Ateş Oku RPG ~~ Hogwarts
Merhaba

Foruma Hoşgeldiniz

Kayıt Olduktan Sonra Rütbe Seçmelisiniz. Ve Daha sonra Lejant Oluşturmalısınız;
Ateş Oku RPG ~~ Hogwarts
Merhaba

Foruma Hoşgeldiniz

Kayıt Olduktan Sonra Rütbe Seçmelisiniz. Ve Daha sonra Lejant Oluşturmalısınız;
Ateş Oku RPG ~~ Hogwarts
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ateş Oku RPG ~~ Hogwarts

AnasayfaAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yapKapı

Louis McGrount

3 posters
YazarMesaj
Louis McGrount
Ravenclaw III. Sınıf
Ravenclaw III. Sınıf

Gerçek İsim : Çağrı (İsmin ne önemi var ki?)
Lakap : Lo,Loui

Karakter Bilgileri
Rol Puanı:
Louis McGrount Left_bar_bleue75/100Louis McGrount Empty_bar_bleue  (75/100)
Patronus:

Louis McGrount Empty
MesajKonu: Louis McGrount   Louis McGrount Icon_minitimePaz Tem. 18, 2010 8:26 pm

İş başvurusunda bulunduktan sonra kendisine yeni bir asa almanın vakti geldiğini düşünen Louis hemen kendini Diagon yoluna ışınladı. Diagon yine kalabalıktı. Yeni öğrenciler okul malzemelerini almak için koşturup duruyorlardı. Louis de bir yığın birinci sınıf öğrencisinin üzerinden geçmesini bekledi. Onlar koşa koşa uzaklaşırken Louis ise derin bir iç çekti.
Ellerini takım elbisesinin cebine koyarak ve havasından ödün vermeyerek sihir dünyasının hiç şüphesiz ki en iyi asa yapımcısına gitmek için adımlarını sıklaştırdı. Eğer asanın iyisinden anlıyorsanız-ki Louis bu konuda ustadır- Ollivander's dan iyisi yoktur. Zaten Louis de asasını sık değiştirenlerden değildir. Bugün itibariyle üçüncü değiştirişi olacaktı. Ama gerçekten asası çok yıpranmıştı. Hatta artık yaptığı sihirler ters tepiyordu. Bugün bile iş başvurusunda bulunurken, asası doldurduğu forma yanlış bir şeyler yazmaması konusunda büyük bir tereddüt yaşamıştı. Sekreter de Louis'in bu zavallı halini görüp bir tüy kalemi vermemişti.
Dükkana vardığında Diagonda ki belli başlı gürültüler kesilmişti. Çünkü saat akşam 7 buçuk'tu. Etrafına bakındıktan sonra nihayet içeri girmeye karar verip sert kapıyı ardına kadar açıp, içeri ilerledi. Burası yine o eski alışıldık kokusu ve havasızlığı ile Louis'i bunaltmıştı. Ama ne de olsa bir asa alıp gidecekti. Tezgaha gelip,
''Kimse yok mu acaba?'' diye seslendi ve gelecek olan görevliyi bekledi.
Catherine Aida Swain
Slytherin V. Sınıf
Slytherin V. Sınıf
Catherine Aida Swain

Gerçek İsim : bilen bilir
Lakap : Cath.,Cat.,Cathy,Ida -yeter mi???-

Karakter Bilgileri
Rol Puanı:
Louis McGrount Left_bar_bleue91/100Louis McGrount Empty_bar_bleue  (91/100)
Patronus: Yılan

Louis McGrount Empty
MesajKonu: Geri: Louis McGrount   Louis McGrount Icon_minitimePtsi Tem. 19, 2010 9:50 pm

Havanın kararmakta olduğunu ufak pencereden görebiliyordu. Elindeki kutulardan kurtulup yavaşça tezgaha ilerledi.

-Kimse yok mu acaba?

Koşar adımlarla genç adamın yanına geldi ve uçuşan tozlardan dolayı öksürüp,

-Merhaba, nasıl yardımcı olabilirim?

dedi. Bunları söylerken hafifçe öksürmeye devam ediyordu. Bu dükkan o kadar uzun zamandır abkımsız kalmıştı ki burada çalışalı bir hafta olsa dahi, etrafa çeki düzen veremiyordu Catherine. Buraya da çalışmayı sevdiği için geliyordu zaten. En azından bu sayede hafta sonları boş geçmiyordu. Gelene bir kez daha baktı. Ah, evet bu Adelina'nın arkadaşıydı.

