından kabul görür ve büyücülerin de bir saygınlığı vardır. Daha fazla söz söyleyip sizi yormak istemiyorum. Ödevinizde Mısır’daki bir olay hakkında bilgi istiyorum. Büyünün ilk örneği olan Seth’in Osiris’i parçalaması hakkında fikir, bilgi veya kaynak verirseniz sevinirim. İlk ders için yeterli. Çıkabilirsiniz. “ demişti.En sonunda ki ders bitmişti.Çünkü Profesör neredeyse Gabriella nın uykusunu getirmişti.
Samuél L. Moore
Gryffindor V. Sınıf
Gryffindor V. Sınıf
Samuél L. Moore

Gerçek İsim : HuB
Lakap : Sam. Sammy

MesajKonu: Geri: Sihir Tarihi I. Ders | Tüm Sınıflar Ortak Ders [Offline]   Sihir Tarihi I. Ders | Tüm Sınıflar Ortak Ders [Offline] Icon_minitimeCuma Ara. 18, 2009 5:39 am

"Lanet olsun. Bir kerede geç kalmayayım."

Öfke ile yataktan kalkıp bavuluna yöneldi. Katladığı formaları alıp üzerine geçirdi. Cübbesini de giydikten sonra yastığının altında duran asasını ve yatağın başında duran çantasını da alıp yatakhaneden çıktı. Çıkardığı giysileri katlamayı unutmuştu. Asasını yatakhaneye doğru salladı. Giysiler katlanarak bavulun içerisine girmişti. Yatağı ise kendiliğinden düzelmişti. Fred merdivenden ortak salona indi. Kimse yoktu. Gerçekten etraf çok sessizdi. Portre deliğinden tırmanıp merdivenlere çıktı. Şato hayaletleri tablolarla konuşuyor, merdivenler kendi aralarında yer değiştirerek ortama ayak uyduruyordu. Fred Ortak Salon'un yan tarafındaki gizli geçide doğru yaklaştı. Kapıya asasını sallayarak kapıyı açtı. Ve içeriye girdi. İçerisi oldukça karanlıktı. "Lumos Maxima" şeklinde fısıldadı. Asadan çıkan büyük ve göz kamaştıran ışık topu aşağıya doğru indi. Demir merdivenden aşağıya doğru inerken elini cebine attı. Çikolata kurbağası vardı. Paketini açtı. Çikolatayı yerken kurbağa paketten fırlayıp merdiven boyunca aşağıya doğru koşmaya başladı. Fred'in umrunda değildi. Geçidin diğer kapısı Sihir Tarihi Dersliği'nin yakınlarına açılıyordu. Kapıyı itleyerek açtı. Etrafta kimse görünmüyordu. Dersliğe geldiğinde ders çoktan başlamıştı. Kapıyı çalıp içeriye girdi. Profesöre doğru baktı ve profesör birşey demeyince yerine oturdu. Galiba çok geç kalmamıştı. Profesör eski mısır ile ilgili birkaç konu anlatıyordu. Fred merakla dinlemeye başladı. Fred sıkılarak hayal dünyasına daldı. Quidditch kupalarını düşünüyordu. Bu sene seçmelere katılacaktı. Ne olursa olsun, Kaptanlığı kazanmalıydı. Asasını önündeki parşömene doğru uzattı. Ve önce sağa sonra ise sola doğru salladı. Profesörün söylediklerini tüy kalem not alıyordu. Birden kağıdın içerisinden bir surat çıktı. Bu tanıdık bir yüzdü. "George" diye fısıldadı Fred. Ve hemen asasını kaldırarak profesörün dikkatini çekmeden "Muffliato" diye fısıldadı. "Abi nerden çıktın?" demişti Fred. Abisini özlediğini farketti. Ve ondan gelecek cevabı merakla bekliyordu. George'un parşömendeki yüzü ona cevap vermek için ağzını açmıştı. "Fazla vaktim yok Fred, Seherbaz olarak okulu korumaya geleceğim. Haber vermek istedim. Geldiğimde görüşürüz." diyerek kafasını kağıttan içeriye geri soktu. "Görüşürüz." dedikten sonra asasını kaldıran Fred sallayarak Muffliato büyüsünün etkisinden kurtuldu. Kimse birşey anlamamıştı. Ders geçmişti bile. Fred tüy kalemi durdurarak eline aldı. Ve profesörün söylediği ödevi yazmaya başladı. Bugün uğraşlı bir gün geçirecekti galiba. Ders bitiminde Alec Lucifer'a başını sallayarak derslikten çıktı.
James Kevin Lynn

