Ateş Oku RPG ~~ Hogwarts
Merhaba

Foruma Hoşgeldiniz

Kayıt Olduktan Sonra Rütbe Seçmelisiniz. Ve Daha sonra Lejant Oluşturmalısınız;
Ateş Oku RPG ~~ Hogwarts
Merhaba

Foruma Hoşgeldiniz

Kayıt Olduktan Sonra Rütbe Seçmelisiniz. Ve Daha sonra Lejant Oluşturmalısınız;
Ateş Oku RPG ~~ Hogwarts
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ateş Oku RPG ~~ Hogwarts

AnasayfaAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yapKapı

Ders II - Ortak Ders - Online / İki Aşamalı (Perşembe - Pazar)

3 posters
YazarMesaj
Edaurd Justin Pendragon

Edaurd Justin Pendragon

Gerçek İsim : Emre
Lakap : Ed

Ders II - Ortak Ders - Online / İki Aşamalı (Perşembe - Pazar) Empty
MesajKonu: Ders II - Ortak Ders - Online / İki Aşamalı (Perşembe - Pazar)   Ders II - Ortak Ders - Online / İki Aşamalı (Perşembe - Pazar) Icon_minitimePerş. Ara. 24, 2009 10:38 pm

İkinci dersinin olduğu gün erkenden uyanmış, sınıfa gitmiş, kapıyı açmış ve içeride hazırlıklarını yapmaya başlamıştı. Derste direk uygulamaya geçecekti. Bu nedenle kapıya bir not astı. "Ders uygulamalı olacağından dolayı lüten yanınızda akşam yatakhanelerinize yerleştirilen kilitleri de getiriniz." Bu notu gören her öğrenciden çağırma büyüsünü kullanmasını bekliyordu fakat ne olacağını bilmiyordu.

Yaklaşık yarım saat sonra kapı çaldı ve içeriye geçen haftaki öğrenciler girdi. Tüm öğrencilerin girmesi ile "Günaydın çocuklar, ödevlerini yapmış olanlar bugün işleyeceğimiz dersin konusunu bilirler. Alohomora" dedi. Ellerinde kilitlerle sınıf içerisinde yerlerine oturan çocuklardanbirisine işaret ederek -ki adının Aragorn olduğunu ödevinde öğrenmişti-. "Evet, şimdi dersimize başlıyoruz. Kilitleri düzgün bir biçimde yerleştirin. Ve ona doğru asanızı dikkatlice tutun Alohomora deyin ve o anda kilidin açılıp açılmadığını kontrol edin." dedi ve en öndeki öğrencilerden birinin kilidine asasını çevirdi ve "Alohomora" Asasından çıkan büyü ile kilidin açılmasından dolayı ona hayranlıkla bakan küçük sınıflara gülümsedi ve sonra da "Sıra sizde. Dersin yarısına kadar denemelisiniz." dedi. O sırada masasına gitti ve üzerindeki bir boşlupa oturarak öğrencileri izlemeye koyuldu.

Ders iki aşamalıdır. Pazar günü diğer aşamaya geçilecektir. Ders RPlerinde ortalama puan kullanılacaktır. Birine RP yazmayanın yazmadığı RPsinin puanı "0" oalcaktır. İkisine de girmeyen öğrencilerin binalarındansa 10 puan düşülecektir. Denemelere devam. İlk yapan RP yazan büyüyü ilk yapmış olacaktır fakat lütfen biraz çaba sarfedin. İlk seferde yaptım denilen RPler puan kaybettirecektir.
http://crucio-rpg.ohmylife.net/forum.htm
Aragorn Sanguris
Gryffindor V. Sınıf
Gryffindor V. Sınıf
Aragorn Sanguris

Gerçek İsim : Göktürk

Karakter Bilgileri
Rol Puanı:
Ders II - Ortak Ders - Online / İki Aşamalı (Perşembe - Pazar) Left_bar_bleue93/100Ders II - Ortak Ders - Online / İki Aşamalı (Perşembe - Pazar) Empty_bar_bleue  (93/100)
Patronus:

MesajKonu: Geri: Ders II - Ortak Ders - Online / İki Aşamalı (Perşembe - Pazar)   Ders II - Ortak Ders - Online / İki Aşamalı (Perşembe - Pazar) Icon_minitimeCuma Ara. 25, 2009 12:47 am

