Ateş Oku RPG ~~ Hogwarts
Merhaba

Foruma Hoşgeldiniz

Kayıt Olduktan Sonra Rütbe Seçmelisiniz. Ve Daha sonra Lejant Oluşturmalısınız;
Ateş Oku RPG ~~ Hogwarts
Merhaba

Foruma Hoşgeldiniz

Kayıt Olduktan Sonra Rütbe Seçmelisiniz. Ve Daha sonra Lejant Oluşturmalısınız;
Ateş Oku RPG ~~ Hogwarts
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ateş Oku RPG ~~ Hogwarts

AnasayfaAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yapKapı

Hufflepuff Quidditch Takımı Seçmeleri

5 posters
YazarMesaj
Adney Scary

Adney Scary

Hufflepuff Quidditch Takımı Seçmeleri Empty
MesajKonu: Hufflepuff Quidditch Takımı Seçmeleri   Hufflepuff Quidditch Takımı Seçmeleri Icon_minitimePtsi Ocak 18, 2010 5:20 pm

Quidditch, büyücüler tarafından oynanan bir spordur. Süpürge üstünde, uçarak oynanır. Bu oyunun amacı Quaffle denen topu üç çemberin birinden geçirmek ve Snitch denen kanatlı topu yakalayarak maçı bitirmektir. Bu sporda her takım için yedi oyuncu bulunur.

• 3 Kovalayıcı: Kovalayıcının en önemli görevi Quaffle'ı üç çemberin birinin içinden geçirmektir.
    1 Tutucu: Tutucunun (kalecinin) görevi Quaffle'ın çemberlerden geçmesini engellemektir.
    2 Vurucu: Vurucunun görevi takımını Bludgerlardan korumak ve Bludger'ı rakibe atmaktır. Vurucular Bludger'lara vurmak için ellerinde beyzbol sopasına benzer sopalar taşırlar.
    1 Arayıcı: Arayıcının görevi Altın Snitch'i rakibinden önce yakalayarak oyunu bitirmektir.
    Ayrıca 3 çeşit top vardır. Bunlar:

• 1 adet Quaffle: Quaffle'ı top atıcı çemberden geçirmeye kaleci ise tutmaya çalışır. Eğer kovalayıcı bu topu çemberden geçirirse takımına 10 puan kazandırır.
    2 adet Bludger: Bludger kendi iradesi olan bir toptur. Amacı elinden geldiğince fazla oyuncuyu süpürgesinden düşürmektir.
    1 adet Altın Snitch: Bir arayıcı tarafından yakalandığı zaman maçı bitiren Snitch, kendisini yakalayan arayıcının takımına 150 puan kazandırır.Eğer snitch yakalanamazsa maç sonsuza kadar devam edebilir.Bu durumda yedekler oyuna girer.

Hogwarts'ta 4 takım vardır. Bu takımlar Hogwarts Okulu'nda bulunan dört binanın isimlerini almıştır.Biz Hufflepuff Takımıyız. Bunun önemini anlamanızı istiyor ve diğer binaları yenip kesinlikle şampiyon olmayı kafama takmış bulunmaktayım.

Takıma girmek için;

Kod:
Ad Soyad:
Girmek İstediği Konum:
Neden Bu Konum:
İstenilen Konum ile İlgili bir RP

~~Kovalayıcı :

~~Kovalayıcı :

~~Kovalayıcı :

~~Tutucu(Kaleci) :

~~Vurucu :

~~Vurucu :

~~Arayıcı : David Rice

~~Kaptan: David Rice

Alıntıdır: Richard John Schwarz

En son Adney Scary tarafından Salı Ocak 19, 2010 6:33 am tarihinde değiştirildi, toplamda 2 kere değiştirildi
G. Lydia Cliff

G. Lydia Cliff

Gerçek İsim : Elif

MesajKonu: Geri: Hufflepuff Quidditch Takımı Seçmeleri   Hufflepuff Quidditch Takımı Seçmeleri Icon_minitimePtsi Ocak 18, 2010 10:10 pm