-Ah, selam Louis... Sen olduğunu fark etmemiştim.

dedi. Kardeşi bu genç adamla tanışalı uzun bir süre olmuştu. Aslında kardeşini gittikçe "Karanlık" olmaya sürükleyen faktörün o olduğundan şüphe ediyordu. Onun konuşmasına fırsat vermeden devam etti sözlerine.

-Asa arıyorsun ha?? Bakalım buralarda neler var...

dedi ve kutuların üzerine eğildi.
Louis McGrount
Ravenclaw III. Sınıf
Ravenclaw III. Sınıf

Karakter Bilgileri
Rol Puanı:
Patronus:

Louis McGrount Empty
MesajKonu: Geri: Louis McGrount   Louis McGrount Icon_minitimeSalı Tem. 20, 2010 11:56 pm

Genç bir bayan koşarak yanına geldi. Havada uçuşan toz zerreciklerinin etkisi ile hafifçe öksürerek; ‘’Merhaba, nasıl yardımcı olabilirim?’’ dedi. Louis genç bayana dikkatlice bakınca tanıdık olduğunu anladı. Bu genç bayan birlikte olduğu Adelina’nın ablasıydı. Catherine de onu tanımış olacaktı ki; ‘’ Ah, selam Louis... Sen olduğunu fark etmemiştim.’’ dedi ve hemen konuşmasına fırsat tanımayarak,’’ Asa arıyorsun ha?? Bakalım buralarda neler var...’’ diyerek yerde ki birkaç kutunun üzerine eğilerek aramaya başladı. Louis de iyi bir asa bulmasını umarak tezgâhın üstünden kafasını uzatıp kıza bakarak; ‘’Ah! Evet, asa arıyorum. İyi bir asa bulursunuz umarım.’’ diyerek içinden geçenleri söyledi. Kız bakışlarını kutulardan, Lous’in alaycı gözlerine çevirdi. Catherine’nin sinirlenip sinirlenmediğini anlayamamıştı. Kısa bir süre sonra kız tekrar kutular da aranmaya başladı. Her kutunun içinden bir asa çıkartıp, içlerine tek tek bakıyordu. Beğendiklerini kenara ayırıyor, beğenmediklerini ise kutularına tekrar koyuyordu. Anlaşılan Louis’den bir an önce kurtulmak istiyordu. Louis de uzun süren sessizlikten sıkılmaya başlayınca; ‘’ Seni burada gördüğüme şaşırdım Catherine. Çok oldu mu burayı işleteli?’’ diye sordu. Catherine yanıt vermedi. Zaten birbirlerinden pek hoşlanmıyorlardı. Galiba Catherine kız kardeşi ile olan ilişkilerini onaylamıyordu. Ama olsun, Lous’in umurunda bile değildi! O yine de Adelina ile çıkmaya devam edecekti. Zaten ilişkileri yeterince uzamıştı. Louis yakında Adelina’dan ayrılırdı.
Catherine Aida Swain
Slytherin V. Sınıf
Slytherin V. Sınıf
Catherine Aida Swain

Karakter Bilgileri
Rol Puanı:

Louis McGrount Empty
MesajKonu: Geri: Louis McGrount   Louis McGrount Icon_minitimeÇarş. Tem. 21, 2010 12:20 am

-Ah! Evet, asa arıyorum. İyi bir asa bulursunuz umarım.

diyen Louis'in sesindeki belli belirsiz imayı sezince başını gömdüğü kutulardan kaldırmıştı Catherine... Alaycı bakışlı genç adama bir süre baktı ve tekrar dikkatini asalara verdi.

Bu adamdan hoşlanmadığından değil ama kardeşine karanlığı empoze edişinden dolayı hemen yollamak istiyordu. Adelina'nın kalbini kırabilcek her insanın karşısına çıkardı. Bir kaç asayı yana ayırdı ve bulduğu bir kutuyla beraber tezgaha koydu.

-Seni burada gördüğüme şaşırdım Catherine. Çok oldu mu burayı işleteli?

demişti bu sefer genç adam... Catherine kısa bir süre yanıt vermedi fakat en sonunda Louis'in yüzüne dikkatlice baktı.

-Hayır...

Nazikçe genç adamın yakasını tuttu ve onu kendine yaklaştırdı ve sordu.

-Neyin peşindesin sen? Bak şu dakikadan sonra sana onunla çıkma demeyeceğim ama onu karanlığın pis işlerine de alet etmesen iyi olur.

dedi ve yakasını bırakıp ona bir asa uzattı.

-Dene şunu. Bu arada sözlerimi de unutma... Ne karanlık ne aydınlık... Adelina ikisine de bulaşmayacak. En azından uzun bir süre...

