Ateş Oku RPG ~~ Hogwarts
Merhaba

Foruma Hoşgeldiniz

Kayıt Olduktan Sonra Rütbe Seçmelisiniz. Ve Daha sonra Lejant Oluşturmalısınız;
Ateş Oku RPG ~~ Hogwarts
Merhaba

Foruma Hoşgeldiniz

Kayıt Olduktan Sonra Rütbe Seçmelisiniz. Ve Daha sonra Lejant Oluşturmalısınız;
Ateş Oku RPG ~~ Hogwarts
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ateş Oku RPG ~~ Hogwarts

AnasayfaAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yapKapı

DaisyDelilah.

2 posters
YazarMesaj
Jezebél Jërmann

Gerçek İsim : Su #4

DaisyDelilah. Empty
MesajKonu: DaisyDelilah.   DaisyDelilah. Icon_minitimeC.tesi Tem. 17, 2010 7:44 pm

Beni en sevdiğim aktivite olan alışverişten soğutabilecek bir şey yapıyordum şuan. Okul için bir şeyler aldığımız türde alışverişi sevmezdim. Ve bunu tekrarladığım her yıl alışverişi kötüleyip dururdum. Bu da o günlerden biriydi. Şimdi şu asayı alacak ve gidecektim. Çok eski duran bir dükkandı. İçerisinin küf kokup kokmama potansiyelini merak ediyordum. Daha fazla beklemeden elimdeki paketleri çekiştirerek içeri girdim. Tahmin ettiğimden daha iyi durumdaydı. Yani ilk bakışta görebildiğim ve bana verdiği izlenim olarak. Ama içeride çok garip bir koku vardı. Üstünde durmadım, eğer durursam kusmamak için kendimi dışarı atacağımı biliyordum. Hassas burun işte.

Ayakkabılarımın ses çıkarmasına izin vererek içeri iyice 'ben buradayım' izlenimi verdim. Paketlerimi kenara bıraktım ve tezgah gibi duran tozlu yere yaklaştım.
"Hey, kimse varmı?" diye seslendim uzun ve ölümü andıran koridorlara.
Neden kimse işinin başında durmaz ve müşterileri saçma bir 'bekleme-çağırma' klişesine maruz bırakırlardı ki? Bir süre yanıt gelmeyince biraz daha yaslandım tezgaha.
"Birisi bana şu lanet asayı versinde gideyim artık!" dedim neredeyse bağırarak.
Gerildiğimi hissediyordum. Ve sıkılmıştım. Derin bir nefes aldım.

En son Daisy Delilah tarafından C.tesi Tem. 17, 2010 9:32 pm tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
Catherine Aida Swain
Slytherin V. Sınıf
Slytherin V. Sınıf
Catherine Aida Swain

Gerçek İsim : bilen bilir
Lakap : Cath.,Cat.,Cathy,Ida -yeter mi???-

Karakter Bilgileri
Rol Puanı:
DaisyDelilah. Left_bar_bleue91/100DaisyDelilah. Empty_bar_bleue  (91/100)
Patronus: Yılan

DaisyDelilah. Empty
MesajKonu: Geri: DaisyDelilah.   DaisyDelilah. Icon_minitimeC.tesi Tem. 17, 2010 9:30 pm

-Hey, kimse var mı?

Birinin geldiğini anlamadığıma şaşırmıştım. İşe son derece fazla dalmış olmalıydım. Elimden geldiğince çabuk toparlandım ve uzun koridorların arasından ilerledim. Bu sırada küçük sabırsız kızın sesi bir kez daha yankılanmıştı dükkanda...

-Birisi bana şu lanet asayı versin de gideyim artık!

Adımlarımı sıklaştırdım ve yavaşça tezgahın arkasına ilerleyip, gözümün önüne düşmüş olan saçımı kulağımın arkasına nazik bir hamleyle attım.

-Ah, merhaba Bayan Delilah...

dedim öğrencilerimden biri olan sinirli kıza... Ki bu kızı severdim. Benim mezun olduğum binada okuyordu sonuçta. Gülümsedim ve kızın konuşmasına fırsat tanımadan boğazımı temizledim.

