Ateş Oku RPG ~~ Hogwarts
Merhaba

Foruma Hoşgeldiniz

Kayıt Olduktan Sonra Rütbe Seçmelisiniz. Ve Daha sonra Lejant Oluşturmalısınız;
Ateş Oku RPG ~~ Hogwarts
Merhaba

Foruma Hoşgeldiniz

Kayıt Olduktan Sonra Rütbe Seçmelisiniz. Ve Daha sonra Lejant Oluşturmalısınız;
Ateş Oku RPG ~~ Hogwarts
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ateş Oku RPG ~~ Hogwarts

AnasayfaAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yapKapı

cornelia.

+4
Ira Argento
Euterpe Châtillon
Cebriàn Jamie Serpiente
Cornelia Sjodin
8 posters
YazarMesaj
Cornelia Sjodin
Slytherin V. Sınıf
Slytherin V. Sınıf
Cornelia Sjodin

Karakter Bilgileri
Rol Puanı:
cornelia. Left_bar_bleue100/100cornelia. Empty_bar_bleue  (100/100)
Patronus: İran Kedisi

cornelia. Empty
MesajKonu: cornelia.   cornelia. Icon_minitimeÇarş. Ağus. 03, 2011 6:31 am

Yalnız karakterini yazmaya nasıl üşeniyorum belli değil, ama hadi bir deneyelim.
    Kızımız İsveç soylularından, kibrinin doruklarında gezinen ve böbürlenmeyi seven bir aile tarafından büyütülmüş. Annesi onu kendi içinden seviyor belki de, ama bunu dışa yansıttığı söylenemez. Kızda sürekli kusurlar buluyor, eleştirmeden edemiyor onu(Tabii asıl sebebi kızın gençliğini ve güzelliğini kıskanması.) Babasının kızı işte, quidditch'i izlemeyi çok seviyor ama süpürge üzerinde gökyüzünde olmaktan korkuyor biraz-evet v. sınıfta hala korkuyor- Safkanlığına düşkün o da, bilirsiniz işte tam bir yılan. Ailesi tarafından şımartılmış hayatında Hogwarts'a gelince afallıyor biraz, burdaki herkesin ona itaat etmeye programlanmamış olduğunu görüyor. Adapte olamadığından Beauxbatons'a gitmek için resmen yalvarıyor ailesine, ama ailesi onun güçlü olmayı öğrenmesi için bırakıyor onu burda. Sonra Lynnette'i sayesinde hallediyor bu olayı, en azından çoğu zaman. Başından bir de görücülük hikayesi geçmiş, görülerinden çok korkuyor ve bunu bir hediye yerine lanet olarak kabulleniyor. Başkaaa, tembel azıcık. Ödevlerini yardım almadan yaptığında tam anlamıyla rezil şeyler çıkıyor ortaya. Asla kabul etmese de içten içe insanlara çok çabuk bağlanıyor ve kaybedince resmen yıkılıyor. Bunu belli etmemesi içinse müziği var. Ailesi tarafından zorlanarak kemana başlasa da sonralarda inanılmaz bir çello aşkıyla enstrüman çalmaya başlıyor; bunun dışında piyano da çalabiliyor. Her yaz tatilinde ona ilginç bir dil öğrenmeye ayırıyor, anlayacağınız tembelliği sadece ilgisi dışında olan şeylere. Sevmediği insanları ispiyonlamaya birebir, ama şirinliğiyle bilmezlikten geliyor. Asla kavgaymış düelloymuş işlerine sürmüyor elini, saman altından su yürütmeye bayılır kızımız.

