Ateş Oku RPG ~~ Hogwarts
Merhaba

Foruma Hoşgeldiniz

Kayıt Olduktan Sonra Rütbe Seçmelisiniz. Ve Daha sonra Lejant Oluşturmalısınız;
Ateş Oku RPG ~~ Hogwarts
Merhaba

Foruma Hoşgeldiniz

Kayıt Olduktan Sonra Rütbe Seçmelisiniz. Ve Daha sonra Lejant Oluşturmalısınız;
Ateş Oku RPG ~~ Hogwarts
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ateş Oku RPG ~~ Hogwarts

AnasayfaAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yapKapı

Kompartıman II.

4 posters
YazarMesaj
George Crownie
Hogwarts Müdürü
Hogwarts Müdürü
George Crownie

Gerçek İsim : umut.
Lakap : geo.

Karakter Bilgileri
Rol Puanı:
Kompartıman II. Left_bar_bleue100/100Kompartıman II. Empty_bar_bleue  (100/100)
Patronus: Mantikor

Kompartıman II. Empty
MesajKonu: Kompartıman II.   Kompartıman II. Icon_minitimePtsi Mayıs 31, 2010 7:50 pm

Roleplay aktif.
http://eskiao.roleplaylife.net
Leonard Jack Malcolm

Leonard Jack Malcolm

Gerçek İsim : ÖMER

Kompartıman II. Empty
MesajKonu: Geri: Kompartıman II.   Kompartıman II. Icon_minitimePtsi Mayıs 31, 2010 8:56 pm

Evden zar zor çıkmıştım yada böyle çıkmak zorunda kalmıştım.Bir yanım hüzünlüydü bir yanım ise sevinçli.Onları seviyordum ama bazen gölgeleri ağır basıyordu hep bu günü bekliyorduım.Özgürleşeceğim günü kendi başıma karar alabileceğim günü.Geriye döndüm baktım;bu evde çok vakit geçirmiştim kaç senem geçmişti bu evde,kiminle ne oyunlar oynamıştım.
Daha fazla vakit geçirmeden yola koyuldum zaten istasyon eve yakındı bir tek bavulum vardı.Bana yeterdi zaten.Trene bindim.Bir kompartman seçtim.Boştu şansıma kimse yoktu pencere kenarına doğru oturdum ve kafamı yasladım ;artık hiç birşey eskisi gibi olmayacaktı.
Kompartıman II. Kara-tren-892
Samuél L. Moore
Gryffindor V. Sınıf
Gryffindor V. Sınıf
Samuél L. Moore

Gerçek İsim : HuB
Lakap : Sam. Sammy

Kompartıman II. Empty
MesajKonu: Geri: Kompartıman II.   Kompartıman II. Icon_minitimeSalı Haz. 01, 2010 5:14 am

Darmadağınık odayı toparlamak için doğruldu. Hogwarts'a gidecekti. Bu nedenle odasını son bir kez toparlamak için ayağa kalktı. Kıyafetleri katlamaya başladı. Aynı zamanda bir şarkı mırıldanıyordu. Kıyafetleri yavaşça katlayıp dolaba yerleştirdikten sonra etraftaki kitaplarını toparlamaya başladı. Bir süre bunlarla oyalandıktan sonra biraz hızlı olması gerektiğini hatırladı. Yatağının altından bavulunu çıkararak yatağın üzerine koydu. Hogwarts'ta ihtiyaç duyacağı şeyleri öğrenmişti artık. Kıyafetlerini bavula yerleştirdikten sonra sıra kitaplarına gelmişti. Onları da bavula yerleştirip bavulun fermuarını kapadı ve ceketini giyip kapıdan dışarıya çıktı. Gözlerinde bir umut parıltısı ile yolda ilerliyordu. Tren istasyonu yakın sayılırdı. Yavaşça yürürken şarkısını mırıldanmaya devam ediyordu. İstasyona geldiğinde koşarak Peron 9 3/4 'e doğru ilerledi. Pek kişi yoktu. Geç kaldığını düşünerek hemen trene bindi. Her zamanki kompartımanını bulduğunda içeriye bakındı. Kimse yoktu. Erken geldiğini anladığında etrafı dolaşmaya karar verdi. İlerideki kompartımanlarda konuşacak birilerini bulma umudu ile gezinirken trenin camından dışarıya bakıyordu. Birkaç büyücü ellerinde bavullar ile trene yaklaşıyorlardı. İlerlemeye devam ederek gördüğü ilk kompartımana girdi. İçeride bir çocuk vardı. Daha önce Hogwarts'ta görmemişti onu. 1. Sınıflardan olmalıydı. Karşısına oturdu ve " Merhaba. Ben Jacob. Yeni öğrencilerdensin galiba. " dedi ve gözlerini çocuğa çevirdi.
Leonard Jack Malcolm