İçini dökmüştü. Tatminkar bir şekilde gülümsedi ve Louis'in yüzündeki ifadenin değişimini izledi.
Louis McGrount
Ravenclaw III. Sınıf
Ravenclaw III. Sınıf

Karakter Bilgileri
Rol Puanı:
Patronus:

Louis McGrount Empty
MesajKonu: Geri: Louis McGrount   Louis McGrount Icon_minitimeCuma Tem. 23, 2010 2:40 am

Çok geçmeden Catherine Louis’in sorusuna sert bir ‘’Hayır!’’ cevabı yapıştırarak cevap verdi. Birden Louis ne olduğunu anlamadan yakası oldukça sert bir şekilde, Catherine’nin nazik elleri tarafından kavrandı. Onu kendine yaklaştırdı ve adeta hırlarcasına;

‘’Neyin peşindesin sen? Bak şu dakikadan sonra sana onunla çıkma demeyeceğim ama onu karanlığın pis işlerine de alet etmesen iyi olur.’’ dedi ve nihayet ellerini Louis’in yakasından çekti.

Louis kendine çeki düzen verirken, Catherine ona bir asa uzattı;

‘’ Dene şunu. Bu arada sözlerimi de unutma... Ne karanlık ne aydınlık... Adelina ikisine de bulaşmayacak. En azından uzun bir süre...’’

Louis asayı aldı ve denemeden önce soğuk bakışlarını Aida’ya dikerek;

‘’Sen öyle san! Onu ben zorlamadım. Tamamen kendi düşüncesi.’’ dedi. Catherine şaşkınlıkla ona bakarken Louis gülümseyerek devam etti,’’ Hem Muggle’lardan oda nefret ediyor. Onun ruhunda varmış, kabul et Aida.’’

Bu söylediği son sözlerinin ardından Aida’nın şaşkınlığını görerek gülümsedi ve asayı incelerken;

‘’Nasıl bir asa bu! Özellikleri neler, gücü neler… Anlatsana!’’ dedi.

Louis artık haddini aştığını biliyordu. Ama Aida’nın ona bir şey yapamayacağını da biliyordu. Hem şu anda müşteriydi. Eğer onu kovarsa tanıdığı herkese- ki tanımadığı neredeyse kimse yok!- onun dükkânını kötüler ve buraya hiç kimsenin gelmemesini sağlardı. Yapardı da! Bunu herkes biliyordu!
Catherine Aida Swain
Slytherin V. Sınıf
Slytherin V. Sınıf
Catherine Aida Swain

Karakter Bilgileri
Rol Puanı:

Louis McGrount Empty
MesajKonu: Geri: Louis McGrount   Louis McGrount Icon_minitimeCuma Tem. 23, 2010 7:41 pm

-Sen öyle san! Onu ben zorlamadım. Tamamen kendi düşüncesi. Hem Muggle’lardan oda nefret ediyor. Onun ruhunda varmış, kabul et Aida.

Yüzündeki öfkeli ifade yerini şaşkınlığa bırakmıştı. Ablasının izinden gidemezdi Adelina... Fazla tehlikeliydi... Louis sesini bir perde daha arttırdı ve sordu.

-Nasıl bir asa bu! Özellikleri neler, gücü neler… Anlatsana!

Gözlerinden ateş fışkırıyordu Aida'nın. Louis haddini
fazla aşmıştı. Aslında ilk cümlesinden beri haddini aşacak şeyler çıkmıştı ağzından, fakat bu son damlaydı. Aida korkusuzca ilerledi ve güldü.

-Bak Louis, sen kendini ne zannediyorsun bilmem ama; ölüm yiyenleri senden iyi tanırım. Kardeşimin bu karmaşa içine girmemesini istememin nedeni...

Bir süre susmuştu. Nefes seslerini duyabiliyordu. Başını yere eğdi ve pişmanlık dolu bir ses tonuyla;

-Benim Ölüm Yiyen olmam... Senin onu bu işe çektiğin çok açık ve ben her saniye hayatının tehlikede olduğu bir yaşam yaşamasını istemiyorum.