İşte böyle şeyler, pek anlaşılır olmamış sanki ama sevin yani onu. Şimdi aradığım şeylere gelirsek;
Daha okula alışamamış zamanlarında çok ezik kalıyor arkadaşımız, yarasına basmaya bayılan biri ona sürekli bu günleri hatırlatabilir.
III. sınıftayken baya platonikleştiği bir büyücümüz lazım, kızımızı redediyor bu arkadaş. İçinde bir ukde, bir yara. Hala da onun yüzüne bakamıyor doğru düzgün. (Ama şöyle karakter kurgusu güçlü biri olmalı, kız o kadar aşık olmuş.)
Görücü bir öğrenci ya da yetişkin karakter. Onu bu yeteneğiyle barıştırmaya çalışacak. Euterphe F. Moriérty [x]
O kadar dil biliyor enstrüman çalıyor, e ortak noktaları olan insanları da pek seviyor böylece.
Gry bir insanımız, önce bina ayrımı konusu yüzünden ona pek yakın olamıyor ama sonradan nasıl iyi biri olduğunu görüp boşveriyor her şeyi, laf söyleyenlere karşı savunuyor filan. Lorelei Adorlee [x]
Ravenclaw, iyilik sever birileri olsa, kızımıza derslerde bir yardımca olsa nasıl güzel olur ama nasıl. Helen Althea Leclair [x]
Biri olsun, kızımızın uçma korkusuyla dalga geçsin; sonralarda gece ona ders vermeye başlasın. Güzel olur hani. Cebriàn Jamie Serpiente [x]
Öğretmene ispiyonladığından ceza alan biri olabilir gry veya huff, içten içe onun yaptığını bildiğinden intikam çalışmalarına girer karşısındaki. Eğlenirler.
Zamanında özel muammele görmeyi beklerken ona buranın kanunu anlatacak bir profesör olsun mesela, onu korusun kollasın. Felix Maurice [x]
Görüler geldiğinde resmen çarpılmışa dönüyor, o an en saçma hareketleri yapıyor. Biri onu böyle görsün, rp olur negzel.
Kardeşinin ölümü aklına geldikçe bir köşeye saklanıp ağlıyor, bilinçsizce yaptığı bir şey bu. Biri onu böyle yakalasın filan, ama kızımız hassas; eğer olanı size anlatırsa siz onun dostuna dönüşüverirsiniz. Pietra Argento [x]
Özel kurguları da çok isteriz, burdan sonrası size kalmış. Sap gibi bırakmayın kızcağızımızı. Hadi sevgiler.
    Euterpe Châtillon: Peki senden neyim eksikti? Aksanlı İngilizcem yüzünden miydi bana karşı bu kayıtsızlık, yoksa güzelliğim mi asla yeterli gelmedi? Kıskanmak değil bu, bu tamamen hükümdarlık ile ilgili. Birden bire en üstte olamamanın acısını yaşatan da, bunu atlatmamı sağlayan da sen oldun sonuçta. Liderlik yapının herkesi etkisi aldığı gibi bana da aynı tesiri gösterebileceğini sanmazdım ancak öylesine yakın hissediyorum ki sana kendimi. Kim bilir, belki senin ismin ve benim notalarım birbirlerini tamamlıyorlardır. Sanırım bana ne kadar yardımcı olduğunun farkında değilsin; yoksa böylesine iyi olduğun için kendinden tiksinirdin. Ve ben, hayır, seni arkadaşlarımın arasından çıkarmayı düşünemiyorum bile.
    Ira Argento: Bunu neden yaptığını zaman zaman sorgulamıyor değilim aslında. Üzerimden dalga geçerek eğlenmek varken beni savunman kimi zaman anlamsız geliyor. Savunulmaya muhtaçmışım hissiyse beni ölümüne rahatsız eden gerçek. Arkadaşlığımızla örtmeye çalışıyorum bunu Ira, peki sence gerçekten o yıllarda bir zavallı mıydım? Ne olursa olsun artık el üstünde büyütülen bir bebekten kendi ayakları üzerinde durmaya başlamış olan güçlü kız olmam gerektiğinde hep bir yanımda senin desteğini hissetmek hoşuma gidiyor. Bana sevgisiz ve güçsüz biri olmadığımı kanıtlatıyorsun. Eğer sevgisiz olsaydım bu yardımından iğrenebilirdim belki de, bilemiyorum. Sana ihtiyacım olduğu hissi beni deli etse de inkar etmemeye alışmam lazım sanırım.

En son Cornelia Sjodin tarafından Ptsi Ağus. 15, 2011 4:21 am tarihinde değiştirildi, toplamda 5 kere değiştirildi
Cebriàn Jamie Serpiente
Slytherin V. Sınıf
Slytherin V. Sınıf
Cebriàn Jamie Serpiente

Gerçek İsim : Çisem #4

Karakter Bilgileri
Rol Puanı:
Patronus:

cornelia. Empty
MesajKonu: Geri: cornelia.   cornelia. Icon_minitimeÇarş. Ağus. 03, 2011 6:40 am

Görücü; Euterphe olacak. Kehanet öğretmenin. Başka şansın yok yavrum.

Bu karakterimle n'apsak bilemedim. Platonik'e göz koydum bian. Ama ben niye reddettim onu bilemedim. Karakter kurguma bak, bul bir şeyler sen *-* TIKS.
Cornelia Sjodin
Slytherin V. Sınıf
Slytherin V. Sınıf
Cornelia Sjodin

Karakter Bilgileri
Rol Puanı:

cornelia. Empty
MesajKonu: Geri: cornelia.   cornelia. Icon_minitimeÇarş. Ağus. 03, 2011 6:45 am

Sen benim quidditch öğretmenim olsana böyle, güzel rpler çıkar çünkü ordan. Seninle vakit geçirdikçe senin nasıl hoş biri olduğunu düşünür ancak "Everybody lies." tarzıyla senin gizemini öğrenmeye çalışır; tabii senin tepkine göre kurgu burdan sonra sana kalıyor filan.
Cebriàn Jamie Serpiente
Slytherin V. Sınıf
Slytherin V. Sınıf
Cebriàn Jamie Serpiente