Leonard Jack Malcolm

Kompartıman II. Empty
MesajKonu: Geri: Kompartıman II.   Kompartıman II. Icon_minitimeSalı Haz. 01, 2010 5:29 am

...Elvin iyice yorulmuştu.Gözleri aşağıya kayıyordu derken bir ses duydu yeni kişiler gelmiş olmalı diye düşündü.Bu düşüncesiyle birlikte dost yaklaşımı bir tavır gösteren ses ona "Merhaba. Ben Jacob. Yeni öğrencilerdensin galiba."dedi.Şaşkın şaşkın baktı ilk 10 saniye boyunca sonuçta bir çaylaktı ve pek açıksözlü değildi.Başını aşağıya eğdi ve selam verdi sonra "Memnun oldum bende Elvin.Evet bu sene ilk kez gidiyorum Hoggwarts 'a çok da heyecanlıyım.Çünkü insan bilmediği şeylerden korkar ama cesaretime güvenerek bu kompartmana geldim " dedi Elvin.Kanı ısınmıştı bu çocuğa aslında en başta utangaçlık çekerdi ama bir açılırsa bir daha konuşmayı bırakmazdı eğlenceli bir çocuktu.Saatini kontrol etti trenin hareket etmesine daha vardı.Ama o sırada saatini kontrol etttiği için pişman oldu çünkü bu Jacop dan sıkıldığı anlamına geliyordu.Oysa o düşünmüyordu böyle bişeyi ama ya Jacop böyle düşündüyse ya ona kızarsa Hoggwarts'a gider gitmez birisi tarafından kötü bilinmek istemiyordu.Sonra durdu ve nefes aldı.Yine çaylaklık yapmış çok yönlü düşünmüştü.Sırt cebinden çıkardığı hareketli fasulyelerin birini Jacop'a verdi ve koltuğa geri yaslandı.
Samuél L. Moore
Gryffindor V. Sınıf
Gryffindor V. Sınıf
Samuél L. Moore

Kompartıman II. Empty
MesajKonu: Geri: Kompartıman II.   Kompartıman II. Icon_minitimeSalı Haz. 01, 2010 5:43 am

Çocuk selam vererek konuşmaya başlamıştı. "Memnun oldum bende Elvin.Evet bu sene ilk kez gidiyorum Hoggwarts 'a çok da heyecanlıyım.Çünkü insan bilmediği şeylerden korkar ama cesaretime güvenerek bu kompartmana geldim " dedikten sonra saatine baktı. Sabırsızlanıyor olmalıydı. Ne de olsa ilk senesiydi. Kendi ilk senesini hatırladı. Jacob sevmişti bu çocuğu. İlk senesine rağmen oldukça olgun davranışları vardı. 6. Sınıflar arasında bile ondan daha çocukça davrananlar vardı. Elvin arkasına yaslanıp Jacob'a bir fasulye uzatmıştı. Jacob fasulyeyi aldı. Ve konuşmaya başladı. " Umarım Hogwarts hakkında birçok şey biliyorsundur. En azından 4 adet bina olduğunu bildiğinden eminim. Ben Gryffindor binasındanım. Senin istediğin bir bina var mı?" diye sorduktan sonra gelecek cevabı beklemeye koyulmuştu. Bu arada trene birkaç öğrenci daha biniyordu. Arkasına yaslandı. Birkaç dakika önce sessiz duran tren öğrencilerin binmesi ile biraz olsun neşelenmişti. Kapının ordan öğrencilerin seslerini duyuyordu Jacob. İlk Hogwarts'a gidişi hala aklındaydı. Korkuları, beklentileri, Seçmen Şapka'nın Seçimi anındaki stresi, ve sonrasındaki mutluluğu... Hepsi bir anda gözünün önünden geçivermişti. Bu arada trenin camından dışarıya bakarken George'un mesaj yolladığı patronusu dikkatini çekti. Dev yaratık bir ışık şeklinde trenin yanında süzülüyordu. Camdan içeriye atladığında yerini George'un sesine bıraktı. "Jacob. Ben okula erken gitmek zorunda kaldım. Bir işim olduğundan dolayı okuldayım. Bir süre okul dışında olacağım. Görüşemeyebiliriz. Kendine dikkat et. George." diyordu. Kompartımanın içerisinde yankılanan bu sesi dinledikten sonra dikkatini tekrar Elvin'e çevirerek cevabı bekledi.
Leonard Jack Malcolm

