Ateş Oku RPG ~~ Hogwarts
Merhaba

Foruma Hoşgeldiniz

Kayıt Olduktan Sonra Rütbe Seçmelisiniz. Ve Daha sonra Lejant Oluşturmalısınız;
Ateş Oku RPG ~~ Hogwarts
Merhaba

Foruma Hoşgeldiniz

Kayıt Olduktan Sonra Rütbe Seçmelisiniz. Ve Daha sonra Lejant Oluşturmalısınız;
Ateş Oku RPG ~~ Hogwarts
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ateş Oku RPG ~~ Hogwarts

AnasayfaAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yapKapı

Üst Sınıflar 2. Ortak Ders

2 posters
YazarMesaj
Christian A. Wilson
Fotoğrafçı | Ressam
Fotoğrafçı | Ressam
Christian A. Wilson

Karakter Bilgileri
Rol Puanı:
Üst Sınıflar 2. Ortak Ders Left_bar_bleue91/100Üst Sınıflar 2. Ortak Ders Empty_bar_bleue  (91/100)
Patronus:

Üst Sınıflar 2. Ortak Ders Empty
MesajKonu: Üst Sınıflar 2. Ortak Ders   Üst Sınıflar 2. Ortak Ders Icon_minitimePtsi Haz. 28, 2010 7:55 pm

Küçüklerle uğraştıktan sonra sıra biraz daha aklı başında ve becerikli üst sınıflara gelmişti. Çenesi düşükler derste o kadar gevezelik yapmıştı ki sonunda Daniel'ın başına ağrılar saplanmıştı. Zilin çalmasına 15 dakika vardı o da acele etmeye gerek duymadan bahçede dolanmaya karar vermişti.

Gördüğü öğrenci gruplarından bir çoğu ürkek bakışlarla ona selam bile veremezken, üst sınıflardan bir kaç grup onlara nazaran daha rahat bir biçimde Daniel'a selam veriyor hatta ona "Günaydın Profesör!" bile diyorlardı.

Birçok öğrencinin kendisinden az da olsa korkmuş olduğu kanaatine varmıştı ilk iki dersten sonra. Tabii korku beraberinde saygıyı da getirdiği için Daniel çoğu zaman sert öğretmen tavrını bozmazdı. Laubali ve yılışık öğrencilerden nefret ederdi.

Hava yağmur yağacakmışçasına kararmıştı. Gören akşam vakitleri sanabilirdi zaten. Bu havada nasıl uçuş dersi yapabilirdi ki. Gerçi yağmur yağmadığı sürece sakıncası yoktu fakat yaz günü insan biraz güneş bekliyordu. Halbuki sabah böyle değildi. Birinci sınıfların dersinde hava o kadar sıcaktı ki Daniel bir an için göle atlamak istemişti.

Zil çalmıştı. Fakat Dan. o kadar derin düşücelere dalmıştı ki bunu ancak bahçeden içeri doğru birbirlerini ite kaka doluşan çocukları gördüğünde anlamıştı. Dersine geç kaldığını da fark edince dersliğe doğru koşmaya başladı.

Onu beklemekte olan öğrenci topluluğuna baktı ve aralarına doğru ilerledi.

-Kusura bakmayın bayanlar ve baylar. Biraz geç kaldım. Evet, bugün siz üst sınıfların beni hayal kırıklığına uğratmayacağını düşünüyorum. Geçen dersi küçüklerle işlemek zorunda kaldık fakat bu sefer potansiyeli olan üst sınıflarla ders işlemek beni fazlasıyla memnun ediyor.

Öğrencilerin bu karşılama seramonisinden biraz sıkılmış olduğunu görünce onları susturmak için hemen derste ne yapacaklarını anlatmaya girişti.

-Bugün konumuz Quidditch...

Daniel'ın lafı ufak tezahüratlarla bölünmüştü. Bir zamanlar bir Quidditch oyuncusu olarak o da bu konuyu işlemekten pekala zevk alıyordu.

-İkinci sınıflarımızdan bazılarının bu konuda fikri olmayabileceği düşüncesiyle ilk önce size Quidditch'in nasıl oynandığına dair kısa bir açıklama yapacağım.

Eline bir Quaffle aldı ve onun işlevini açıkladı.

-Bu bir Quaffle, bunu üç çemberden birinden geçirmeniz gerekiyor. Bu oyun için 3 kovalayıcı, 1 tutucu, 2 vurucu, 1 arayıcı gerekmekte. Gelin yavaşça Quidditch sahasına ilerleyelim.

Öğrenciler arkasına doluşmuş, kendi aralarında fışıldaşıyorlardı. Bu sırada Daniel gürültünün önüne geçmek amacıyla konuşmayı sürdürdü.