James Kevin Lynn

MesajKonu: Geri: Sihir Tarihi I. Ders | Tüm Sınıflar Ortak Ders [Offline]   Sihir Tarihi I. Ders | Tüm Sınıflar Ortak Ders [Offline] Icon_minitimeSalı Ocak 05, 2010 6:13 pm

James Sihir Tarihi Dersine Geç Kalıyordu.Sınıfa Doğru Koşuyordu.Sınıfa Girdiğinde Mr. Lucifer daha Gelmemişti.James Yerine Geçti.Profösör İçeri Girdi. “ Merhaba gençler! Hogwarts’a hoş gelmiş bulunmaktasınız. Elbette siz bana ne demeniz gerektiğini biliyorsunuz; Mr. Lucifer tabii. Ders kurallarım biraz esnektir fakat esneklik göstermediğim tek konu sakızdır. Yaklaşık 3 yıldır bu okulda görev yapıyorum, bundan önce Fransa’da bir okulda 1 sene kadar kısa bir dönem profesörlük yapmıştım. Derslerimde önem verdiğim olaylardan biri de ödevlerdir. Eğer ödevleri güzel olanlar olursa onları tüm sınıfta övebilirim. Bu arada unutmamanız için ismimi tahtaya yazayım ve sonra derse geçelim. “ dedi.James Dersi Çok Dikkatle Dinliyordu.Sonra "Şimdi… benim planıma göre Eski Mısır Tarihi'nden başlamamız en doğrusu olacak. Biliyorsunuz ki –bildiğinizi umuyorum- Mısır’ büyünün başladığı yerlerden biridir. Fakat onların inancı daha farklı ve daha ürkütücüydü. Onlar kara büyücü demezlerdi, kara büyü derlerdi. O zamanlar iyi insanlarında zamanı geldiğinde kara büyü kullanması gerekliydi ki şu durumda da gerekebiliyor. Biliyorsunuz zaman tehlike zamanı, fakat bunun konumuzla bir ilgisi yok. Bu büyüleri yapabilen kişilerin tanrı vergisi bir yeteneği olduğu inanılırdı. Duruma bakılırsa doğru çünkü bir Muggle’ın elinde asa, zararsız bir sopadan başka bir şey değil. “James Hızlıca Bir Şeyler Yazıyordu.Mr. Lucifer Arkasını Dönerek bir Bardak Su içti.“ Su molasına kızmadığınız için teşekkür ederim. Neyse, nerede kalmıştık? Mısır’lı büyücüler - mezarlara lanet koymuşlardır. Bugünlerde Gringotts için çalışan lanet çözücüler mezarlarda kilitli hazineleri geri almaya çalışmaktadırlar. Ayrıca bir piramit’te zorla içine girip hazineleri almak isteyen bir Muggle iskeleti de bulunur. Büyü toplum tarafından kabul görür ve büyücülerin de bir saygınlığı vardır. Daha fazla söz söyleyip sizi yormak istemiyorum. Ödevinizde Mısır’daki bir olay hakkında bilgi istiyorum. Büyünün ilk örneği olan Seth’in Osiris’i parçalaması hakkında fikir, bilgi veya kaynak verirseniz sevinirim. İlk ders için yeterli. Çıkabilirsiniz. “ dedi.James Kitaplarını Topladıtan Sonra Sınıftan Çıktı.
http://avadakedavra.forumi.biz/

Sihir Tarihi I. Ders | Tüm Sınıflar Ortak Ders [Offline]
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Sihir Tarihi 2. Ders [Online | Tüm Sınıflar Ortak]
» III-IV-V. Sınıflar Ortak Ders. [OFFLINE]
» I. ve II. Sınıflar Ortak 1. Ders [OFFLİNE]
» III. IV. ve V. Sınıflar Ortak 1. Ders [OFFLİNE]
» I. ve II. Sınıflar Ortak 1. Ders [OFFLİNE]