Ad Soyad: G. Lydia Cliff
Girmek İstediği Konum: Kovalayıcı.
Neden Bu Konum: Sahip olduğum en belirgin özelliğim hız çünkü. Ve bir quaffleı yakalamak ancak hıza bağlıdır.
İstenilen Konum ile İlgili bir RP:
Bir yanında süpürgesi, öbür yanda rakipleri.. Yapacağı tek şey belliydi. Hedefini yalnızca ona çevirmeliydi. Binası için, kendi ünü için, yapmalıydı bunu başarmalıydı.
Gelen düdük sesiyle hep birlikte havalandılar. Her ne kadar heyecanı doruğa ulaşmış olsada, izlediği tek şey fırlatılan topları takip etmekti. Rakip takımın vurucusuna dikkat ediyordu. Bludgerın üzerine gelmemesi için süpürgesini önce sağa, sonra sola yönlendirip kıvraklığıyla quaffleı tuttu. Saçları rüzgarda savruluyor ve trübinde binlerce kişi onu izliyordu. Başarabilirim, diye düşündü. Ve tek bir bilek hareketiyle elindeki top ortadaki kalenin hizasında hızla parmaklarının arasından kaydı.
Adney Scary

Adney Scary

MesajKonu: Geri: Hufflepuff Quidditch Takımı Seçmeleri   Hufflepuff Quidditch Takımı Seçmeleri Icon_minitimePtsi Ocak 18, 2010 10:41 pm

Malesef kabul edemeyeceğim.Rp'nizi uzun tutsaydınız belki kabul edebilirdim ^^.
David Rice

David Rice

Gerçek İsim : Alp

MesajKonu: Geri: Hufflepuff Quidditch Takımı Seçmeleri   Hufflepuff Quidditch Takımı Seçmeleri Icon_minitimeSalı Ocak 19, 2010 6:15 am

Ad Soyad : David Rice

İstenilen Konum : Arayıcı

Neden bu konum : Aslında kovalayıcı olma potansiyelim çok yüksekti fakat snitchi yakalama tutkum çok daha ağır basıyor. Bunun için yaratılmış gibiyim, zor olanı başarmak için...

Not : Uçuş dersi rpmdir, teknik olarak konu ile ilgilidir.

İçeri bol ışık girmesini sağlayan penceremin tam yanındaki yaylı yatağımda güneşe karşı gözlerimi açtım. Pırıl pırıldı... Ellerimi Başımın altına koyup güneşi izlemeye başladım. Dışarıdaki kuşların sesi bana huzur veriyor ve hayatı daha iyi görmemi sağlıyordu. Yatakhanedeki diğer çocuklar oradan oraya koşturup cübbelerini giyiyorlardı.

"Hey David, dışarı öyle aptal aptal bakmayı bırakta kalk. Uçuş dersine geç kalıcaksın."

Bu ses Lark’a aitti. Birinci sınıftan beri tanıdığım, şimdi ise Hufflepuff bina başkanı olan en yakın arkadaşıma… Tamam dercesine kafamı salladım ve yavaşça yataktan kalktım. Dağınık olan saçlarıma aldırmadan cüppemi üzerime geçirdim. Birinci katta olan ortak salonumuzdan çıkış yaptım ve diğer dersi olan öğrenciler ile birlikte bahçeye doğru yürümeye başladım. Tanıyanlar bana selam veriyor “Selam David” diyorlardı bende onlara selam veriyor yoluma devam ediyordum.
Bahçeye vardığımdaysa biraz yürüdükten sonra Uçuş ders alanına girmiştim. Profesör öğrencilerden önce gelmiş orada bekliyordu.

Herkes yerde olan süpürgelerin yanına teker teker geçiyor bir sıra düzeni oluşturuyordu. Bütün derslik neredeyse anında “Yukarı!” demiş süpürgeleri eline almıştı. Profesör konuşmaya başlamış öğrencilere altın Snitchi yakalatacağını söylüyordu. “Quaffle peşinde uçmayı yeğlerim.” Diye içimden geçiriyordum.Daha şimdiden öğrenciler heyecanlanmış, birbirlerine hırsla bakıyorlardı. Profesör içten ve güzel bir sele konuşuyor, güzelliğine güzellik katıyordu.