Sabah erkenden yatakhanedeki hararetli konuşmalarla uyanmıştı.Yatağından neredeyse zıplayarak uyandığında saçından her zamanki gibi saç telleri ve kepekler yastığında gezintiye başlamıştı.Körümsü ve uykulu gözleriyle çapaktan dolayı hafifçe açarak etrafı süzmüştü.Kendisi hariç herkes ayaktaydı ve bir işle meşgul duruyordu.Yatakhanede neredeyse hep ilk uyananlardan olurdu.Aklında ilk dersi kaçırıp uyuyakaldığını düşündü.Hiç umrundaymış gibi değildi.Her zamanki rutinliğinde uyandı ve saate baktığında derse geç kalmadığını görmüştü suratı aniden asılarak içten bir of çekti.Bugün sıkıcı derslerin olmaması için dua ederek üstünü giyinmeden panoya doğru paytak yürüyüşüyle ilerledi.Kimse kimsenin varlığından habersizmiş gibi davranıyordu.Mantar panoda ilk dersin tılsım sonraki dersinde sihir tarihi olduğu yazıyordu.İkisini de girmek zorunda olduğu için canı biraz daha çok sıkılmıştı.Daha fazla geç kalmadan ter kokan yatakhaneye tekrar dönmüştü.Pelerinini giydikten sonra yanına tılsım dersi eşyalarını almıştı.Yatağının ucunda ise bir kilit duruyordu.Tılsımda işe yarayacağını düşünerek yanına almıştı.Bir önceki hafta verdiği ‘Alohomora’ ödevinden sonra onu öğreteceğini düşünmüştü.Bu büyüyü evdeki kuzenleri tarafından öğrendiği için bir önceki seferdeki gibi olmayacağından emindi.Ortak salondan çıkıp dersliğe doğru ilerlerken birkaç Gryffindor’lu küçük çocuk görmüştü.Uğraşıcak vakti vardı ancak sabah sabah çekemeyeceğini düşünmüştü.O yüzden küçük çocuklardan birine omzuyla düşürmekle yetinmişti.Çocuk yere büyük bir şiddetle düşmüş ve gözleri dolmuştu.Aragorn pis bir şekilde sırıtırken profesör onu görmüştü.Aragorn’a doğru dönüp ‘Sen bittin’ dercesine bir bakış atmıştı.Ancak onunda uğraşacak hali olmadığı belliydi,daha yeni uyanmış gibi esniyordu.Aragorn yine de adımlarını hızlandırarak yürümeye başlamıştı.Dersliğin önüne geldiğinde her zamanki sıkıcı konuşmayı dinlemeyeceği için mutlu gibiydi.Profesör Eduard masasında oturuyordu.Onu artık daha iyi tanıdığı için sevmeye başlamıştı.Profesöründe onu tanıdığı belliydi.İçeri daha yeni girmişti ki ona göz kırpar gibi bir işaret yapmıştı.Aragorn ise gülümseyerek cevap vermişti.Sınıfa bir önceki derslerin aksine sessizlik hakimdi.Profesör ise sessizlikten yararlanarak ,tahmin ettiği gibi ‘Alohomora’ büyüsünü öğreneceklerdi.Malikanelerin de hep odası kilitli kaldığı için bu büyüyü yapmaya alışkındı.Profesörün gözü önünde yapmaya özen göstermek istiyordu.Profesör Eduard bir köşede onları izlerken tam Aragorn’a dönmüşken asasını kilide doğru çevirip ‘Alohomo-‘ diyerek kalmıştı.Yandaki Gryffindor’lu birkaç çocuk öğretmenin boşluğundan yararlanıp şakalaşıyordu,bir tanesi eliyle Aragorn’u itmişti.Aragorn çok sinirlenip çocuğa doğru sinirli bir şekilde bakarken çocuk neredeyse yerin dibine giriyordu.Aragorn sinirlenerek asasını çocuğa doğrultmuştu ve istemeyerek ağzından ‘Rictusempra!’ büyüsü çıkmıştı.Asanın ucunda tuhaf bir patlama olduktan sonra çocuk durduk yere gıdıklanmaya başlamıştı.Ayağını keçi yalıyormuş gibi gülerken sırasından düşmüştü.Aragorn pis bir sırıştan sonra kilidine dönüp ‘Alohomora!’ diye mırıldanmıştı.Kapalı olan kilit aniden açılmıştı ve suratındaki pis bir sırıtış küçümsemeye dönüşmüştü.
Harry Hoghwarts

Harry Hoghwarts

Gerçek İsim : cenk
Lakap : White_Wolf

MesajKonu: Geri: Ders II - Ortak Ders - Online / İki Aşamalı (Perşembe - Pazar)   Ders II - Ortak Ders - Online / İki Aşamalı (Perşembe - Pazar) Icon_minitimeCuma Ara. 25, 2009 2:18 am