-Elimde Quidditch Başkanları'nın isimleri var. Bir tek Hufflepuff için başvuru yapılmadığından onların başkanıyla ilgili bir bilgim yok.

Tam bu sırada sahaya gelmişlerdi. İkinci sınıfların çoğu heyecanlıydı. Bu onların ilk Quidditch oyunu olacaktı. Saha büyüleyiciydi. Daniel'ın anıları canlanmıştı. Eskiden takımda oynadığı günleri hatırlamıştı. Fakat kuzeni okulda öğretmen olması için rica etmiş o da sonuç olarak takımdan vazgeçmişti.

-Carlen Gatés, Fred Jacob Crownie, Aragorn Sanguris. Yanılmıyorsam Aragorn geçen sene de takım kaptanlığı yapmıştı. Emin değilim fakat çok iyi bir oyuncu olduğunu duymuştum.

dedi ve içini çekti.

-Evet gençler, binanın Qudditch başkanları şimdilik takımlarını oluştursun. Hmm, dört bina var ama hepsinin oynaması için yeterli süremiz yok. Bu nedenle Slytherin ile Ravenclawlılar toplanıp aralarından yedi kişilik takım oluştursunlar. Diğer iki bina için de aynı şey geçerli. Size beş dakika vereceğim ardından oyun başlayacak. Hem bu sizin Quidditch maçlarına hazırlanmanız için en büyük fırsattır çocuklar...

Beş dakika sonra oluşan takımları hoşnut bir şekilde süzen Daniel herkese yerlerine geçmesini emrettikten sonra oyunu başlatmıştı. Aslında seçilenler genelde en tecrübeli olanlardı. Ufaklara pek şans vermemişlerdi. Sanırım sebebi de diğer binalara yenilerek altlarında kalmamaktı.

Maç bittiğinde mağlup olan iki bina ile kazananlar arasında laf atışması başlamıştı. Daniel bunu durdurmak için ders için kapanış konuşmasına başladı.

-Evet, ödeviniz bu maçı anlatan bir yazı yazmak. Amacı bu oyun hakkında ne bildiğiniz ve hangi taktikleri uygulamanız işe yaradı ya da yaramadı. Bu sizin oyun sırasında karar verme becerilerinizi geliştirecek, en geç haftaya yazılarınızı bekliyorum.

dedi ve öğrencilerin başlayan yağmurdan kaçışlarını izledi. Bir ders daha geçmişti.

RP OUT: Ödevlerinizde tercihlerinizi kendiniz belirleyebilin diye kazanan takımı belirtmedim. Herkes ödevini sanki o takımdan biriymiş gibi yazacak ve maçın gidişatını herkes dilediği gibi belirleyecek. Ödevlerinizde bu dersten alıntı yapamayacaksınız ve gerçek bir maç havasında yazacaksınız. PM ile bana yollanacak. En geç gelecek pazartesiye kadar bana ulaştırın.
Evaline Mélita Draker

Evaline Mélita Draker

Gerçek İsim : Berşan.
Lakap : Eva.

Üst Sınıflar 2. Ortak Ders Empty
MesajKonu: Geri: Üst Sınıflar 2. Ortak Ders   Üst Sınıflar 2. Ortak Ders Icon_minitimePtsi Haz. 28, 2010 9:37 pm

Dün gece geç yatmıştım. Nedeni yok ama uyku tutmamıştı. Etraftaki seslerden rahatsız olmuştum. Onlara ‘İnsan rahat uyuyamayacak mı? Kesin sesinizi’ dedim içinden. Ama bunu dışa vurmamalıydım. Artık sınıf başkanıydım ve davranışlarıma dikkat etmeliydim. Eskisi gibi önüme gelene bağırmayacaktım, tatlı bir dille uyaracaktım maalesef. Bu bana biraz dokunmuştu. Rahatıma düşkün biriydim. Oflayarak yataktan kalktım. Birinci sınıfların dikkatini çekmişti oflamam. Ama Uçuş dersi olduğu için çok sevinçliydim. Hemen cüppemi giymiştim. Koşarak Büyük Salon'a indim. Bu halim aptal bir birinci sınıf öğrencisine benziyordu. Ama baen yaşıtlarımdan küçük, bazen de çok oldun davranıyordum. Birbirine zıt hareketleri olan biriydim. Büyük Salon'a geldiğimde boş bir yer bulup oturdum. Hızla yemeğimi yedim. Bugün şaşırtıcı bir şekilde iştahım açılmıştı. Belki de dün fazla bir şey yemediğim içindi... Tabağımdaki tüm yemeği silip süpürdükten sonra Uçuş dersliğine gittim.