“1.. 2.. 3.. Snitch'i bıraktım. " Sesi duyuldu profesörden. Bütün öğrenciler zıplayarak havaya fırlamış, deliler gibi oradan oraya koşturuyordu. Bense sakin bir şekilde daha havalanmadan Snitch i gözüme kestirmeye çalışıyordum.

Çok hafifçe süpürgeye binerek havalandım ve etrafıma çok daha net bakmaya başladım. Bazı öğrenciler düzgün uçamıyor düşme vaziyetine geçiyordu. Ama sonra yavaşlayarak düzeliyor yoluna devam ediyordu. Yukarıya doğru biraz daha baktıktan sonra gördüm. Snitch.. Güneş gibi parlıyordu… Sessizce “İşte seni buldum.” Diyerek hızlıca ona doğru uçmaya başladım. Peşinde üç kişi uçuyor ve birbirleriyle yarışıyorlardı, birbirlerini itiyor, yoldan çıkarmayı deniyorlardı. Bense buna hiç aldırmadan doğruca snitche doğru gidiyordum. O kadar hızlı hareket ediyordu ki güneş sayesinde parlamasa kesinlikle gözümden kaçırırdım.

O üç kişinin arasına hızlıca girdim. Girerken bir çocuğa o kadar sert çarpmıştım ki çocuk yoldan çıkmış ve neredeyse yere düşecekti. Şimdi yanımda iki kişi kalmıştı. Birini de Gryffindor’lu çocuk sağ olsun yoldan çıkarmıştı. Sadece ikimiz kalmıştık. Ara sıra birbirimize bakıyor ve birbirimizi itiyorduk. Snitch hızlanmıştı, ben ise aynı hızda devam ediyor snitch ile aramdaki farkın açılmasına izin veriyordum. Yanımdaki Gryffindor’lu da snitch ile son sürat hızlanıyordu. Anlaşılan şu ki snitche bakmaktan önündeki tirübünü göremiyordu. Snitchin tirübünün tam önünden ani bir dönüş yapmasıyla çocuk afallamış ve hızlı bir pike yapmaya çalışmıştı fakat nafile Tirübüne çarpmasına rağmen ben onu geçtikten sonra düzemeyi başarmış arkamdan geliyordu. Şimdi önümde engel kimse kalmamıştı. Hızımı arttırdıkça arttırıyordum. Önümde bir şey olup olmaması artık beni ilgilendirmiyordu. Elimi uzatmış snitche doğru uçuyordum. Arada tutmaya çaılışıyordum ama bir türlü yetişemiyordum.

Arkama baktım Gryffindor’lu çocuk son hız ban yaklaşıyordu. Elimi iyice snitche uzatarak tutmayı denedim ama olmuyordu. Aynı zamanda arkamdan gelen süpürgenin önünü kapatmayı çalışıyordum. O anda bir ses duyuldu “ÇAT!” Arkamdan gelen çocuk hızlıca benim süpürgeme çarpmış ve süpürgemin arkasında küçük bir çatlak oluşmasını sağlamıştı. Buna rağmen onun çarpması sayesinde ben hızlıca ileri savrulmuş ve istemeden de olsa snitchi bir yerlerinden tutmuştum. Şaşkınlık içindeydim… Snitchi bir kanadından tutmuştum ve o diğer kanadıyla çırpınmaya devam ediyordu. Çok güzel görünüyordu... Diğer elimlede destek olarak snitchin tamamını kavradım ve yere doğru inişe geçtim.