Eliyle yüzünü siper etti ve derin bir nefes aldıktan sonra genç adamın yüzüne yalvaran gözlerle baktı. Yere hafifçe çöktü ve gözünden düşen yaşları serbest bıraktı.
Louis McGrount
Ravenclaw III. Sınıf
Ravenclaw III. Sınıf

Karakter Bilgileri
Rol Puanı:
Patronus:

Louis McGrount Empty
MesajKonu: Geri: Louis McGrount   Louis McGrount Icon_minitimeCuma Tem. 30, 2010 6:29 pm

''Bak Louis, sen kendini ne zannediyorsun bilmem ama; ölüm yiyenleri senden iyi tanırım. Kardeşimin bu karmaşa içine girmemesini istememin nedeni...''
Louis susup karşısında ki bayanın öğütlerini sessizce dinlemeye başladı. Söylediği sözler biraz komiğine gitsede sesini çıkarmadı. Genç bayan başını yere eğip sessizce konuşmasına devam etti;
''Benim Ölüm Yiyen olmam...''
Louis tiz bir kahkaha attı ancak pişman oldu. Aida ona aldırmadan devam etti;
''Senin onu bu işe çektiğin çok açık ve ben her saniye hayatının tehlikede olduğu bir yaşam yaşamasını istemiyorum.''
Aida yüzünü ellerinin arasına gömüp gözünden akan bir kaç damla göz yaşına hakim olamadI. Louis de nutku tutulmuş bir halde konuştu;
''Tamam engel olmaya çalışırım.'' dedi ve derin bir nefes alarak devam etti, ''Sen şimdi bana bu asanın özelliklerini söylesen fena olmaz!'' dedi ve Aida'nın ağlamasını durdurmaya çalıştı.

Adelina Garnet Swain
Hufflepuff IV. Sınıf
Hufflepuff IV. Sınıf
Adelina Garnet Swain

Gerçek İsim : Gökçen.
Lakap : Adelin, Adela, Adels, Ady, Garnet, Garny

Karakter Bilgileri
Rol Puanı:
Louis McGrount Left_bar_bleue84/100Louis McGrount Empty_bar_bleue  (84/100)
Patronus: Gal Ejderhası

Louis McGrount Empty
MesajKonu: Geri: Louis McGrount   Louis McGrount Icon_minitimePaz Ağus. 22, 2010 10:15 pm

Elinde ki koca çantayı yönetmeye çalışarak Diegon sokağının neşeli karmaşasından ve boğuk gülüşlerin, sahte kahkahaların arasından kendini sıyırdı. Boş ve tenha sokağa saptı. Her zaman uğradığı yere yani ''Ollivanders Asa Dükkanı''nın kapısının önüne geldi.

Sisli camlardan gördüğü şey sevgilisi Louis ve ablasının dükkanda olduğuydu. Ablası Catherine bir anda Lous2in yakasını kavradı ve tüm sokağın duyacağı bir ses tonu ile sevgilisine bağırmaya başladı. Tartışıyorlardı. Hem de Adelina için...

Tozlu kapıya yaklaşıp, yavaşça açtı. Ne Catherine ne de Louis ikisi de Adelana'nı farketmedi. Kapının önün de durup olanları dinledi. Catherine çoktan Louis'in yakasını bırakmıştı. Louis şimdi kendine çeki düzen veriyordu. Catherine Louis'e bir asa uzattı. Louis asayı ellerinin arasına alıp incelerken ağzından çıkan sözler, Garnet'ın hoşuna gitti;

''Sen öyle san! Onu ben zorlamadım. Tamamen kendi düşüncesi. Hem Muggle’lardan oda nefret ediyor. Onun ruhunda varmış, kabul et Aida.''

Mugglelar... Önceden, yani Louis'in hikayesini dinlemeden önce o aptal sümsükler Garnet'ın umrunda bile değillerdi. Ama Louis'in başına gelenler affedilir gibi değildi. Adelina o hikayeyi duyduktan sonra Mugglelardan tam anlamıyla soğudu.

Ablası Catherine daha fazla dayanamadı ve ağlamaya başladı. Adelina kendini garip hissetti. Onu daha önce ağlarken görmemişti. En azından başkalarının yanında ağlayan zavallılardan biri değildi. Louis son bir hamle ile sabırsız bakışlarını asasına dikerek;

''Tamam engel olmaya çalışırım. Sen şimdi bana bu asanın özelliklerini söylesen fena olmaz!''

Sevdiği çocuk duygusuzun tekiydi ama yine de onu seviyordu. Soğuk sesini ayarlayarak ve topuklu ayakkabılarını yere vurarak bir kaç adım attı ve;

''Artık engel olamazsın. Ben artık Ölüm yiyenim, tıpkı sizin gibi.''

Üzerinde ki şaşkın bakışlarına aldırmadı ve Louisin elinde ki asayı inceleyerek;

''Hmmm. Meşe,yirmi dört santim, tek boynuzlu at kılı ve makul ölçü de esnek. Adı ise Sabrın gücü...''

Louis McGrount
1 sayfadaki 1 sayfası