Leonard Jack Malcolm

Kompartıman II. Empty
MesajKonu: Geri: Kompartıman II.   Kompartıman II. Icon_minitimeSalı Haz. 01, 2010 6:04 am

Elvin dışarıya baktı.Hava güzeldi.Zaten buralarda hava sadece bir durumdan ibarettir.Dışardan bakıldığında hüzünlü gibiydi ama sevinmesi gerkiyordu istediğide bu değilmiydi.Derin bir nefes aldı.Tekrar Jacop'a gülümsedi.Kenidine güveni artmıştı nede olsa artık tek başına olacaktı hayatta zaten kimseyede güven olmazdı.Durdu yine çaylaklık içgüdülerine kapılmıştı.Yaklaşık 5 dakikadır süren sessizliği yine Jacop bozdu ve şunları söyledi"Umarım Hogwarts hakkında birçok şey biliyorsundur. En azından 4 adet bina olduğunu bildiğinden eminim. Ben Gryffindor binasındanım. Senin istediğin bir bina var mı?"Elvin yine doğruldu ve Jacop'a cevap olarak"Evet biliyorum.Gelmeden önce biraz tarihine ve yapısına bakmıştım hem zaten duyduklarımın arasındada vardı.Benim istediğim bian ise Gryffindor.Umarım orada görüşürüz"dedi ve yine yaslandı.Dışarıya baktı daha önce görmediyi birşeydi bu çok şaşırdı Jacop ' a baktı ama Jacop yerinden bile kımıldamıyordu.Onun için normaldi ne de olsa 6 senedir bu tür şeylere alışmıştı.Tekrar dışarıya baktı.Dev gibi bir ışıktı.Jacop'un yanına geldi ve tanımadığım birinin sesine bürünerek Jacop'a şunları söyledi"Jacob. Ben okula erken gitmek zorunda kaldım. Bir işim olduğundan dolayı okuldayım. Bir süre okul dışında olacağım. Görüşemeyebiliriz. Kendine dikkat et. George."Ses kompartımanın içinde yankılandı adeta değişik bir sitemdi bu sihirli mesajları görmüştü ama bu kadarınıda değil çünkü ;ailesi Hog warts'tan önce büyü işleri ile ilgilenmesini istemiyordu.O da bu yüzden büyülerden uzaktı ama bunu Hogwarst'a kesinlikle kapatacaktı.Kapıya baktı yine sesler vardı sanırım yeni öğrenciler gelmeye başlamıştı.George kim diye sordu ve yine pencereye doğru yaslandı Elvin.
Samuél L. Moore
Gryffindor V. Sınıf
Gryffindor V. Sınıf
Samuél L. Moore

Kompartıman II. Empty
MesajKonu: Geri: Kompartıman II.   Kompartıman II. Icon_minitimeÇarş. Haz. 02, 2010 2:33 am