-Evet, size uygun bir asa var mı bakalım...

dedim ve kıza elimle beni takip et manasında bir işaret yapıp uzun koridorlardan birine girdim. Burası pek ışık almıyordu. Üstteki raflardan birini gözüme kestirdim ve merdivene çıkıp istediğim kutuya uzandım. Tabi bu hamleyle iki kutu daha yere düşmüş ve buranın zaten dağınık olan görüntüsüne bir katkı daha sağlamıştı. Kızın konuşmasına zaman tanımadan tamamlıyordum sözlerimi.

-Bu işimizi görür sanırım. Meşe ve veela saçı, esnemez fakat lanetlerin pek çoğunda etkilidir.

dedim ve asayı kızın eline tutuşturdum. İstediğim asayı bu kadar çabuk bulabildiğime şaşmıştım. Bana kalırsa bu kız için en uygun asaydı bu... Burada çalışarak doğru asayı bulma konusunda epey yol katetmiştim.
Jezebél Jërmann

DaisyDelilah. Empty
MesajKonu: Geri: DaisyDelilah.   DaisyDelilah. Icon_minitimeC.tesi Tem. 17, 2010 9:45 pm

Bayan Swain.. Kendisinden çocukluğumdan beri pek hazetmezdim. Onun nazik ve cici olma tavırları, pek hoşuma gitmezdi açıkçası. Rafların arasından çıktığında yine aynı yapmacık halleriyle saçlarını arkaya attı.
"Ah, merhaba Bayan Delilah... " dedi yapmacık sakinlikle.
Karanlık Sanatlara Karşı Savunma Profesörüydü. Dersi severdim ve genellikle iyi olurdu KSKS dersim. Tam ağzımı açıp 'Sonunda' diyecektim ki konuşmama izin vermeden boğazını temizledi.
"Evet, size uygun bir asa var mı bakalım..." dedi ve eliyle bir işaret yapıp onu takip etmem gerektiğini ifade etti.
Sinirlenmiştim ama sustum. Köpek olduğumu falan sanıyordu herhalde. Dudaklarımı sıktım ve takip ettim. Rafların birinin önünde durdu ve merdivene tırmanıp bir kutu çıkardı. Peşinden düşen iki kutunun bir tanesi üzerime geliyordu ki elimle uzağa fırlattım.
"Bu işimizi görür sanırım. Meşe ve veela saçı, esnemez fakat lanetlerin
pek çoğunda etkilidir."
dedi hafif gülümsemeyle.
Asanın görünüşü çok iticiydi. Elimdeki asaya baktım ve Bayan Swain'e tekrar uzattım.
"Bu asa, çok itici. Daha iyi birşeyler yokmu? Hem lanetlerde iyi olan bir asayı, öğrencinize vermeniz yanlış değilmi Bayan Swain?" dedim alaycı ve imalı bir sesle.
Konuşacaktı ki, kısmen tecrübesiz olan kadına izin vermeden asayı eline verdim.
"Daha güzel birşeyler, lütfen.." dedim sahte bir gülümsemeyle.
Catherine Aida Swain
Slytherin V. Sınıf
Slytherin V. Sınıf
Catherine Aida Swain

Karakter Bilgileri
Rol Puanı:

DaisyDelilah. Empty
MesajKonu: Geri: DaisyDelilah.   DaisyDelilah. Icon_minitimeC.tesi Tem. 17, 2010 10:21 pm

-Bu asa, çok itici. Daha iyi birşeyler yok mu? Hem lanetlerde iyi olan bir asayı, öğrencinize vermeniz yanlış değil mi Bayan Swain?

Ahaha, ima ha... Bu küçük hanım galiba biraz fazla ileri gidiyordu. Ama alışmıştım öğrencilerimin bazıları bu tepkiyi verirdi. Alışkındım burnu havada üst sınıf öğrencilerinin bu tavırlarına. Gülümsedim ve konuşmak için hamle yaptım. Fakat küçük hanım benden hızlı çıkmıştı.

-Daha güzel bir şeyler, lütfen...

