Ateş Oku RPG ~~ Hogwarts
Merhaba

Foruma Hoşgeldiniz

Kayıt Olduktan Sonra Rütbe Seçmelisiniz. Ve Daha sonra Lejant Oluşturmalısınız;

Ateş Oku RPG ~~ Hogwarts


 
AnasayfaAramaÜye ListesiKayıt OlGiriş yapKapı

Paylaş | 
 

 Adelina Ysebel.

Aşağa gitmek 
YazarMesaj
Adelina Ysebel

avatar

Gerçek İsim : Sevde.
Mesaj Sayısı : 22
Kayıt tarihi : 22/08/10

MesajKonu: Adelina Ysebel.   Paz Ağus. 22, 2010 10:31 pm

Zorlu bir iş daha. Asa almak. Adelina bundan pek hoşlanmazdı, sıkıntıdan başka bir şey değildi; ancak her yıl asasını değiştirmekten kendini alamazdı. Bu beşinci asası olacaktı ve kesinlikle eski asasıyla neredeyse aynı özelliklerde olacaktı. Fakat Adelina bunu umursamazdı. Onun için önemli olan asasının her zaman temiz ve yeni görünmesiydi.

Adelina dükkana girdiğinde mekan, cılız çıngırak sesinin duyulamayacağı kadar kalabalıktı. Snirle etrafına bakındı ve bir köşede sakince bekleyip küçük çocukların şapşal hareketlerini izledi. Çocukçaydı ve onların çocuk olduğunu kabul ediyordu Adelina; ama yine de hoşlanmıyordu bu olanlardan.

Dükkanın tamamen boşalmasını beklemek uzun sürmüştü; ama Adelina halinden memnundu. Bir köşede yalnız ve düzgün bir şekilde beklemişti ve tanıdığı birkaç gereksiz insanla sohbet etmişti. Adelina dükkanı her yıl yaptığı gibi süzerken gerçekten boş olduğunu fark etti. Bir çalışanda yoktu. Adelina görülmediğini düşününce sinirlendi. Eskimiş tezgaha doğru gitti ve kafasını eğip içeriye baktı ancak asa kaplarından başka hiçbir şey göremiyordu.


"Hey, neredesiniz siz? Bir müşteri daha olduğu göremeyecek kadar körseniz bu işi yapmayın!" diye bağırdı asalarla dolu koridora doğru. Sonra dağınık odaya tekrar baktı. İlk asası geldi aklına, alırken çok heyecanlıydı; ama yine de oturaklı ve bir Fransız hanımefendisi gibiydi. Biraz daha derinlere inince o ilk asasının pek iyi işler için kullanılmadığını hatırladı. Aniden durdu ve uzun koridora tekrar baktı. Burada ne kadar fazla durursa anıları o kadar canlı olacaktı. Bir an önce asasını alıp buradan çıkmalıydı. Parmaklarıyla masada ritim tutarak ancak bir dakika bekleyebildi. Tekrar koridora doğru bağırdı.

"Size diyorum, biri hemen buraya baksın!"
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Kullanıcı profilini gör
Catherine Aida Swain
Slytherin V. Sınıf
Slytherin V. Sınıf
avatar

Gerçek İsim : bilen bilir
Mesaj Sayısı : 574
Kayıt tarihi : 22/02/10
Lakap : Cath.,Cat.,Cathy,Ida -yeter mi???-

Karakter Bilgileri
Rol Puanı:
91/100  (91/100)
Patronus: Yılan

MesajKonu: Geri: Adelina Ysebel.   Ptsi Ağus. 23, 2010 6:30 pm

Dükkanın en arkasındaki boş asa kutularını temizlemeye çalışırken tezgahın önünde olup bitenleri bazen bilemiyordu Aida. Kalabalığın sesini bir süre derin bir sessizlik izlemişti. Koridordan yankılanan sesi duymuştu ve Adelina'nın bakması umuduyla başını yine kutulara gömmüştü. Fakat ses bu sefer daha da yüksek bir tonda çıkınca Adelina'nın dışarıda olduğunu hatırlamıştı. Tezgaha yaklaştıkça toz bulutarı ardındaki kızı görebiliyordu. Biraz daha hızlandı ve kızın karşısına geçti. Aslında çoğu zaman sabrına hakim olurdu fakat haddini fazlasıyla aşan şımarık Hogwarts veletlerine artık fazla tahammülü yoktu.