Elvin konuşurken Jacob onu dikkatle dinlemeye devam ediyordu. George hakkında duyduğu endişeyi de bir türlü kafasından atamıyordu. Nereye gidiyordu? Neden sadece kısa bir mesaj göndermişti? Hogwarts'a gittiğinde ilk işi George'u bulup bu konunun tamamını öğrenmek istiyordu. Uzun süredir burada oturduğunu farketti. Kompartımanına dönmeyi istemiyordu aslında. Xaviér okulu bırakmıştı. Onun da artık kompartımanda konuşacağı bir arkadaşı kalmamıştı. Elvin'de okula yeni geldiğine göre Hogwarts'a kadar ona eşlik edebilirdi. Gözlerini çocuğa çevirerek konuştuklarını dinlemeye devam etti. Gryffindor'u istediğini söylüyordu. Jacob gülümseyerek ona baktı. Acayip bir şekilde şaşırmış görünüyordu. George'un mantikorunu farketmiş olmalıydı. Xaviér farketmiyordu. İlk defa farkeden birini görmüştü. Yine aklı George'a gittiğinde uzaklara dalmıştı. Düşünmeden edemiyordu. Bir tek abisi kalmıştı onunla ilgilenecek olan. Onu da kaybedemezdi. Bunun olmasına izin vermeyecekti. Elvin'e bir açıklama borcu olduğunu düşünüyordu. Çünkü bu garip bir olaydı. Hele ki, okula yeni başlayan bir öğrenci bu konuda oldukça meraklı olmalıydı. Kendisi de 1. sınıfta oldukça meraklı ve herşeyi araştırmaya bayılan biriydi. Tabiki okula gitmeden önce bir patronusla karşılaşmamıştı ama yine de meraklı sayılırdı. Gözlerini Elvin'e çevirdiğinde Elvin birşey söylemişti. Konuşmaya nasıl başlayacağını bilemediği için Elvin'in ilk önce konuşması iyi olmuştu. Çocuğa doğru bakarak " George benim abim. Fakat senin bilmen gereken onun Hogwarts Müdürü olması. Sanırım abimin patronusunu farkettin. Daha önce farkeden pek olmamıştı. Patronuslar normalde bazı yaratıklara karşı korunmak için kullanılır. Fakat büyücü dünyasında hızlı mesajlaşmak için de kullanıyoruz. Oldukça büyüleyici olduğunu biliyorum. Fakat bir patronusa sahip olmak için 3. sınıf ve üstü olmak gerekmektedir." dedikten sonra çocuğun merakla dinleyen tavrına gülümseyerek devam etti. "Patronuslar kişilere göre değişir. Herkesin patronusu farklıdır. Fakat George ve benim patronusumuz mantikor. İkimizinde aynı yaratık olması büyük şans." diyerek devam etti. Elvin bilgileri öğrendiğinde pek tatmin olmuşa benzemiyordu. Jacob gülümseyerek cebindeki asasını çıkardı. "Eğer istersen sana patronusumu gösterebilirim. Mesaja cevap vermem gerekiyor zaten." dedi ve ardından asasını salladı. Asanın ucundan çıkan beyaz ışık kompartımanın içinde dolaşarak mantikor şeklini alana dek uçtu. Ve mantikor şeklini aldığında camdan dışarıya çıkıp gökyüzüne karıştı.
R.Night More

R.Night More

Gerçek İsim : Caqatay
Lakap : Night More

Kompartıman II. Empty
MesajKonu: Geri: Kompartıman II.   Kompartıman II. Icon_minitimePerş. Haz. 03, 2010 4:50 pm

O arada trene R.Night More yaklaşıyordu . Elinde hafif bir bavul vardı . Saçları dağınık bir şekilde trene bindi ve kompartımana yaklaştı. Dikkatini etrafında olan bitene ve kişilere topladı . Tuhaftı . İlk kez Hogwartsa gidecekti. Ailesini yeni bırakmıştı. Küçük kardeşi onun gitmemesi için elinden geleni yapmıştı ama o kararını vermişti. İlk senesi nasıl geçecekti diye düşünüyordu. Çalışkan bir kişi değildi ama zekiydi . Kendine güveniyordu. Kompartımanın içindeydi artık. Oturdu ve karşısında duran Elvine baktı. Elvin biraz şaşırmış ve çekingen duruyordu . Heralde Jacob onu etkilemişti . Elvine "merhaba" dedi ve ağrıyan sırtını yavaşca arkasına yasladı .