Harry sabah erkenden kalktı duş aldı giyindi kitaplarını alıp hızlı bir şekilde derse koştu kapıyı açtı Profesör Pendragon içerde oturmuş bizi bekliyordu bir sıra bulup sıraya oturmuştu. "Günaydın çocuklar, ödevlerini yapmış olanlar bugün işleyeceğimiz dersin konusunu bilirler. Alohomora" Harry dikkatli bir şekilde Profesörü dinlemeye başladı. "Evet, şimdi
dersimize başlıyoruz. Kilitleri düzgün bir biçimde yerleştirin. Ve ona
doğru asanızı dikkatlice tutun Alohomora deyin ve o anda kilidin açılıp
açılmadığını kontrol edin." Profesörün dediklerini yaptı kilit i düzgün bir şekilde yerleştirdi. Birden
"Alohomora" diye bir ses geldi o yöne baktığımda öğrenci kilidi açmıştı ona hayretle baktım. Profesör "Sıra sizde. Dersin yarısına kadar denemelisiniz." dedi ve bende denemeye koyuldum. Kilidi önüme koydum eksik bir şeyi varmı diye kontrol ettim sağlamdı ve hemen arkasından "AAllohomoraa" diye söylendim ama kilitte herhangi bir şey olmamıştı şaşırdım ve tekrar "AAllohooraa" diye mırıldandım. Bu sefer kilitin düzeneği bozulmuştu düzeneyi eski haline getirerek tekrar denedim "AAllohomoa" kilit sadece yerinden kıpırdamıştı. Bir şeylerin ters gittiğini anlamıştım ama ne bilmiyordum tekrar tekrar büyüyü deneyerek hatamı anlamaya çalıştım ve 10'uncu denemeden sonra "Alohomora!!" diye haykırdım kilit aniden açılmıştı. Bu büyüyü başardığı için yüzüne güzel bir gülücük kondurmuştu.
Edaurd Justin Pendragon

Edaurd Justin Pendragon

MesajKonu: Geri: Ders II - Ortak Ders - Online / İki Aşamalı (Perşembe - Pazar)   Ders II - Ortak Ders - Online / İki Aşamalı (Perşembe - Pazar) Icon_minitimePaz Ara. 27, 2009 8:24 pm

İşte birinci büyüyü deneyenler artık ikinci büyüyü de denemeliydiler. Bu nedenle de elini havaya kaldırdı ve konuşmasına başladı. "Bu büyüyü yapmaya çalıştığınız için sizi kutluyorum fakat artık yeni bir büyü öğreneceğiz. Colloportus. Bu büyüyü de geçen hafta ödev vermiştim. Dersime giren öğrenciler bu ödevi hatırlar. Tabi bir de ödevlerini yapanlar büyünün özelliğini bilirler. Bu nedenle sizi biliyormuş kabul ediyorum. O nedenle de büyünün çalışma şeklini size anlatmadan direk uygulamaya geçiyorum. Evet asanızı havaya kaldırıp Colloportus diye haykırmanız yeterli. Bunu sıra ile çalışacağız. Bu büyünün Alohomora ile açılmaması gereken yerlerde kullanıldığını söyleyeceğim çünkü bu büyüyü yaptıktan sonra ben Alohomora ile açmaya çalışacağım." dedi. Konuşmasını dersindeki kişilere yaparken bir yandan da camdan dışarıyı kontrol ediyordu. Kızı geçen haftaki dersinde olmasına rağmen bu haftaki dersinde yoktu. Oğlu iki haftadır dersine gelmiyordu. Yüzünü ekşiterek "İlk sıradaki gelsin." dedi ve ilk öğrencinin çıkmasını bekledi.

Herkes (ki zaten 2 kişi) bir kez denesin. Arkasından ben RP yapacağım. 1. Aşamaya girmeyenler denemesinler (1. aşama yani Alohomora)
Harry Hoghwarts

Harry Hoghwarts

MesajKonu: Geri: Ders II - Ortak Ders - Online / İki Aşamalı (Perşembe - Pazar)   Ders II - Ortak Ders - Online / İki Aşamalı (Perşembe - Pazar) Icon_minitimePaz Ara. 27, 2009 9:37 pm

