Ateş Oku RPG ~~ Hogwarts
Merhaba

Foruma Hoşgeldiniz

Kayıt Olduktan Sonra Rütbe Seçmelisiniz. Ve Daha sonra Lejant Oluşturmalısınız;
Ateş Oku RPG ~~ Hogwarts
Merhaba

Foruma Hoşgeldiniz

Kayıt Olduktan Sonra Rütbe Seçmelisiniz. Ve Daha sonra Lejant Oluşturmalısınız;
Ateş Oku RPG ~~ Hogwarts
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ateş Oku RPG ~~ Hogwarts

AnasayfaAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yapKapı

Pano

YazarMesaj
Josette le Lieth

Josette le Lieth

Pano Empty
MesajKonu: Pano   Pano Icon_minitimePtsi Nis. 12, 2010 1:45 am

Dersin İşlenişi ve Kurallar

x Her dönemde her sınıf için 2 ders işlenecek ve ders rpleri offline yapılacak. Bir ders için 3 rp olacak, giriş - ders işlenişi ve çıkış. Profesörün başlattığı rpnin ardından öğrencilerin giriş rpleri daha sonra profesörün anlatım rpsi, öğrencilerin dinleme ve varsa uygulama rpleri, en son ise dersten çıkış rpsini yapan profesörden sonra öğrencilerin de derslikten çıkış rpleri yazılacak.

x Geçerli bir mazeret dışında geç yazılan rplerden puan kıracağım. Eğer bu ikiden fazla tekrarlanırsa kırılan puan bina puanını da etkileyecek tabi.

x Özel kurgular için önceden haber verilmezse kurgular geçersiz sayılacaktır. Bu benimde rplerimi etkileyeceğinden puan kırılması gibi durumlarda şikayet istemiyorum. Ama önceden haber verilirse ve uygulanabilirliği konusunda emin olursam özel kurgularınızı rpnizde yansıtabilirsiniz.

x Kişisel sorunlar nedeniyle birden fazla rp yapamayacak durumda olursam ortak ders işlenebilir. Ya da uygulamalı derslerde ortak ders verilebileceğine karar verirsem de üç sınıfa bir arada rp yaptırabilirim. Fakat bunun karışıklık yaratacağına inandığımdan vaktim olduğunda her sınıf için ayrı ders vereceğim. Ayrıca ders rpmi bırakamayacak kadar meşgul olursam dersimi başka profesöre devredebilirim. Bu gibi durumları sıkça tekrarlamamaya özen göstereceğim ama gerçekleşirse de şaşırmayın.

x Kısa, özensiz ve renklendirme olmayan rplerin fazla puan alamayacağını belirtmek isterim. Önceki maddelerde de belirttiğim gibi geçerli mazereti olanlar baştan savma rp yapmak yerine rplerini geç bırakabilirler.

x Derse giriş rplerinde ya da işleniş rplerinde öğrencilere sorular sorabilirim. Her zaman bir kişiye söz veririm ve doğru cevap aldığım öğrenci binasına ekstra puan kazandırır. Sıkça ödev vermesem bile ödev verildiğinde belirttiğim sürenin içinde pm alamadığım öğrencilerin binasından puan kırılacaktır.

x Rplerimde kendi hareketlerimi kendim yöneteceğimden öğrencilerin karakterimin yapmadığı şeyleri rplerine yazdıklarını görürsem de puan kırılır. Ayrıca anlatım sırasında herhangi bir sesli konuşma olduğunda ceza verebilirim, hazırlıklı olun.

x Puan sistemini herkes biliyordur eminim ancak yine de hatırlatmak istiyorum. 10 puan üzerinden değerlendirilicek rplerde notlar da Olağanüstü( 10-8 ), Beklenenin Üstünde( 7-6 ), Uygun( 5-4 ), Zayıf( 5-3 ), Felaket( 2-1 ) ve İfrit( 0 ) şeklinde değerlendirilip yıl sonu puan ortalamaları alınacaktır.

Kurallar ve bilmeniz gerekenler şimdilik bu kadar. Yine de panoya sıkça bakmanızı öneririm.

Pano
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Pano
» Pano
» Pano ~
» Mantar Pano ~ [ Rp Out ]