Alıntı :

Başka bir konuda daha uyarmıştım. Tanımadığın halde isimler ile Roleplay yapmak Non-RP'ye girmekte. Ve izin almadan herhangi bir Roleplay'e katılamazsınız.

George Crownie
Leonard Jack Malcolm

Leonard Jack Malcolm

Kompartıman II. Empty
MesajKonu: Geri: Kompartıman II.   Kompartıman II. Icon_minitimePaz Haz. 06, 2010 1:45 am

[quote="Jacob J. Broxé"]Mesajda bahsi geçen Georgenin kim olduğunu sorduktan sonra hemen Jacop'tan şu cevap geldi " George benim abim. Fakat senin bilmen gereken onun Hogwarts Müdürü olması. Sanırım abimin patronusunu farkettin. Daha önce farkeden pek olmamıştı. Patronuslar normalde bazı yaratıklara karşı korunmak için kullanılır. Fakat büyücü dünyasında hızlı mesajlaşmak için de kullanıyoruz. Oldukça büyüleyici olduğunu biliyorum. Fakat bir patronusa sahip olmak için 3. sınıf ve üstü olmak gerekmektedir."Ne yanlış mı duymuştu yoksa bu gerçekmiydi.Hoggwarts'ın müdürünün kardeşi karşısındaydı.Bu inanılmazdı.Bir çaylak için hele hele bir nimetti.Düşünsenize daha Hoggwarts'a adımını atmadan 6. sınıftan ve müdürün kardeşi arkadaşı olmuştu.Ya da o öyle sanıyordu.Artık Jacop' a karşı biraz daha çekingendi.Böyle olurdu bazen ona büyük birisyle konuşurken gözü yaşarırdı sebebini oda bilmezdi.Büyük kişilere karşı bir utancı vardı.Ama Jacop çok sevecendi ona karşı.O böyle düşünürken Jacop konuşmaya devam etti . "Patronuslar kişilere göre değişir. Herkesin patronusu farklıdır. Fakat George ve benim patronusumuz mantikor. İkimizinde aynı yaratık olması büyük şans." "Eğer istersen sana patronusumu gösterebilirim. Mesaja cevap vermem gerekiyor zaten."Mantikor evet mantikorları biliyordu.Aslan gibi birşeydi ama onun kanatlı haliydi.Jacop mesajını yolladığında da böyle birşey uçup gitmişti.Bir takım sesler duydu yeni bir büyücü olmalıydı.Kapıya baktı yeni birisi gelmişti.Karşısına geçti sevecen bir tipti oda ve Elvin'e "Merhaba" dedi.Elvin de gülümseyerek "Merhaba"dedi.Araya laf açmak için yeni gelen çocuğa sordu."Adın neydi? ben Elvin buda Jacop.Sana bir soru daha sormak istiyorum hangi tarafta bulunmayı düşünüyorsun karanlık mı yoldaşlık mı?Bu konuda ayrımcılık yapmam sadece sordum.Yanlış anlama."der ve bu soru bombardımanından sonra tutulan boynunu sağa sola kıvırır ve yeniden yaslanır.[/quote]
R.Night More

R.Night More

Gerçek İsim : Caqatay
Lakap : Night More

Kompartıman II. Empty
MesajKonu: Geri: Kompartıman II.   Kompartıman II. Icon_minitimeSalı Haz. 08, 2010 12:34 am

R.Night More ilk önce düşündü . Söylemek istemedi ama okadar sevecendiki onu kırmak istemedi . "Karanlık" dedi . Ardından " Aslında babam...." dedi ve devamını getiremedi .
çünkü babasının karanlık lorda hizmet ettiğini söylemek istemiyordu . Dışlanmaktan korkuyordu . Babası ve babasının hizmet ettiiği kişi kadar kötü biri değildi . Sonra konuyu değitirmek için "Herneyse nerden geliyorsunuz" diye bi soru sordu .

Kompartıman II.
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Kompartıman VI.
» Kompartıman 6
» Kompartıman V.
» Kompartıman V.
» Kompartıman 5