Harry büyünün ikinci aşamasını denemek için sabırsızlanıyordu yeni büyü Harry i o kadar heycanlanmıştırdıki Harry profesörü dikkatli bir şekilde dinlemeye başladı. Profesör "Bu büyüyü yapmaya çalıştığınız için
sizi kutluyorum fakat artık yeni bir büyü öğreneceğiz. Colloportus. Bu
büyüyü de geçen hafta ödev vermiştim. Dersime giren öğrenciler bu ödevi
hatırlar. Tabi bir de ödevlerini yapanlar büyünün özelliğini bilirler.
Bu nedenle sizi biliyormuş kabul ediyorum. O nedenle de büyünün çalışma
şeklini size anlatmadan direk uygulamaya geçiyorum. Evet asanızı havaya
kaldırıp Colloportus diye haykırmanız yeterli. Bunu sıra ile
çalışacağız. Bu büyünün Alohomora ile açılmaması gereken yerlerde
kullanıldığını söyleyeceğim çünkü bu büyüyü yaptıktan sonra ben
Alohomora ile açmaya çalışacağım."
dedi. Harry nesneyi önüne alarak asasını yukarı kaldırarak "Colllopportuss" diye haykırdı. Nesneye bir şey olmamıştı. Tekrar denedi asasını yukarı kaldırarak "Colllopportuss" dedi olmamıştı sonunda hatayı anladı ve asasını emin bir şekilde yukarı kaldırarak "Colloportus" diye haykırdı nesne büyüden dolayı etkilenmişti ve nesneyi alarak profesöre göstermek için yanına gitti.
Edaurd Justin Pendragon

Edaurd Justin Pendragon

MesajKonu: Geri: Ders II - Ortak Ders - Online / İki Aşamalı (Perşembe - Pazar)   Ders II - Ortak Ders - Online / İki Aşamalı (Perşembe - Pazar) Icon_minitimePaz Ara. 27, 2009 10:02 pm

"Colloportus, Colloportus" Herkes büyüyü deniyordu.

Sınıf içinde biraz dolanmaya başladı. Adımları yavaş ve kararlıydı. Her adıında çocuklarını düşünüyordu. Aragorn isimli Slytherin öğrencisini de en az kendi çocukları gibi sevmeye başlamıştı. Birkaç adımdan sonra yerine dönmek için harekete başladı. Gözleri sürekli cama kayıyordu fakat en sonunda bir karar aldı ve gözlerini öğrencilerden ayırmamaya başladı.
"Acaba ne zaman yapabilecekler?" diye düşünüyordu fakat o sırada bir çatırtı duydu ve bir öğrencinin yanına geldiğini gördü. Gelen Harry isimli Gryffindor öğrencisiydi.

"Alohomora" Hiçbir şıkırdama olmadı ama Ed kontrol etti. Kilitlenmişti, bu nedenle de hemen Harry'e dönerek "Tebrikler, Gryffindora yine puan kazandırdın. Hadi siz de deneyin çocuklar. Aragorn, dikkatini topla." dedi. Sonra da diğerlerine doğru bakmayı ve sınıfın içinde dolaşmayı sürdürdü.
Aragorn Sanguris
Gryffindor V. Sınıf
Gryffindor V. Sınıf
Aragorn Sanguris

Gerçek İsim : Göktürk

Karakter Bilgileri
Rol Puanı:
Ders II - Ortak Ders - Online / İki Aşamalı (Perşembe - Pazar) Left_bar_bleue93/100Ders II - Ortak Ders - Online / İki Aşamalı (Perşembe - Pazar) Empty_bar_bleue  (93/100)
Patronus:

MesajKonu: Geri: Ders II - Ortak Ders - Online / İki Aşamalı (Perşembe - Pazar)   Ders II - Ortak Ders - Online / İki Aşamalı (Perşembe - Pazar) Icon_minitimePaz Ara. 27, 2009 10:31 pm

Çocuk hala yanında profesöre gözükmemeye çalışarak gülmeye devam ediyordu.Aragorn büyüsünü yaptıktan sonra oturduğu sıraya iyice yayılarak iki kişilik yer kaplamıştı.Kollarını sıranın arka tarafına doğru koyarak gülmeye devam eden çocuğa pis pis bakmayı sürdürüyordu.Tam tehditkar bir biçimde ‘Bu yaptıklarım hi-‘ demesine kalmadan profesör söze girmişti bile.Profesör sözlerini ‘Evet asanızı havaya kaldırıp Colloportus diye haykırmanız yeterli.’ Dediğinde Aragorn ödevinden hatırladığı kadarıyla mühürleme büyüsü olduğunu biliyordu.Dersin sonlarına geldiğini fark edince haftaya kalması için büyüyü yapmak için hiç uğraşmamıştı.O sırada önlerden oturan bir birinci sınıf büyüyü yapmıştı.Profesör ise büyüyü yapması için onu uyarmıştı.Aragorn ilk başta hiç aldırmamıştı hala yanında gülen çocuğa bakıp kendisi de kıkırdıyordu.Daha sonra profesörün iğneleyici bakışlarında kurtulmak için dördüncü sınıf olmanın verdiği havayla asasını kilide doğrultup ‘Colloportus’ diye haykırmıştı.Önünde duran az önce açık olan kilit artık aniden kapanıp kilitlenmişti.Aragorn madem kilitli olan kilidi tekrar kilitleyeceklerdi neden açtıklarını bildiğine rağmen alaycı bir şekilde profesöre dönüp ‘Profesör madem bu saçma kilidi tekrar kilitleyecektik neden bizi boşuna uğraştırdınız.’ Dedikten sonra kendi çapında eğlendiği için sadece o gülmüştü.
Edaurd Justin Pendragon