Bazıları profesörden korkuyor bazıları ona selam veriyordu. Ben ikisini de yapmadığımı fark edince kendimle dalga geçerek sırıttım. Çok yılışık davranmak istemiyordum. Sonra hava bir anda kapandı. Bugünlerde havanın nası olacağı hiç belli olmuyordu. Nasıl ders yapacaktık şimdi? Suratımı astım. Zil çaldı ders başlamıştı. “
Kusura bakmayın bayanlar ve baylar. Biraz geç kaldım. Evet, bugün siz üst sınıfların beni hayal kırıklığına uğratmayacağını düşünüyorum. Geçen dersi küçüklerle işlemek zorunda kaldık fakat bu sefer potansiyeli olan üst sınıflarla ders işlemek beni fazlasıyla memnun ediyor.” dedi. Doğruydu. Küçüklerle ders işlemek berbattı. Profesör devam etti. “Bugün konumuz Quidditch...” dedi. Herkesten bir ses yükseldi. Profesör devam etti “İkinci sınıflarımızdan bazılarının bu konuda fikri olmayabileceği düşüncesiyle ilk önce size Quidditch'in nasıl oynandığına dair kısa bir açıklama yapacağım. ” dedi. Dinlemek biraz sıkıcı olacaktı, Quidditch'i yeteri kadar iyi bildiğimi düşünürdüm.. Ama yinede kendimi zorlayarak dinledim.

Profesör eline Quaffle aldı ve “
Bu bir Quaffle, bunu üç çemberden birinden geçirmeniz gerekiyor. Bu oyun için 3 kovalayıcı, 1 tutucu, 2 vurucu, 1 arayıcı gerekmekte. Gelin yavaşça Quidditch sahasına ilerleyelim.” dedi. Öğrenciler en sinir olduğum şeyi yaptılar: aralarında fısırdaşmaya başladılar. Profesör sessizliği bozarak “Elimde Quidditch Başkanları'nın isimleri var. Bir tek Hufflepuff için başvuru yapılmadığından onların başkanıyla ilgili bir bilgim yok.
” dedi. Şansımı denemek için başvurmuştum ama sınıf başkanı seçilmiştim. Quidditch başkanlarının kim olduğunu biliyordum, hemen okula yayılmıştı bu haber. Ravenclaw'dan, Carlen seçilmişti. Onun seçilmesine çok sevinmiştim. Profesör isimleri okumaya başladı “Carlen Gatés, Fred Jacob Crownie, Aragorn Sanguris. Yanılmıyorsam Aragorn geçen sene de takım kaptanlığı yapmıştı. Emin değilim fakat çok iyi bir oyuncu olduğunu duymuştum.” dedi içini çekerek. Sonra devam etti “Evet gençler, binanın Qudditch başkanları şimdilik takımlarını oluştursun. Hmm, dört bina var ama hepsinin oynaması için yeterli süremiz yok. Bu nedenle Slytherin ile Ravenclawlılar toplanıp aralarından yedi kişilik takım oluştursunlar. Diğer iki bina için de aynı şey geçerli. Size beş dakika vereceğim ardından oyun başlayacak. Hem bu sizin Quidditch maçlarına hazırlanmanız için en büyük fırsattır çocuklar...” dedi. Beş dakika sonra takımlar oluşmuştu. Genellikle yaşı daha büyük ve tecrübeli olanlar seçilmişti.

Maç bittiğinde takımlar kavga etmeye başladı. Bende çok yorulmuştum, en iyisi kavgaya karışmamaktı. Profesör bu durumu görünce “
Evet, ödeviniz bu maçı anlatan bir yazı yazmak. Amacı bu oyun hakkında ne bildiğiniz ve hangi taktikleri uygulamanız işe yaradı ya da yaramadı. Bu sizin oyun sırasında karar verme becerilerinizi geliştirecek, en geç haftaya yazılarınızı bekliyorum.” dedi. Kapanış konuşmasını yapmıştı. Ödevleri nasıl yetiştirecektim ben? İşte bunları düşünme zamanı gelmişti. Yağmuru fark edince canım hiç ayrılmak istememişti. Ama yağmurun kokusunu içime çekerek uzaklaştım...

Üst Sınıflar 2. Ortak Ders
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Sihir Tarihi I. Ders | Tüm Sınıflar Ortak Ders [Offline]
» IV.-V. Sınıflar 3. Ortak Ders
» I. Sınıflar 2. Ortak Ders
» I. II. ve III. Sınıflar Ortak 2. Ders
» IV. ve V. Sınıflar Ortak 2. Ders