-İlk olarak eğer asa almak istiyorsanız biraz daha sabırlı olun Mademoiselle Ysebel. Evet, istediğiniz bir özelik var mı?

Öğrencilerinden biriydi karşılaştığı aslına bakılırsa, çoğu zaman duruşunu korurdu bu veletlere karşı ama son zamanda ortaya çıkan şu dükkanı işletmedeki isteksizliği bunu körüklemişti. Kızın pek de umursadığını düşünmüyordu. Sessizce raflardan birine uzandı ve üç kutuyu tezgaha bıraktı. Bu kıza vereceği asa mutlaka üçünden birinde olmalıydı. Başını pencereye döndürdü ve gittikçe kararmakta olan havaya baktı. Bu son müşterisi olmalıydı. Gün bitmekteydi ve çok sevdiği akşam saatleri başlayacaktı.
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Kullanıcı profilini gör
Adelina Ysebel

avatar

Gerçek İsim : Sevde.
Mesaj Sayısı : 22
Kayıt tarihi : 22/08/10

MesajKonu: Geri: Adelina Ysebel.   Ptsi Ağus. 23, 2010 9:19 pm

Uzun bekleyişi sonunda Adelina, koridorda birilerini görmüştü. Hogwarts'a çalışan profesör, Bayan Swain. Kadın isteksizce Adelina'nın yanına geldiğinde sinirli denilebilecek bir ses tonuyla "İlk olarak eğer asa almak istiyorsanız biraz daha sabırlı olun Mademoiselle Ysebel. Evet, istediğiniz bir özelik var mı?" dedi. Adelina umursamaz bakışlarını kadının üzerinde gezdirirken, kadın arkasındaki raftan üç asa kabı çıkarttı. Adelina'ya uygun olduğunu düşünüyor olmalıydı. Adelina tozlu kaplara baktı sonra umursamaz bakışlarının arkasındaki bilgin tavrını gösterircesine karşısındaki profesörüne baktı.

"Je suis désolé madame, sabır mı? Benim sabırla bir işim yok. Asaya gelince; saldırı büyülerinde ve lanetlerde oldukça usta bir asa olsun istiyorum. Bundan önceki dört asamda böyleydi. Ayrıca görünümüde bana yakışmalı. Anlayacağınız, karanlık bir şey." diye kısa ve öz bir açıklamayla küçümseyen bakışlarını kadından çekti. Küçümsemek Adelina için önemli değildi. Ona göre küçümsemek; birini aşağılamaktan çok kendisinin bilgeliğini ortaya çıkarmaktı. Zekasına kimsenin lafı yoktu, oldukça zekiydi ve bu zekası onu ukala yapıyordu. Adelina'nın bilgiçliğini herkes bilirdi, bilmedikleri ise bu durum için hiç çaba harcamadığıydı.

Adelina asaları inceleyen profesörüne baktı ve bu ironiye içten içe gülümsedi. Yalnızca haftasonları çalışan bir dükkanda ne kadar eğlenilebilinirdi ki? Haftasonu tatil yapmak dururken Bayan Swain burada çalışıyordu, ah hayır çalışmıyordu. Burası onundu. İronik diye düşündü Adelina ve parmaklarıyla ritim tutmaya başladı.
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Kullanıcı profilini gör
Catherine Aida Swain
Slytherin V. Sınıf
Slytherin V. Sınıf
avatar

Gerçek İsim : bilen bilir
Mesaj Sayısı : 574
Kayıt tarihi : 22/02/10
Lakap : Cath.,Cat.,Cathy,Ida -yeter mi???-

Karakter Bilgileri
Rol Puanı:
91/100  (91/100)
Patronus: Yılan

MesajKonu: Geri: Adelina Ysebel.   Ptsi Eyl. 06, 2010 8:19 pm

-Eh, bien bakalım size uygun ne var burada.

dedi tezgaha bırakılmış olan üç kutuyu da açarak. Meşe ağacından yapılmış olan asayı çıkardı kutusundan. Dikkatlice incelemeye başladı, tatmin olmamıştı. Bu sabırsız hanımefendiye daha uygun bir asa olmalıydı kalan iki kutuda. O sırada içeri girmiş olan müşterilere aldırış etmeden asaları incelemeye devam etti. Bu şımarık öğrenciler asa almak istiyorlarsa pekala beklemeliydiler. Sonunda kıza uygun bir asa bulduğunu düşünüyordu. Aksine bu üç kutuda değildi. Orta raflardan birine uzandı ve kutuların üzerindeki tozları, neredeyse kendilerinden bile pis olan bir bezle sildi ardından aradığı kutuyu diğerlerinin arasından çıkardı. Onu beklemekte olan genç bayana döndürdü bedenini.