Edaurd Justin Pendragon

MesajKonu: Geri: Ders II - Ortak Ders - Online / İki Aşamalı (Perşembe - Pazar)   Ders II - Ortak Ders - Online / İki Aşamalı (Perşembe - Pazar) Icon_minitimePaz Ara. 27, 2009 10:53 pm

Biraz kıpırdanmaya başlayan favori öğrencisini görünce birden sevinçlendi. Biraz hareketlenerek ilk defada büyüyü yapmış olabileceğini düşündü ve "Alohomora" deme zahmetine bile girmedi. "Tebrikler Aragorn, sen de başardın." Artık toplanabilirsiniz. Ders sona ermiştir." dedikten sonra tam arkasını dönmüş toplanmaya gidiyordu ki arkasından bir ses bir soru sordu. "Profesör madem bu saçma kilidi tekrar kilitleyecektik neden bizi boşuna uğraştırdınız." Bu soruya karşılık ikna edici bir cevap vermesi gerekiyordu fakat aklına gelen ilk şeyi söyledi. "Çünkü, gece benim nöbetçi olduğum zamanlarda bu büyülere ihtiyaç duyacaksınız. Kapıları arkanızdan takip etmemem için kilitlemeniz size zaman kazandırır. Ayrıca geçtiğiniz kapıları tekrar kilitlemeyi öğrendiniz ya da gizli eşyalarınızı saklamayı. Fakat unutmayın diğer profesörler varken bu büyüyü uygulamanız durumunda ben suçlu duruma düşerim." dedi ve bir kahkaha patlattı. Yine saçmalamış ve kendine gülmüştü. Sonra "Başka soru var mı? Yoksa çıkabilirsiniz. Ya da durun, ders süremiz bitesiye kadar çalışma odasında bugüne kadar öğrendiğimiz büyüleri çalışın. Ödevinizi veriyorum. Bana haftaya kadar su ile ilgili büyüler bulup açıklamaları ile birlikte getiriniz." diye sınıfa bakındı ve toparlanan çocukları izlemeye koyuldu.

Eğer sorunuz varsa sorun, yoksa ders bitmiştir. Çıkış RPnizi yapabilirsiniz.

Büyüler;

Aguamenti
Aqua Erecto
Bubbles

En son Edaurd Justin Pendragon tarafından Paz Ara. 27, 2009 11:01 pm tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
Harry Hoghwarts

Harry Hoghwarts

MesajKonu: Geri: Ders II - Ortak Ders - Online / İki Aşamalı (Perşembe - Pazar)   Ders II - Ortak Ders - Online / İki Aşamalı (Perşembe - Pazar) Icon_minitimePaz Ara. 27, 2009 11:00 pm

Profesörü uzun bir şekilde dinledi son sözlerini söyleyene kadar dinledi. Herkez derslikten çıkmaya başladı bende bir defter çıkartarak ödevimi ve bugün ne yaptıklarımızı not aldım günlük şeklinde bir defterdi. Arkasından defteri kapattım kitablarımı tolpladım ikisini birlikte sol elimle sımsıkı tutmuştum asamıda cebime koydum ve derslikten kısa adımlarla çıkmaya başladım yavaşça kapının topuzuna yöneldim ve kapıyı kapattım. Harry bugün gününü güzel geçirmek için neler apacağını düşünüyordu.

Ders II - Ortak Ders - Online / İki Aşamalı (Perşembe - Pazar)
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Ders I - Ortak Ders - Online
» III-IV-V. Sınıflar Ortak Ders. [ONLINE]
» Sihir Tarihi 2. Ders [Online | Tüm Sınıflar Ortak]
» Sihir Tarihi I. Ders | Tüm Sınıflar Ortak Ders [Offline]
» I. Ortak Ders