Gerçek İsim : Çisem #4

Karakter Bilgileri
Rol Puanı:
Patronus:

cornelia. Empty
MesajKonu: Geri: cornelia.   cornelia. Icon_minitimeÇarş. Ağus. 03, 2011 6:47 am

Tamam, Quidditch öğretmenin olayım. Ama gizemimi tabii ki öğrenemeyeceksin. Hatta ben kız versiyonumla seninle yakın arkadaş olayım. Benim hakkımda konuşturayım seni. Bir şeylerden şüphelendiğini falan anlayayım.
Cornelia Sjodin
Slytherin V. Sınıf
Slytherin V. Sınıf
Cornelia Sjodin

Karakter Bilgileri
Rol Puanı:

cornelia. Empty
MesajKonu: Geri: cornelia.   cornelia. Icon_minitimeÇarş. Ağus. 03, 2011 6:48 am

Oluur, zaten senin bir metamorfmagus çıkmanı aklına dahi getirmez, o daha çok çocukluk travmalarınla ilgilenir sdfgjk.
Euterpe Châtillon
Slytherin V. Sınıf
Slytherin V. Sınıf
Euterpe Châtillon

Lakap : Princess of Slytherin.

Karakter Bilgileri
Rol Puanı:
cornelia. Left_bar_bleue97/100cornelia. Empty_bar_bleue  (97/100)
Patronus: Smilodon

cornelia. Empty
MesajKonu: Geri: cornelia.   cornelia. Icon_minitimeÇarş. Ağus. 03, 2011 8:14 am

Özel kurgu derim ben. Şimdi Hogwarts'a ilk geldiğinde kız afallıyor, kimse ona itaat etmediği için falan filen. O sırada gözüne Eu çarpabilir. Onu kıskanır biraz falan... Ancak Eu, kızdaki yılanlığı hissedip onunla bir kaç kere sohbet eder. Karakterin bağlanıyormuş insanlara galiba. Bu sayede Lia, Eu'ya bağlanır. İyi dost olabilirler. Eu, ödevlerinde yardım eder inek değil ama iyidir dersleri hemde fazlaca... Binası için herşeyi yapacak bir kız zaten. Ayrıca müzik sevmen ortak noktaları. Euterpe'nin anlamı ''Müzik Tanrıçası'' öyle işte anlaşırsınız diyorum ben. Uygundur umarım. ^^
Cornelia Sjodin
Slytherin V. Sınıf
Slytherin V. Sınıf
Cornelia Sjodin

Karakter Bilgileri
Rol Puanı:

cornelia. Empty
MesajKonu: Geri: cornelia.   cornelia. Icon_minitimeÇarş. Ağus. 03, 2011 8:53 am

Böyle şeyler oldu, güzel şeyler oldu. Rplik şeyler oldu, biz de mutlu olduk.
Ira Argento
Slytherin V. Sınıf
Slytherin V. Sınıf
Ira Argento

Gerçek İsim : Nurdan#2

Karakter Bilgileri
Rol Puanı:
cornelia. Left_bar_bleue94/100cornelia. Empty_bar_bleue  (94/100)
Patronus: Hydra

cornelia. Empty
MesajKonu: Geri: cornelia.   cornelia. Icon_minitimeÇarş. Ağus. 03, 2011 10:38 am

bence şöyle bişiler olsuun. Zamanında afallamışsın ya hani seni ezmeye çalışanlar olmuştur elbeet işte ben o sana bulaşanlara hadlerini bildirmişimdir felan orda arkadaşaz olmuşuzdur aynı dönemiz zaten öyle yani Smile
Cornelia Sjodin
Slytherin V. Sınıf
Slytherin V. Sınıf
Cornelia Sjodin

Karakter Bilgileri
Rol Puanı:

cornelia. Empty
MesajKonu: Geri: cornelia.   cornelia. Icon_minitimeÇarş. Ağus. 03, 2011 7:51 pm

Ekledim böyle, bilemiyorum nasıl oldu. Fikir beyan etsen olağanüstü güzel olur
Lynnette Heloise Sneaux
Slytherin V. Sınıf
Slytherin V. Sınıf
Lynnette Heloise Sneaux

Gerçek İsim : Merve.

Karakter Bilgileri
Rol Puanı:
cornelia. Left_bar_bleue1/100cornelia. Empty_bar_bleue  (1/100)
Patronus: Kedi

cornelia. Empty
MesajKonu: Geri: cornelia.   cornelia. Icon_minitimeÇarş. Ağus. 03, 2011 11:30 pm

Cornelia candır canandır. Bitanedir hatta o. Lynnette'mizin a'dan z'ye her şeyini bildiği tek kişi olmasıyla beraber dünyadaki değer verdiği yegane insandır. Güzeldir, şirindir. Çok severiz biz onu.

http://havadakiburun.tumblr.com/
Pietra Argento
Slytherin V. Sınıf
Slytherin V. Sınıf
Pietra Argento

Gerçek İsim : Kardelen.