Yere indiğimde kimi öğrenci alkışlıyor kimisi “Şansına tuttu!” diyordu. Aldırmadan profesörün yanına gittim. “Tebrik ederim” Tebrik… Bir profesörden bunu duymak gerçekten onur vericiydi. Özelliklede Profesör Gatés’ten… Profesöre süpürge için özür diledikten sonra onu orada bıraktım ve bir dahaki ders için yola koyuldum…
Adney Scary

Adney Scary

MesajKonu: Geri: Hufflepuff Quidditch Takımı Seçmeleri   Hufflepuff Quidditch Takımı Seçmeleri Icon_minitimeSalı Ocak 19, 2010 6:28 am

Tebrikler kabul edildi.Arayıcı ve Takım Kaptanısınız.
Steven Cruose

Steven Cruose

Gerçek İsim : Mustafa Hakan
Lakap : Stev

MesajKonu: Geri: Hufflepuff Quidditch Takımı Seçmeleri   Hufflepuff Quidditch Takımı Seçmeleri Icon_minitimePtsi Şub. 01, 2010 12:56 am

Ad Soyad: Steven Cruose
Girmek İstediği Konum:
Tutucu
Neden Bu Konum:
Gözlerimle nesneleri çok iyi takip edebilir ve nesneleri çok iyi yakalama kabiliyetim var. Aynı zamanda hızlı ve çebviğim ve tutucu olarak iyi görev yapabileceğimi düşünüyorum
İstenilen Konum ile İlgili bir RP

Steven sabah erken kalkmıştı. Pencereden gelen güneş ışığı gözlerini alıyordu ve Steven gözlerini açmada zorluk çekiyordu. Ama aklına bir anda yapılacak quidditch maçı aklına geldi. Hemen yataktan fırladı ve cüppesini kafasına geçirdi. Hızlıca lavoboya gitti. Elini ve yüzünü yıkadıktan sonra dişlerini fırçalamaya koyuldu. Ardından hemen saçını tarağıla düzeltti ve o pis kokan yerden çıktı. Derin bir nefes aldıktan sonra hemen Büyük Salona inmeye koyuldu. Tam kapıdan çıktı arkadan bir ses
- Hey Stev bekle dostum. Ne bu acele ?
diye ciyakladı. Steven arkasını döndü ve gryffindordan arkadaşı David oldunu gördü. Stev:
- Yapma Dav. Unutmuş olamassın. Bugün büyük bir quidditch maçı var. Hani dün konuşmuştuk gidecektik beraber.
David:
- Evet. Şimdi hatırladım Stev. Dostum sen hala bir tutucu olmakta kararlı mısın?
Steven:
- Yapma Dav. Tutucu olmak için elimden geleni yapmıyomuşum gibi konuşuyorsun. Tabiki hala çabalıyorum. Bu aralar bir tutucu açığı olduğunu öğrendim ve hemen başvurdum.
Dav:
- Neyse dostum. Umarım seçilirsin. Yalnız biraz daha durup geyik yaparsak bu gidişle kahvaltıyı kaçıracağız.
Steven gülerek :
- Haklısın. Sayende kaçırıyorduk.
dedi ve David'i kolundan tuttuğu gibi hemen Büyük Salona götürdü. İkisi orda kendi bölümlerine geçtikten sonra Steven hemen kahvaltısını yapmıştı. Hemen kalktı ve Büyük Salon'un önünde David'i beklemeye koyuldu. David geldiğinde en iyi dostu Stev tarafından iyi bir azar işitti. Steven, David'i kolundan tuttuğu gibi quidditch maçına götürdü. Steven için orası bambaşka bir dünyaydı. Heyecandan kalbi yerinden çıkacak gibiydi. Oranın kokusu bile ona farklı bir şey hissettiriyordu. Maç başlamak üzereydi. Oyuncular yavaş yavaş çıkmaya başladı. David:
- Hangi bölümün maçı bu?
Steven:
- Abi senin hiç birşeyden haberin yok. Gryffindor ve Hufflepuff'ın maçı. Umarım kazanır bizim takım.
Eliyle kendi çemberlerinin önünde duran oyuncuyu işaret etti ve :
- Dav bak dostum. Bu çocuğun benden kötü olduğunu düşünüyorum. Eğer şansım varsa seçmelerde ondan iyi bir tutucu olduğu mu gösteririm.
Dav:
- Sen bir numarasın dostum alırsın bu işi.
Maçın sonlarına gelmişlerdi ve Hufflepuff tutucuları yüzünden yeniliyordu ve Steven sürekli tutucuya bağrıyordu. Ama son dakikada bir vurucu sayı yaptı ve Hufflepuff beraberlikle maçı bitirdi. Steven:
- Dav az sonra seçmeler başlıyacak gidip katılmam lazım. benimle gelip bana destek olur musun?
David:
- Manyak mısın? Tabi ki en iyi dostuma orda destek olucam hadi kaçırmayalım seçmeleri.
Steven:
- Süper bir dostsun sen Dav.
Seçmelere son dakikada yetişmişlerdi. Steven hemen soyunma odasına gitti ve üstünü değiştirip tekrar sahaya geldi. Etrafındakilerin bir çoğu kendi seçtikleri görev yerlerine göre hareketlenmişlerdi. Steven ilk önce etrafını izledi ve gördüğü şey bazıları daha süpürge üstünde duramıyordu. Elini kaldırdı havaya ve süpürgesi eline geldi. Hemen süpürgesine bindi ve havalanıp çemberlerin önüne geçti. Vurucular sırayla atış yapıyordu ve Steven birinibili çemberden geçmesine izin vermiyordu adeta kaplan kesilmişti. Herşey yolunda gidiyor derken kafasına bir quaffle çarptı ve dengesini kaybedip yere düşmeye başladı. Başı dönüyordu ve yere çakılmasına çok az kalmıştı. Son anda neler olduğunu fark etti ve süpürgenin kontrolünü kılpayı ele aldı ve çakılmaktan kurtulmuştu. Süpürgeden indiğinde hala başı dönüyordu ve David hemen yanına gelmişti. David:
- Dostum nasılsın? iyi misin?
Steven:
- Süperim dostum. Bu çok heycan vericiydi.
dedi ve heyecanla seçilip seçilmedini merakla orada bekledi.
Adney Scary