Sabrımı sınarcasına ukala bir tavırla söylemişti sözlerini... Normalde haddinden fazla konuşan öğrencilere tepki vermezdim bu yüzden yüzüme onun sözlerinden daha sinsi bir gülümseme oturtup,

-Madem beğenmedin başka bir asa bakalım.

dedim. Ardından içimi çekip, bu sefer en alt raflardan bir asayı elime aldım. İyice inceledikten sonra bu ukala bayanın ellerine tutuşturdum.
Jezebél Jërmann

DaisyDelilah. Empty
MesajKonu: Geri: DaisyDelilah.   DaisyDelilah. Icon_minitimeC.tesi Tem. 17, 2010 10:30 pm

Bayan Swain kendini tutuyor gibiydi. Alt rafa doğru eğilirken içimden binbir düşünce geçiyordu. Aslında bu profesörden hoşlandığımı farkettim. Eğer hoşlanmasaydım bu kadar eğlenmezdim. Profesör doğrulup avcuma bir kutu tutuşturduğunda tekra güldüm. İçindeki asayı elime aldım ve inceledim. Hoştu. Sinirlerimi bozmayacak kadar hoş. Profesöre döndüm ve asayı ona doğru salladım.
"Özelliklerini saymadınız Bayan Swain." dedim tek kaşımı kaldırarak.
Gülümsemem yüzümü kaplamıştı. Tek kaşım havada, alaycı bir bakışla Bayan Swain'i süzüyordum.
"Durun durun. Bir hayvanın atığından, gözünden ya da beyninden yapılıp yapılmadığını önce söyleyin.Sonra adını söyleyebilirsiniz." dedim parmağımı çeneme dayarken.
Bayan Swain ufak bir homurtu çıkardı ya da bana öyle geldi. Elimdeki asaya bakarken kokusunu reçine gibi olduğunu farkettim.
Catherine Aida Swain
Slytherin V. Sınıf
Slytherin V. Sınıf
Catherine Aida Swain

Karakter Bilgileri
Rol Puanı:

DaisyDelilah. Empty
MesajKonu: Geri: DaisyDelilah.   DaisyDelilah. Icon_minitimePtsi Tem. 19, 2010 6:21 pm

-Özelliklerini saymadınız Bayan Swain.

demişti kız alaycı bir bakışla. Bu sırada tek kaşı havadaydı ve kendinden son derece emindi.

-Durun durun. Bir hayvanın atığından, gözünden ya da beyninden yapılıp yapılmadığını önce söyleyin.Sonra adını söyleyebilirsiniz.

Gülümsedim ve kutuları yerine yerleştirirken hafifçe inledim. Ardından doğrulup ukala bayanın yüzüne baktım.

-Merak etme. Hiçbirinden yapılmamış. Unicorn kuyruk teli ve maun ağacı. Adı da "Gücün Çığlığı" Umarım beğendin. Yoksa başka bir asaya da bakabilirsin.

dedim sabırla. Kızın yüzünde hoşnut bir ifade vardı. Büyük bir olasılıkla beğenmişti ama her duruma hazırlıklı olmak gerekirdi.
Jezebél Jërmann

DaisyDelilah. Empty
MesajKonu: Geri: DaisyDelilah.   DaisyDelilah. Icon_minitimeSalı Tem. 20, 2010 5:47 am

Bayan Swain gülümsedi ve kutuları yerleştirirken ufak bir inleme kaçırmıştı. Gülmekten alıkoyamıyordum kendimi. Bayan Swain dudaklarını nemlendirdi.
"Merak etme. Hiçbirinden yapılmamış. Unicorn
kuyruk teli ve maun ağacı. Adı da; Gücün Çığlığı. Umarım beğendin. Yoksa
başka bir asaya da bakabilirsin."

Sesindeki zoraki sabrı görüyordum. Asayı beğenmiştim. Bir oyundan ne çıkardı ki? Burnumu kırıştırdım ve asaya baktım.
"Aslında, bu çok basit bir asa." dedim hoşnutsuz sesimi ekleyerek.
Bayan Swain yüz ifadesini kontrol edemiyordu anlaşılan. Doğrulmaya hazırlanıyordu ki kahkaha attım ve onu durdurdum.
"Şaka yapmıştım. Teşekkürler Bayan Swain." dedim ve tezgaha doğru yürüdüm. Cüzdanımdan çıkardığım galleonları saydım ve bıraktım. Asamı kutusuyla beraber çantalardan birine atarken bir kaşım hala havadaydı. Poşetleri kaptığım gibi doğrulup kapıya yöneldim. Çıkmadan önce Bayan Swain gibi zoraki bir sevimlilikle ona döndüm.
"İyi günler, Bayan Swain.."
dedim.

DaisyDelilah.
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» DaisyDelilah-