Karakter Bilgileri
Rol Puanı:
Patronus: Marilith

cornelia. Empty
MesajKonu: Geri: cornelia.   cornelia. Icon_minitimePerş. Ağus. 04, 2011 12:12 am

Kurgu yapalııııım ^.^
& Şu kanunu bildirecek profesör Felix Maurice olabilir istersen, çokoş olur.
& Sonra şu ön yargıyla yaklaştığın Gry öğrencisi Lorelei Adorlee olabileeerr.
& Pietra ile ise şu aşağıdaki olabilir. Ya da Jamie ile olan kurgun gibi olabilir. Sen onunla çalışırken bazen aranıza katılıyordur falan. YA DA alttaki kurgu olur sonra aranıza katılmaya başlar. Beraber uçarsınız böyle çokoş olur. Sen seç ^.^
"Kardeşinin ölümü aklına geldikçe bir köşeye saklanıp ağlıyor, bilinçsizce yaptığı bir şey bu. Biri onu böyle yakalasın filan, ama kızımız hassas; eğer olanı size anlatırsa siz onun dostuna dönüşüverirsiniz"
Cornelia Sjodin
Slytherin V. Sınıf
Slytherin V. Sınıf
Cornelia Sjodin

Karakter Bilgileri
Rol Puanı:

cornelia. Empty
MesajKonu: Geri: cornelia.   cornelia. Icon_minitimePerş. Ağus. 04, 2011 6:07 pm

Hii bana nasıl yardımcı oldun bilemezsin oley çok güzel rplik kurgular çıktı *-* Okul açılır açılmaz üç rpyi de isterim ben asdfgjk
Lorelei Adorlee
Gryffindor V. Sınıf
Gryffindor V. Sınıf
Lorelei Adorlee

Gerçek İsim : Kardelen.

Karakter Bilgileri
Rol Puanı:
Patronus: Griffin

cornelia. Empty
MesajKonu: Geri: cornelia.   cornelia. Icon_minitimePerş. Ağus. 04, 2011 8:23 pm

Kesinlikle yapmalıyız, pmleşiriz o zaman. ^.^
Helen Althea Leclair
Ravenclaw V. Sınıf
Ravenclaw V. Sınıf
Helen Althea Leclair

Gerçek İsim : Beril

Karakter Bilgileri
Rol Puanı:
cornelia. Left_bar_bleue95/100cornelia. Empty_bar_bleue  (95/100)
Patronus:

cornelia. Empty
MesajKonu: Geri: cornelia.   cornelia. Icon_minitimeC.tesi Ağus. 06, 2011 8:42 am

₪ Ravenclaw, iyilik sever birileri olsa, kızımıza derslerde bir yardımca olsa nasıl güzel olur ama nasıl.

Demişsin. Sana hiç yakış tıramadım Gizoş. Elbette ki Helen olacak, çünkü iksir dehası. Cornelia'ya iksir derslerinde -hatta diğer derslerde de- istediği kadar yardımcı olur. <3
Cornelia Sjodin
Slytherin V. Sınıf
Slytherin V. Sınıf
Cornelia Sjodin

Karakter Bilgileri
Rol Puanı:

cornelia. Empty
MesajKonu: Geri: cornelia.   cornelia. Icon_minitimePtsi Ağus. 15, 2011 4:24 am

Şimdi ben seni hemen eklerim Beroşum, hatta rp bile teklif ederim ama ne var ki benim hala bulamadığım maddeler var, onlar da şunlar:
    Daha okula alışamamış zamanlarında çok ezik kalıyor arkadaşımız, yarasına basmaya bayılan biri ona sürekli bu günleri hatırlatabilir.
    III. sınıftayken baya platonikleştiği bir büyücümüz lazım, kızımızı redediyor bu arkadaş. İçinde bir ukde, bir yara. Hala da onun yüzüne bakamıyor doğru düzgün. (Ama şöyle karakter kurgusu güçlü biri olmalı, kız o kadar aşık olmuş.)
    O kadar dil biliyor enstrüman çalıyor, e ortak noktaları olan insanları da pek seviyor böylece.
    Öğretmene ispiyonladığından ceza alan biri olabilir gry veya huff, içten içe onun yaptığını bildiğinden intikam çalışmalarına girer karşısındaki. Eğlenirler.
    Görüler geldiğinde resmen çarpılmışa dönüyor, o an en saçma hareketleri yapıyor. Biri onu böyle görsün, rp olur negzel.

Bir el atın da tamamlayak dostlar.

cornelia.
1 sayfadaki 1 sayfası