Adney Scary

MesajKonu: Geri: Hufflepuff Quidditch Takımı Seçmeleri   Hufflepuff Quidditch Takımı Seçmeleri Icon_minitimeSalı Şub. 02, 2010 1:25 am

Alındın...
Daniel R. Longrange

Daniel R. Longrange

Gerçek İsim : Ahmet
Lakap : Dani

MesajKonu: Geri: Hufflepuff Quidditch Takımı Seçmeleri   Hufflepuff Quidditch Takımı Seçmeleri Icon_minitimeSalı Şub. 09, 2010 4:08 am

Ad Soyad:Daniel R. Longrange
Girmek İstediği Konum:Takım kaptanı yardımcısı
Neden Bu Konum:Yapabileceğimi düşündüğüm için ve buna layik olduğumu düşündüğüm için.

Daniel bir gün gezerken bir dükkan görmüş adı Hufflepuff Quidditch Takımı Seçmeleri imiş.Daniel sevinçle içeri girmiş ve başvurmuş ve vurucu ve tutucu olmak istiyormuş ve o olaydan sonra yapmadığı şey kalmamış.Alıştırmalar maçlar yapmış.Bir alıştırmada tam herşey iyi gidiyor derken kafasını quaffle'ye çarpmış ve hızlıca yere düşmeye başlamış.

Arkadaşı Edward hemen sopasıyla Daniel'i kurtarmış.Ama hala umudunu yitirmemiş hala alıştırmaya devam etmiş.

Kazanamayacıgını biliyormuş ama yinede şansını denemiş ve sabırsızlıkla sonucu beklemiş.
Adney Scary

Adney Scary

MesajKonu: Geri: Hufflepuff Quidditch Takımı Seçmeleri   Hufflepuff Quidditch Takımı Seçmeleri Icon_minitimeÇarş. Şub. 17, 2010 8:22 pm

Biraz dobra konuşucam rp çok kötüydü bir an binbir gece masalları okuduğumu sandım malesef alamayacağım.

Hufflepuff Quidditch Takımı Seçmeleri
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Slytherin Quidditch Takımı Seçmeleri.
» Gryffindor Quidditch Takımı
» Hufflepuff Puanları
» Hufflepuff Masası
» Hufflepuff Puanları