-Ejderha kanadı. Saldırı büyülerinde iyidir.

Uzattı asayı. Aslında bu beğendirme çabaları ona saçma geliyordu. Ne de olsa sahibini seçmeliydi asa. Ama son bir kaç yıldır ukala Hogwarts veletleri kendileri seçiyordu asalarını. Düşüncelerine aykırıydı ama bu müşterileri elinden geldiğince dükkandan yollayabilmek için her şeyi yapardı. Derin bir nefes aldı ve kızın söyleyeceklerini dinleyebilmek için kendini zorladı.
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Kullanıcı profilini gör
Adelina Ysebel

avatar

Gerçek İsim : Sevde.
Mesaj Sayısı : 22
Kayıt tarihi : 22/08/10

MesajKonu: Geri: Adelina Ysebel.   Perş. Eyl. 16, 2010 7:13 am


    Kadın önündeki üç asayıda beğenmemiş olacakki raflardan bir asa çıkardı. Adelina'ya gösterip "Ejderha Kanadı. Saldırı büyülerinde iyidir." dedi. Adelina ritim tuttuğu parmaklarını tazgahtan çekip asayı tuttu. Bir kere salladı ve gülümsedi. Aynıydı, diğerleri gibiydi. Bunu hissedebiliyordu. Karşısında Adelina'nın yorumunu bekleyen kadına bakıp gülümsedi, elbette içten değildi; ama memnuniyetini belli ediyordu. Okulda hiçbir zaman anlaşamadığı profesöre bakıp asayı tezgaha bıraktı."Je vous remercie, Mesdames Swain. Açıkçası bu kadar çabuk bulacağımı düşünmüyordum. Bakın her sene asamı değiştirirm; ancak özel sebeplerim var. Fakat hiçbir zaman asamı ilk deneyişimde benimsememiştim. Beni yanlış anladığınızı hissedebiliyorum. Ben asayı seçmem, o beni seçer. Başta kaba davrandığım için üzgünüm; ancak sinirliyim ve bekletilmekten hoşlanmam." diye uzun bir açıklama yaptı Adelina. Belki söylediklerinde içten değildi; ama hepsi doğruydu. Kadının asa seçimleri konusunda ne düşündüğünü de anlamıştı. Özellikle Krystal'in dükkandan çıktığını gördüğünde. Onun bu konularda nasıl olduğunu herkes bilirdi. Adelina'da biliyordu. Profesörüne bakıp asayı işaret etti. "Siz paket yapın, ben ödeme yapayım. Ne kadar?" diye söylendi çantasının içini girermişçesine aranırken. Swain'in söylediği kadar Galleon'u çıkartıp kadına uzattı. Paketlenen asasını almadan önce dükkana tekrar göz gezdirdi ve profesöre doğru eğilip "Açıkçası burada tıkılıp kalmanıza üzülüyorum. Vous méritez mieux, professeur." diye fısıldadı. Onun ilk girişindeki yüz ifadesinden cesaret alarak. Ardından asa paketini alıp "Au revoir." dedi ve dükkanın kapısını açarken duyulan sıkıcı zil sesiyle birlikte cisimlendi. Ceza almazdı, henüz yaşı tutmuyordu; ama bunu kimsenin önemseyeceğini sanmıyordu. Kim bir Ysebel'e bulaşmak isterdi ki?
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Kullanıcı profilini gör
 
Adelina Ysebel.
Sayfa başına dön 
1 sayfadaki 1 sayfası

Bu forumun müsaadesi var:Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Ateş Oku RPG ~~ Hogwarts :: Genel :: Diğer Geçmiş :: Ollivander's Geçmişi-
Buraya geçin: